Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találhatnék célokat?

Hogyan találhatnék célokat?

Figyelt kérdés
22 vagyok és sosem voltak céljaim. Néha eszembe jut néhány álomszerű cél, de nem érzem irántuk az elkötelezett motivációt, amit kéne. Nincs munkám, sem párkapcsolatom, mert ezekben a témakörökben sincs célom. Csak úgy elvagyok és ez nagyon rossz! Rengeteg önfejlesztő könyvet olvastam a célok kitűzéséről, de nincs eredménye. Mindig belefogok dolgokba aztán félbehagyom őket. Sokszor látom a korosztályom, hogy (akik nem piálnak és buliznak féktelenül), hogy van céljuk és rosszul esik, hogy nekem nincs semmi, amit jobban akarnék, mint magát a levegőt.

#cél #kitűzése
2012. dec. 12. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a legnehezebb kérdés, amit fel lehet tenni.

Ha nincsenek céljaid, annak bizony lehetnek pszichés okai, például gyerekkorodban nem hagytak érvényesülni. Először az okokat kell feltárni szerintem.

Olvastad Osho Szerelmesen c. könyvét?

Vagy Alice Miller A tehetséges gyermek drámája és az igazi én felkutatása c. könyvét?

2012. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miket szeretsz csinálni? Van hobbid, ilyesmi?
2012. dec. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sok hobbim van. Mindig is sportoltam, gyerekkén majdnem sikerült nagyobb csapatba bejutnom, de bokasüllyedésem miatt (gyakran kibicsklik a bokám ha nem figyelek) nem vállaltak mondván sérülésfaktor magas. Aztán kosaraztam, de suli miatt abbahagytam. Szoktam művészkedni is és még rengeteg mindenbe belefogok (mindig egyre többe, persze nem fejezem be), szóval sokoldalú vagyok de annyira, hogy sosem tudok dönteni. Céljaim sosem voltak, mikor sportoltam csak jól akartam érezni magam, nem pedig fejlődni és talán magasszinten űzni (persze fejlődtem). Nem tudom. Egyre jobban kezd aggasztani a dolog, igaz fiatal vagyok, de én sem leszek fiatalabb.:)
2012. dec. 13. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!