Kiút a súkyos depresszióból, magány érzésből?
Érdekelne a megoldás a belső lelki terhekre,amikor szinte semmi nem megy jól és az ember feje fölé sűrű sötét fellegek gyülekeznek.Nincsenek barátai csak néhány haverja,de ennek ellenére szörnyen eyedül érzi magát egy sajátos világban.
Nagyon köszönöm!
Van gyógyír!
HA MAGÁNYOS vagy, segíthet, ha megkérdezed magadtól: „Tehetek valamit, amivel javíthatnék a helyzetemen? Lehetséges, hogy változtatnom kellene valamin? Ha igen, min?” Az alábbi kérdések segítségével megvizsgálhatod a saját életedet, és lehet, hogy közben rájössz a megoldásra.
Változtatnom kell a szemléletmódomon?
Bárki lehet magányos. De ez a rossz érzés akkor válik komoly problémává, ha állandósul. Ha nem múlik el, az egy figyelmeztető jel lehet, hogy valami nincs rendjén a szemléletmódoddal. A probléma talán abból adódik, ahogyan mások társaságában viselkedsz. Vannak, akik akaratlanul is falat emelnek maguk köré a viselkedésükkel, és elveszik mások kedvét attól, hogy közeledjenek hozzá. Olykor mindössze a szemléletmód megváltoztatására van szükség.
Vegyük például Sabinét, aki Angliába költözött. „Időbe telik, míg kiépül a kölcsönös bizalom az új barátaiddal, míg elengedheted magad velük, és felszabadultak lehettek egymás társaságában – mondja. – Megkérhetnél másokat, hogy beszéljenek magukról. Egyszer valaki ezt mondta nekem: »Egyik kultúra sem rosszabb a másiknál. Találd meg mindegyikben a jót.«” Igen, próbáld meg azt tenni, amire Sabinét is biztatták: találd meg mások kultúrájában azt, ami jó és utánzásra méltó.
Visszahúzódó vagyok?
Gondolkoztál már azon, hogy hajlamos vagy-e kerülni mások társaságát? Hogy mások is barátságosabbak lennének, ha te is barátságosabb lennél velük? Ha úgy érzed, hogy ez a gond, törekedj arra, hogy nyiss mások felé. A 30 éves Roselise, aki Guadeloupe-ról költözött Angliába, azt mondta, hogy „akik magányosak, azok általában visszahúzódók”. Mit tanácsol? „Keresd azoknak a társaságát, akik szintén magányosnak látszanak. Menj oda hozzájuk beszélgetni. Néha egyetlen kérdés is elegendő ahhoz, hogy egy életre szóló barátságot köss.”
Egy szoros barátság kialakításába persze időt és energiát kell fektetni. Az első lépés az lehet, hogy az ember megtanul meghallgatni másokat. Ha jól odafigyelsz a másikra, akkor nem lesz nehéz olyan témákról beszélgetned vele, melyek érdeklik őt. Ne feledd: az együttérzés barátságokat szül.
Túl keveset gondolok magamról?
Ha nem sokra tartod magad, az útját állhatja annak, hogy barátságokat köss. Jellemző rád, hogy keveset gondolsz magadról? A Ghánában élő 15 éves Abigaïl elismeri: „Korábban többször is voltak negatív gondolataim, és emiatt elhagyatottnak éreztem magam. Úgy éreztem, senki sem szeret, és hogy értéktelen vagyok.” Igyekezz közelebb kerülni másokhoz, és próbálj meg segíteni nekik. Biztos lehetsz benne, hogy nem fognak értéktelennek tartani. Lehet, hogy még a barátaid is lesznek. Ezért nyiss mások felé.
Ha gondolkodsz azon, hogy hogyan tudnál nyitni mások felé, akkor nem csak a saját korodbeliekben látsz majd barátokat. Nagy hasznot meríthetsz egy nálad idősebb vagy fiatalabb személy barátságából. A fiatal Abigaïlnak például nagyon sokat segített a magány leküzdésében, hogy idősebbekkel is barátkozott. „Mivel nekik már van élettapasztalatuk, sokat tanultam tőlük” – mondta.
Elszigetelem magam?
Sok magányos személy órák hosszat ül a tévé vagy a számítógép előtt, és ez némileg enyhíti a magányát. Amikor azonban kikapcsolja a készüléket, a magány érzése visszatér. Elsa, aki 21 éves, és Párizsban él, ezt mondja: „A tévé és a számítógépes játékok olyanok, mint a kábítószer. Eljuttatják az embert addig a pontig, hogy már nem is akar barátokat magának.”
A tévénézés egyik árnyoldala az, hogy passzív elfoglaltság. Nem osztod meg a gondolataidat másokkal, és nincs lehetőséged barátságokat kötni. A számítógépes játékokkal sincs ez másképp: elrepítenek egy képzeletbeli világba, de amint abbahagyod a játékot, az egész egy pillanat alatt szertefoszlik. Lehet, hogy segít elmenekülnöd a valóságból, ha céltalanul szörfözöl az interneten, ám kiteszed magad annak a veszélynek, hogy erkölcstelen oldalra tévedsz, vagy hogy olyan személyekkel találkozol, akik elrejtik az igazi énjüket. Az internet nem jó hely arra, hogy igaz barátokat keress magadnak.
Vágyok egy házastársra?
Néhány egyedülálló csak azért szeretne megházasodni, mert nem akar többé magányos lenni. Az igaz, hogy egy kedves és szerető házastárssal nagyon sok örömben lehet részed, de légy óvatos, és ne hozz elhamarkodott döntést egy olyan fontos kérdésben, mint a házasság.
A házasság nem mindig megoldás a magányra. Azt mondják, azok az emberek „a legmagányosabbak a világon”, akik házasok ugyan, de nem tudnak beszélgetni a házastársukkal. Sajnos sokkal többen szenvednek ettől, mint gondolnánk. Így hát, ha szeretnél majd egyszer megházasodni, már azelőtt tegyél valamit a magányosság ellen, hogy romantikus szálak alakulnának ki közted és egy másik személy között. Ha változtatsz a szemléletmódodon és a szokásaidon, illetve ha igyekszel már egyedülállóként is barátokat szerezni, az minden valószínűség szerint jó alap lesz egy boldog házassághoz.
Meg tudsz küzdeni a magánnyal!
Talán nincs azonnali gyógyír a magányodra. De ha az aranyszabály szellemében éled az életed, sikerülhet megküzdened vele. Ezt mondta Jézus: „Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük” (Máté 7:12). Ha tehát szeretnéd, hogy kedvesen bánjanak veled mások, legyél te is kedves velük. Ha szeretnéd, hogy mások nyissanak feléd, nyílj meg nekik te is. Lehet, hogy nem fogják azonnal viszonozni a közeledésedet, de idővel biztosan lesznek, akik a barátaid akarnak majd lenni. De ha mégsem, akkor is jó érzés fog eltölteni, mert te legalább megpróbáltad.
Jézus egy másik alapvető igazságot is kijelentett, mely szintén segíthet a magány leküzdésében: „Nagyobb boldogság adni, mint kapni” (Cselekedetek 20:35). Ha adsz az idődből másoknak – például segítesz egy fiatalnak megcsinálni a házi feladatát, vagy egy idősnek a bevásárlásban vagy az otthona és a kertje rendben tartásában –, boldogabb leszel, és talán igaz barátokra lelsz majd.
Igaz barátokat találhatsz
Vannak még más dolgok is, melyek enyhíthetik a magányt. Ne ücsörögj otthon, hanem csinálj valamit. Sétálj egyet egy parkban, vagy ha van rá lehetőséged, menj el vidékre. Ha otthon vagy, csinálj valami kreatívat – varrj, végezz el ezt-azt a ház körül, javíts meg valamit, vagy olvass. Egy francia író egyszer ezt írta: „Nincs az a szomorúság, melyet nálam egy egyórás olvasás el ne űzne.” Sokaknak a Zsoltárok könyvének az olvasása segít a leginkább.
A szakértők szerint az is segít leküzdeni a magányt, ha valaki olyan személyekkel van együtt, akiknek ugyanaz a vallásuk, sőt, ez még az egészségre is jó hatással van. Hol találhatsz olyan embereket, akik az aranyszabály szerint élik az életüket? Egy vallási mozgalmakról szóló könyvben egy elfogulatlan megfigyelő ezt írta: „Jehova Tanúi gyülekezeti életét a kölcsönös bizalom és tolerancia jellemzi.”
Jézus elmondta a tanítványainak, hogy mi tekinthető az igaz keresztények ismertetőjelének: „Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek” (János 13:35). Kiváltképpen ez a fajta szeretet – amely először is az Isten iránti szeretetet, aztán a hittársak iránti szeretetet jelenti – azonosítja azokat, akik az igaz vallást gyakorolják (Máté 22:37–39).
A magány legjobb ellenszere az Istennel ápolt barátság. Ha Isten a barátod, soha nem fogod egyedül érezni magad! (Róma 8:38, 39; Héberek 13:5, 6).
Megértem a gondod egy évből fél évem nekem is ezzel telik el ezzel a szar érzéssel :/
Kedves második!
Végig olvastam amit írtál a hossza ellenére is , látok igazságot abban amit írsz , tényleg nem butaság sokan akartak engem pl megtéríteni de sose sikerült pedig rendes jó fej emberek régi barátok voltak.De az hogy a f.szom se verhetem ki se dugás se semmi áh beleörülnék ...hormonos egy gyerek vagyok, néha akad valaki akin ezt ki is lehet élni ,ezt hanyagolni hát megörülnék ,értesz.
21/f
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!