Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hogy áltatok ellent az...

Ti hogy áltatok ellent az öngyilkosságnak?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok, de úgy érzem, az életem előre 5 évre el van cseszve a suli miatt. Már csak anya van (aki nem ért meg), meg egy húgom és apa (de ő nem hiszem hogy annyira számít, mint anyáék).
2013. ápr. 3. 21:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy, hogy még élek.
2013. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Ha öngyilkossági terveid vannak AZONNAL fordulj orvoshoz! NEM SZÉGYEN!!
2013. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az iskola egy átmeneti dolog, nem tudsz átmenni egy másikba? Hidd el, egyetemen sokkal jobb lesz, kár lenne elvetni a lehetőséget. Én sem voltam enyhén szólva a topon, és most tényleg könnyebb sokkal, mint eddig.
2013. ápr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nos, a leírásod alapján csak menekülni szeretnél az itteni életedből, de nem az életből. Az érzelmeid, a csalódások és a kudarcok feldolgozásában valószínűleg nincs segítségedre senki. Ebben segítség lehet a család, de ha ez eseteben ellehetetlenedett akkor javaslom, beszélj a barátaiddal. Bár nem tudom, milyen iskolába készülsz, arra tudok következtetni, hogy a döntést nem te hoztad. Bármennyire is nehéz, próbáld meg megbeszélni ezt azzal, aki ráderőltette akaratát. Ha pedig csak egy rossz döntés volt részedről, ezt is meg kell tárgyalnod valakivel, és változtatni ezen. Iskolaváltásra (bármelyről is beszéljünk) van lehetőség.



Nem hiszem, hogy az öngyilkosság megoldás lenne, még ha ez tűnik a legreálisabb verziónak is. De hidd el, nagyobb akarat erő kell leugorni egy emelvényről, pengét mélyíteni az érfalba, mint változtatni azokon a dolgokon, amik ezeket az érzelmeket a felszínre hozták.

Az akaratod számottevő változásokat hozhat, de javaslom, keress fel egy pszichológust, ha ezt nem így érzed. Ha "nincs szükséged rá", ezt tekintheted akár pozitívumnak is, ez csak azt mutatja, a szándékaid nem elmélyültek, bár mélyről gyökereznek. Remélem, felkeresel privát üzenetben további tanácsért, és szeretnék bővebben beszélni Veled erről!

Dr. Miller Mihály

2013. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

Én arra gondoltam magamban, hogy végülis lehet, hogy most sz*r minden, de ez nem jelenti azt, hogy később is az lesz.

És az is eszembe jutott, hogy hogyha most elfutok, az azt jelenti, hogy gyenge vagyok. De ha felállok, bizonyítok legbelül magamnak, bebizonyítom, hogy erős vagyok, kitartok, és azóta sem bántam meg a döntésem!!:)

2013. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem szeretnék újraszületni, szóval inkább nyelem és tűröm a sok sz@rt amit az élet ad.
2013. ápr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nehezen S:
2013. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Amikor meg akartam tenni, az járt a fejemben, hogy: 'Most ez komoly? Tényleg szükség van erre?' De inkább arról volt szó az én esetemben, hogy féltem megtenni. :/
2013. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Vad-Ász ***** válasza:

Nagyon nehezen...

egy kis életlen medállal is próbáltam már átszúrni a csuklóimon az ereket,de csak egy lila csik lett ,ami 3-4 napig ott volt.,máskor megakartam fujtani magamat.

de hogy a kérdésedre is válaszoljak:

SZERELMES LETTEM,ÉS ELKEZDTEM A FEGYENCEDZÉST.

de inkább az hogy BELESZERETTEM EGY 2évvel IDŐSEBB CSAJBA.

2013. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én is szerelmes vagyok. De ő otthagyott:/
2013. ápr. 6. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!