Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkosságnak számit?

Öngyilkosságnak számit?

Figyelt kérdés
Ha elég szar az ember élete,és csak azért nem nyirja ki magát nehogy a pokolra kerüljön. De mondjuk beteg lessz,érzi hogy sújos és ha nem megy dokihoz akkor itt a vég,és abba hal bele, az öngyilkosságnak számit?
2010. jún. 19. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Szerinted? .______.
2010. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Aki súlyos halálos beteg elöbb utobb úgyis dokihoz megy mert komoly fájdalmai vannak és a túlélési ösztön is erősen dolgozik.
2010. jún. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Néha anyukám kérdezgeti a vita hevében, hogy anno miért hívtam ki a mentőket, amikor ő öngyilkos akart lenni. Azon kívül, hogy szeretem és nem szeretném, hogy ha meghalna, ha nem hívok orvost annak ellenére, hogy tudom, minjárt meghal, akkor én tulajdonképpen gyilkos vagyok.

Így van ez a te esetetben is. Tudod, hogy beteg vagy és bele is halhatsz, mégsem veted alá magad az orvosi kezelésnek. Ez szerintem egyértelműen öngyilkosság. Csak lassú.

2010. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
63%

Nem létezik pokol. Ha meghalsz, akkor annyi, nincs tovább.

A kérdésedre válaszolva pedig tekinthető ennek is, annak is. Ha azért nem megy orvoshoz, hogy meghaljon, akkor végülis tekinthető öngyilkosságnak.

De ha már vallásos vagy (hiszel a pokolban), akkor javaslom nézd át a bibliát. Az isten legnagyobb ajándéka az ember számára a szabad akarat volt. Az ember szabadon dönthet a saját sorsáról, és a saját életéről.

2010. jún. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem az, hisz ez a természetes, ha beteg valaki meghal, ha egészséges él, nem? Ez lenne az élet törvénye...
2010. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha hívő vagy, elgondolkodtató a dolog... pl.: szívbetegvagy, meghal egy másik ember, és neked adják a szívét... nem jutsz ezért a pokolra? úgy gondolom a hitvilágban ez ugyan úgy a saját életed megváltoztatása, mint az, ha öngyilkosleszel. mármint, akkor nem jutsz a pokolra, ha "életet lopsz" gyógyszerekkel, vagy egyéb módon?!. elvégre... jogod van egyáltalán tovább élni? Nem lehet, hogy Istennek terve volt veled, te meg kijátszod?!. Az öngyilkosság is ugyan ez... Ha komolyan vesszük a szabad akaratot, akkor miért kéne bármelyikért is a pokolra jutni?!.

Amúgy nem vagyok hívő, csak érdekelt a dolog.

2010. jún. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BlackSword ***** válasza:
50%

ma 22:24!!!

Majdnem igazad van, de én picit módosítanám. Így: Ha valaki beteg akkor meghal, ha egészséges -egy idő után- akkor is...


És igen, öngyilkosságnak számít az ha valaki tudja, hogy halálos beteg, de nem kezelteti magát....

2010. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
38%
Annak számít. Ha keresztény vagy tudnod kell hogy szabad akarattal van az ember megáldva, azonban vannak dolgok amiket nem tehetsz meg. Az egyik az hogy nem veheted el senkinek az életét, a sajátodat sem! Ezt jobb ha észben tartod. Amúgy amit tennél az gyávaság magaddal szemben, és önzőség a környezeteddel szemben, gondold át (ha rólad szól).
2010. jún. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
A környezet nem akkar egy haldóklot támogatni, sza' helyzet de a sok szenvedés miatt inkább imátkoznak az illető haláért mint a több éves kínokért.
2010. jún. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Egyszer én is majdnem öngyilkos lettem. Nagyon nehéz évek voltak mögöttem, úgy éreztem minden kilátástalan, és hogy nem bírok tovább élni és szenvedni - de attól tartottam, hogyha megölöm magam, tehát feladom, akkor mindent újra kell kezdenem egy másik életben, hisz nem küzdöttem meg a boldogságomért.

A pokolban nem hiszek, ettől nem féltem, de attól igen, hogy az Isten és Istennő (nah, én csak így nevezem:)) megbocsát és visszaküld élni... úgyhogy nem tettem meg. És ma már nagyon örülök, mert helyrejöttek a dolgok, és hálásan köszönöm az életet, amit kaptam, mert meg tudom látni a szépet és jót a világban.

Azt viszont még akkor elhatároztam, hogy ha halálos beteg leszek, én nem megyek orvoshoz. Egyrészt kórházfóbiám van, úgyhogy hamarabb halnék bele az első vizsgálat gyötrelmeibe, mint magába a betegségbe, másrészt én anno, amikor azt mondtam, hogy rendben, kitartok és türelmesen hiszek az életben, ezt az egyetlen kikötést tettem az égnek.

Ha élnem kell, éljek, de ha halálos beteg leszek, azt úgy fogadom, hogy eljött az én időm távozni. Persze lehet, hogy butaság, amit mondok, de én így akarom. Ha van isten, hallotta, amit mondtam és eszerint cselekszik, ha nincs, akkor nem mindegy a halál, ha utána semmi se fáj?

2010. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!