Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék kevésbé lusta?

Hogyan lehetnék kevésbé lusta?

Figyelt kérdés

Néha már zavaróan lusta vagyok... mindent mindig halasztok amíg csak lehet és az utolsó pillanatban állok neki...

Múlt héten csütörtökre kellett volna bevinnem órára érettségi témakör vázlatot, amit nekem kellett volna összeállítanom.


De mondtam, hogy áh... kibeszélem a dolgot és majd jövő héten megcsinálom...


Azóta eltelt jó pár nap és semmit se csináltam, holnapra kéne. Nem is olyan vészes, mert egy fél óra alatt összetudnám rakni, csak valahogy olyan nehéz nekiállni...


De ez más dolgokkal is így van... pl. már régóta szeretnék gitározni tanulni, de a gitárom is csak porosodik, mert sose vagyok képes nekiállni.... mindig mindent elkezdeni nehéz :S



2013. jan. 27. 18:56
 1/10 Ekrazit válasza:
0%
ez marhaság...ideírni nem voltál lusta? Pfff...
2013. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pedagógdiák válasza:
21%
Szeretlek! :)
2013. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés h mit csinálsz helyette? csak lustálkodsz, fekszel az ágyban és gépezel, vagy vmi értelmeset is ? mert ha így van fel kell állni, felpörgetni a vérkeringésed, és ha már nincs az a fáradt érzésed, nyiss ablakot, szellőztess gyakran, és állj neki tanulni, ha lehet, ne az ágyon. és próbáld meg kerülni az ágyat napközben, csak alvásra használd, mert az elálmosít ha lefekszel, és nehezen kelsz majd fel. most hideg van, menj ki néhány percre sétálni, mindjárt jobban fogod magad érezni. és próbálj mindig arra gondolni, hogy ha a kötelezőket megcsináltad, tiéd a nap további része, bármit csinálhatsz, meglátod, megkönnyebbült érzésed lesz majd :) remélem segítettem, ha tudok még segíteni írj bátran privátban
2013. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Ismerős a szitu. :) Talán nálam nem ennyire vészes, de holnap is két dogát írok, illetve még egy tárgyból felelek és csak most este lett volna időm tanulni, de egyszerűen nem tudtam nekiállni. Persze egy részét megcsináltam a sulis dolgoknak, de most egyszerűen nem tudtam. Most meg már fáradt vagyok, úgyhogy le fogok feküdni. Érzem, hogy holnap remek napom lesz...
2013. jan. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anc ***** válasza:
73%

Mekkora paréj emberek vannak... kedves utolsó előtti.. miért lenne nulla? Tél van, hideg, ilyenkor az embernek nincs kedve semmihez. Tanulni meg pláne nehéz nekiállni.. osztás helyett adhattál volna valami értelmes tanácsot, hogy te pl. hogyan töltöd el a kis életedet..

Kérdező: tűzz ki magad elé célokat, pl. hogyha megtanultad, amit kellett, megnézel egy részt a kedvenc sorozatodból, vagy csak akkor mehetsz el bulizni.. ilyesmik mindig motiválnak:)

2013. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Végül sikerült összeraknom holnapra a tételt... :D Kész csoda, hogy megcsináltam... de azért jó érzés túllenni rajta...


Igazából a legjobban az zavar mostanában, hogy a gitárnak nem vagyok képes nekiállni... pedig úgy szeretném...

2013. jan. 27. 21:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Heló! Nem olvastam sem a válaszokat, sem az "apróbetűst".


Van egy jó hírem: NINCS LUSTA EMBER, CSAK MOTIVÁLATLAN!!!

Ez annyit tesz, hogy az ember akkor érzi magát lustának, ha nincsenek céljai, nincsenek sikerélmény-esélyei. Hogyha olyan környezet veszi körül, ami nem motiválja, nem sarkallja tettekre.

Én pont azért nem is hiszek a vérgörcsölésben, abban, hogy örökké menjünk szembe önmagunkkal és mindent magunkra erőltessünk. Sokkal inkább az a feladatunk, hogy találjunk rá az utunkra, arra, amit szívesen és szeretettel, élvezettel teszünk. A lustaság egy perc alatt a múlté lesz.

Lehet, kedves Kérdező, hogy Te egyszerűen csak rossz úton jársz, ezért esik minden nehezedre, ezért vagy motiválatlan. Közben beleolvastam a kérdés apróbetűs részébe. Megvan! Olyan feladatokat osztottak rád, amiben nem hiszel, nem érzed, nem észleled, hogy szolgálnák az érdekeidet. Így persze könnyű megbélyegezni valakit, hogy lusta. Én is voltam már ebben a státuszban. De milyen érdekes, amint olyan dolgot kezdek csinálni, amiben hiszek, ami az érdekeimet szolgálja, aminek számomra hihető és nekem pozitív végkimenetele és célja van, hegyeket meg tudok mozgatni úgy, hogy mégcsak fárasztónak sem érzem, egyszerűen nem veszem észre, hogy fárasztana, hogy nehezemre esne.


A lustaság legjobb ellenszere nem a kényszer és az erőltetés, hanem olyan dolgokat megtalálni az életben, amik éltetnek, motiválnak. Hidd el az energiád meg fog sokszorozódni és csak nevetni fogsz egykori "lustaságodon".

2013. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Téves meglátás. A gitár érdekel és nagyon szeretnék rajta játszani, mégse vagyok képes nekiállni. Miért?
2013. jan. 27. 22:26
 9/10 Mari53 válasza:
Nem kell ezen elkereseredni, mert van olyan hogy téli depresszió. Akkor azt érzi az ember, hogy semmihez sincs kedve.Ha megjön a tavasz és kisüt a nap meglátod mindent másképpen látsz és akkor lesz kedved tanulni is és gitározni.
2013. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen voltam mint te. Mindent halasztgattam, semmihez sem volt kedvem. Kissé el is voltam hízva. Aztán már zavaró volt a felesleg, elkezdtem sportolni de ott is jelentkezett, hogy "á, nincs kedvem" és különböző dolgokat beszéltem be magamnak, hogy "egy alkalmat kihagyhatok" stb. Természetesen vissza is híztam, sőt... Aztán ismét elkezdtem, de most már úgy, hogy ha edzős nap van, akkor semmi kifogás. És valamiért kihatott az egész életemre, most meg már nemigazán vagyok lista. Szóval szerintem keress valami elfoglaltságot, amit már csak azért is kell csinálnod, és csináld.
2013. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!