Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segítség? Mit kéne tennem?...

LiarManiac kérdése:

Segítség? Mit kéne tennem? (önbizalomhiány és sok más)

Figyelt kérdés
Huhh,hát ez hosszú lesz.Most hetedikes vagyok,és 8 osztályos gimibe járok.Régebben azért akartam átjönni gimibe,mert ott igaz,volt 2-3 ember,akivel jóba voltam,de nem volt egy olyan igazi barátom sem.Mi voltunk a lúzer bagázs,ami a többieket nem is érdekelte,de engem úgy negyedikbe már rosszul érintett,így döntöttem úgy,hogy átmegyek gimibe.Egyébként kitűnő tanuló voltam,és gyakran másolták rólam a házit.Azért is vártam a gimnáziumot,mert azt vártam,hogy majd minden megváltozik,népszerű leszek,lesznek barátaim,megismerik,ki vagyok igazából,és legfőképp szeretni fognak.De nem így lett,bár most nem teljesen a bénák közé tartozom,hanem a középrétegbe.Most sincs egy igazi barátom sem,akinek el tudnám mondani,ami aggaszt.Túlérzékeny vagyok,így olyan dolgok megmaradtak mélyen,mint mondjuk mikor egyedül ültem ebédnél,nem bírtak volna odaülni hozzám,vagy hogy utolsók között választottak be csoportmunkába,vagy be se választottak,hanem végül a tanárnak kellett betennie oda.Volt egy kicsit komolyabb dolog,hogy volt egy ötletem,amit megvalósítottam az ő(osztály) beleegyezésével.Lebetegedtem,és arra tértem vissza,hogy tönkretették,ami nagyon fájt,és majdnem elsírtam magam,de helyette csak mosolyogtam,és mondtam,hogy nincs semmi baj.Azelőtt sem volt önbizalmam,de ezek után végképp.Félek elmondani az ötleteimet vagy véleményemet,mert félek,hogy csak lehurrognának.És már olyan szinten vagyok,hogy félek köszönni mondjuk egy nem túl közeli ismerősnek,mert hogy ő mit fog gondolni rólam.Szégyenlős is vagyok,bár miután valakit jobban megismertem,utána levetkőzöm ezt,és nagyszájú leszek.Apám azt mondja,azért nem találom a helyem mondhatni,nincsenek barátaim,mert túlérett vagyok a korosztályomhoz képest,ami igaz is.Nincs életem.A napjaim abból állnak,hogy iskolába megyek,és esetleg ha van valami programom,mondjuk gitár,akkor arra megyek,de ha nem,akkor bezárkózok a szobámba és gépezek.Interneten is egy csomó helyen fent vagyok,mert annak a reményébe regisztráltam,hogy hátha ott teszek szert barátokra,sokan fognak követni,vagy értékelik a munkámat,szóval kiemelkedő leszek ott azon az oldalon,de nem így lett,és ahelyett,hogy használt volna,csak rontott.A facebook-on is egy ember kapásból kap 100 lájkot a képére,míg én örülök,ha egy év alatt elérem a harmincat.És ezt most olyan alap tini hülyeségnek tűnhetett,de nem az,ez rosszul érintett,mert ez egyfajta visszajelzés számomra,hogy nem vagyok valami szép.Soha nem megyek el sehova,mivel nincs kivel.Szinte mindig magányosnak érzem magam,igaz,ott van anya,apa,meg tesóm,de...az nem az igazi.Gyakran gondolkoztam,miért vagyok ilyen,mi a baj velem,miért nem kedvelnek,miért nem jön oda senki sem a padomhoz vagy bárhova beszélgetni velem szünetbe,és egyszerűen nem értem.És kikészít ez az egész,hogy nem tudok senkivel sem beszélni ezekről.Gyakran vannak hangulatváltozásaim,van olyan,hogy épp jókedvem van,de meglátok valamit,és már majdnem sírok.Nem egyszer volt,hogy álomba sírtam magam.Egyedül a céljaim motiválnak,de azok is sokkal később lesznek elérhető távolságba.Hát,nem tudom,mennyire volt érthető,szóval leírom a lényeget,amennyire tudom: Nincsenek barátaim,magányos vagyok,nincs igazi életem,hangulatváltozásaim vannak,mindig mások elvárásának akarok megfelelni,és sokat nyom a latba a véleményük,fölöslegesnek érzem magam.

2012. dec. 24. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja,és szeretet és figyelemhiányom is van,vágyom arra,hogy szeressenek az emberek és figyeljenek rám,hogy "jé,én is létezem!",és sok sorozatot nézek,ami szerintem azért,mert az egy jobb életbe visz el,amilyen életet én is szeretnék,és gyakran gondolkozom el azon,vajon depressziós vagyok-e.Szánalmasnak érzem magam,hogy ilyen apróságokon így kiakadok,így ezért sem osztottam meg ezt mással,főleg nem érintettekkel.Szüleimmel nem nagyon tudok ezekről beszélni. 13/L
2012. dec. 24. 22:18
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig de, ez kis tini hülyeség. Mindenki érzett / érez ilyesmit az életében. Mondanám, hogy menj oda valakihez, lépj ezen túl, hogy jaj mit szólnak, mi a véleményük stb.. de tudom, hogy nem egyszerű. De tényleg nem kell másokkal törődni. Jegyezz meg valamit az életben: csak magadra számíthatsz. Én sem hittem sokáig el, de tényleg így van. Majd belátod, még akkor is, ha most hülyeségnek hangzik. Persze ez nem azt jelenti, hogy az egész életedet magányosan kell leélni nulla baráttal/barátnővel. Ha jól számolom még kb. másfél éved van, utána szerintem válts sulit, ne maradj ott ugyanabban a gimiben, keress egy másikat. Ott próbálj meg nyitottabb lenni, keresni valakit, aki hasonló karakter, mint te vagy és a legfontosabb, hogy legyen határozott fellépésed! Ha látják rajtad, hogy könnyen el lehet venni az önbizalmad, könnyű lesz megtenniük... Sok sikert és kellemes karácsonyt!
2012. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kísértetiesen hasonlít ez a leírás arra, amilyen én is voltam nagyjából 13 évesen. 10 év távlatából annyit mondhatok, hogy nincs miért izgulnod, ki fogsz lábalni ebből a helyzetből. Csak kicsit még tapasztalnod kell, hogy rájöhess, mennyi fontosabb dolog van az életben, mint ilyeneken rágódni.


Érettebb vagy, mint a többiek? Legyél rá büszke! Általában akik ebben a cipőben járnak, szégyellik ezt a tulajdonságukat, pedig nagyon is elismerésre méltó, akár tehet róla, akár nem.


Lájkok. Én nagyon szépnek számítottam/számítok a kortársaim között, mégis csak 5-8 "lájkra" méltatták a képeimet mindig. Ez megy, és mindig is az lesz a trend, hogy nem a szépséget, hanem a népszerűséget díjazzák, még ha fotókról is van szó. Mások felszínessége miatt ne magadban keresd a hibát.


Csoportmunkába senki nem akart téged beválasztani? Ez is csak azt bizonyítja, hogy különbözöl a nagy többségtől. Most még persze hatalmas problémaként éled ezt meg, de később, ha megtapasztalod a nyájjal való együttbégetés hátrányait, örülni fogsz annak, hogy különleges vagy.

2012. dec. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha őszinte a kérdés (a nicked mániákus hazudozót jelent, ha minden igaz), akkor van értelme reagálni.


Szüleiddel miért nem tudsz beszélni erről egyébként?


Az előbbi beírásokhoz sok mindent nehéz hozzátenni, de megerősítem: nem igazán kell különösebb hangsúlyt helyezni mások helyeslő, se az elutasító megnyilvánulásának. ÖNMAGADNAK ELÉG MEGFELELNED. Ez pedig nem felesleges dolog. Próbálj minél kevésbé függeni dolgoktól, emberektől, egyszerűen csak kommunikálj másokkal, működj együtt velük, amikor muszáj, meg amikor ahhoz van kedved.


A legtöbben szándékosan manipulálni akarják a másikat. Ha rosszallják, amit teszel, nem feltétlenül -sőt, sok esetben egyáltalán nem- a hibádról szól, HANEM ÖNMAGUKRÓL: sokan klikkesednek, összeszoktak, de csak érdekből, és pusztán ezért hajlamosan leszólni alaptalanul más ember ötleteit.


Miért kellene azt hinned, hogy ez valamiféle véleményről szól?


A másik dolog... általában elmondható, hogy ha az ember minél inkább elvár valamit, annál inkább ellentétes lesz a történés. Ez az élethelyzet arra tanít, hogy ne elvárásokra építsen az ember, hanem örüljön annak, amije van, tegyen azért, amit ezen felül szeretne, de ne várja el ekkor se, és ne függjön attól, hogy megkapja-e. (Lásd: FB-s példád.)


És még valami... ha arra koncentrálsz inkább, hogy mit ADHATSZ másoknak (pozitiv dolgokra gondolok, na nem HIV pozitivat. ;) ) , akkor lesz teljes az életed, és szűnnek meg sorra a vonatkozó problémáid, főleg, ha megérted ennek okát. Jó, ha az ember a huszas évei kozepére megérti ennek okát... szóval van ég időd... de ha legalábbis megpróbálod ezt a hozzáállást, sokkal elégedettebb leszel, és már csak a körülményeken fog múlni boldogságod (pl. egészségi állapot, van-e minimális anyagi helyzeted stb).

2012. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lány nem voltam, sőt most se vagyok de kiközösített tizenéves sokszor, igaz már huszonéves, szóval én is tudok pár dolgot mondani.


Érettebb vagy a többieknél? Nem bántásból hanem jóindulatból mondom: ez hülyeség, felejtsd el. A szülők szeretik így látni a gyerekeiket. Így büszkék lehetnek. Akkor lennél érettebb ha az ilyen korosztályos problémát amit most leírsz, egészében átlátnád és egy stratégia alapján megoldanád. Mivel a legtöbben erre nem képesek 13 évesen, te is a többséghez tartozol, és ez normális.


Tetszik amit a lúzer társaságokról írsz, én is pont ezt éreztem. Iskolát váltani nem mertem, és meg se fordult a fejemben se 10, se 12 évesen, pedig többen is megtették, még a lúzer társaságból is volt aki megtette/fontolgatta. Örülj neki és légy rá büszke hogy leléptél a destruktív kis közegedből, bár ennyi év nemhaladás után ez tényleg nehéz lehet.

Közepesen lúzer társaság: az nem tudom milyen lehet, talán a lányoknál jobban jellemző. Mindenesetre én is mindig 3 csoportot figyeltem ki a fiúk között: voltak nagyon bénák akiket nem is érdekelt (látszólag?) semmi jó, voltak azok akik minden hülyeségben részt vettek és az intőket gyűjtötték, és voltak a tényleg "menők". Az hogy ki jó tanuló és ki nem, az ezektől a csoportoktól függetlenül változik az évek alatt. Ezt azért írom mert semmi se végleges! Egy középiskolában megint átrendeződnek a dolgok. Jó esetben mindenki megtalálja önmagát és azzal foglalkozik aki és ami érdekli.


Én azt javasolnám hogy foglalkozz magaddal, a külsőddel, a belsőddel, mi az ami igazán érdekel, mi az amivel foglalkozni akarsz, milyen emberekkel akarsz lenni. Ne a mennyiséggel hanem a minőséggel törődj. És ne is azzal hogy ki kit tart jó arcnak.

Ne építs hamis önbizalmat se azzal hogy különb vagy mint bárki. Vagy ha igen akkor ez jelenjen meg a magabiztos viselkedésedben. Csak eljátszani a nagyarcot is többet ér mint az interneten ismeretleneknek megírni aztán a valóságban pondróként létezni.


Készülj a jövőre, ne foglalkozz a jelennel. 14-18 között is minden átalakul és lehetsz az átalakulásnak nyertese de maradhatsz ebben a pozícióban is ami úgy látom nem jön be neked.

2012. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia! Esetleg felkereshetnél engem facen. Nekem is vannak ilyen problémáim, sőt az elején még azt hittem, hogy az én történetemet írod le, mondjuk nekem sokkal parább , nem részletezném. Max üziben. Átérzem a helyzeted, bár ezen nem tudok segíteni, én se tudtam vele megbirkózni nagyon, de támaszt nyújthatok. Ennek csak egy része tinis bolondság, de ez csak súlyosbít a dolgon. Te kedves és megértő lánynak tűnsz aki megérdemelné, hogy szeressék, csak a suliban nem mindig van hasonló lelkivilágú ember, ezt el kell fogadni, vagy addig keresni másik sulit amíg olyanokat nem találsz. Próbáld meg másra irányítani a figyelmed és azokra koncentrálni akiket nagyon szeretsz. Gondolom nem csak a suliból ismersz embereket, ismerkedj!
2012. dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szedd össze magad
2013. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!