Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Igaz hogy a sikeresebb és...

Igaz hogy a sikeresebb és boldogabb embereknek több barátjuk van?

Figyelt kérdés
Amióta kiszálltam az egyetemről, és dolgoznom kell, megváltozott az életem. Párom lett, sokat gürizek, kevés a pénzünk és boldogtalanabb vagyok a hétköznapi gondokkal. A vidám egyetemi éveknek vége, és rengeteg barátom morzsolódott le. A velem azonos munkakörben dolgozó kollégáknak sincsenek barátai, hasonló anyagi gondokkal küzdenek, folyton szomorúak, elégedetlenek. Eleinte megpróbáltam a sorsom jó oldalát nézni, végtére is csodás párom van, aki segít amiben lehet. De azt vettem észre akinek van pénze annak több a barátja mert tud nevetni.

2012. dec. 28. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne keverd a baratokat az ismerosokkel, cimborakkal.Igaz baratbol eleg egy is.
2012. dec. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Igaz.Tudod érdemesebb a minőségre menni,egy barát is elég,aki a nagy szegénységben is felkeres és elfogad téged.


A legtöbb ember felszínes,ha nem vagy modern értelemben vett

sikeres akkor elfordulnak tőled.De azok még nem haltak ki akik mögé tudnak nézni a dolgok mögé és elegendő elfogadás is szorult beléjük.

2012. dec. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
91%
Szerintem azok nem barátok voltak inkább vidám évfolyamtársak. Akiknek bejött közülük azok körül most is ott döngenek mint döglegyek a dézsa körül mert valami kis hasznot remélnek. Majd ha egyszer összejöttök osztálytalálkozóra akkor nézd meg kiket ugrálnak körül. Nos azoknak nincs barátjuk csak tükrök amiben önmagukat szemlélik.A te tükröd ami a valós képet mutatja a párod tekintete.
2012. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Szállj ki a jelenlegi életedből is ha annyira nem jön be. Senki se kényszerít a sablonos életmódra a saját berögződéseiden, félelmeiden kívül. Diplomás értelmes ember lehetsz, ki tudsz találni jobbat. Ha valóban akarsz.

Vagy ha bejön ez az életstílus, elég hogy van egy pasid/csajod meg egy rosszul fizető állásod akkor fogadd el ezt, örülj neki, és nem lesz mi miatt nyavalyognod.


Ja és nem feltétlenül a pénz a megoldás. Ha már a kérdésnél tartunk, én nem (csak) a pénzeseket tartom sikeresnek, de lehet a siker egyik velejárója a pénz is. Aki igazán sikeres, jó minőségű életet él annak a barátai is többen vannak. Ki akar egy unalmas élet mindennapjaiban részt venni? Van ilyen is, de ez nem fog tömegeket vonzani.

Ismerek pár embert akinek rengeteg barátja, haverja, ismerőse van és nem a pénz miatt, hanem mert egyszerűen vonzzák a társaságot. Ők maguk a jó társaság.

2012. dec. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!