Egy nyomorék vagyok aki a jövőben kiábrándul; rosszul esik?
Mindig szorgalmas voltam, és sokat tanultam. Olyan, hogy egy tanítási szünetben utolsó két nap, vagy hétvégén vasárnap délután kezdtem volna tanulni, nem volt.
Ha nem csinálom meg a feladatomat, idegesít. Tudom, maximalista vagyok, de már a régihez képest csak kicsit. Ma már rosszabb eredménynek is tudok örülni, ami miatt régen kiborultam volna.
Most volt őszi szünet az iskolámban. Mivel ehéten 3 zh és 3 beadandó, sokat tanultam, magától értetőtő volt, hogy most az a lényeg, hogy ezek meglegyenek, ne kelljen pótolni, vagy ne hagyjam az egészet ehétre, hogy aztán majd ne aludjam ki magam, stresszeljek, stb. Erre hétfőn kiderül, hogy a csoportból ketten voltunk, akik a szünetben minden nap tanultunk (azért mi is voltunk máshol meg foglalkoztunk hobbijainkkal, stb, de tanultunk). A többiek hétvégén kezdték, és nem értik, hogy tudunk így élni...
Egyre több embertől hallom - nagy eredményeket elérőktől is-, hogy nem kell sokat tanulni, mert stresszel, szorongást okoz. Ide-oda kell menni, sokat kell csavarogni. Sportolni kell, zenélni, mert ha kevés idő marad a tanulásra, akkor gyorsabban megy.
Hajlok arra, hogy elhiggyem, ha már ennyien mondják.
Ugyanakkor végiggondolva, a saját és a tömeg oldalán is érvelve csak a legutolsó pontot tudom aláírni. Arra is azt mondom, hogy én ha utolsó pillanatban tanulok, tény, gyorsabban megy, de nem marad meg úgy, ahogy kellene és hamar elfelejtem. Cserébe a minden mást csinálós, kényelmes, időben elkezdett tanulás megmarad, mert többször át tudom nézni.
Azt se értem, hogy miért kárhoztatják ennyire a sok tanulást. Ugyanis változatos "munka", és tapasztalataim szerint nem biztos, hogy stresszel. Ha elfogadjuk a rosszabb eredményt, tehát nem jár a sok tanulással egy nagyfokú maximalizmus, akkor még nyugtatóbb is, mintha készületlenül megyünk TZ-re/ZH-ra.
Ha valaki zenél és sportol is; több különórára rohangál, azt nem kárhoztatják. Közben szerintem ezek mellett van valakinek kevesebb szabadideje. Ráadásul itt rohangálni kell és több helyen megfelelni. Nem szólom le a különórát, csak ha sok van belőle, azt tartom kellemetlennek.
Ami a társaságot illeti. Szerintem igenis van magányt szerető ember, pl. én. Nekünk is kellenek barátok, kell család. De amennyit egy átlagos ember jár társaságba, az nekünk igenis fárasztó. Nekünk is kell a társaság, tudom! De kevesebb...
Rá tudnátok kontrázni? Vagy megerősíteni?
De ne frázisokkal! Nem mintha én nem használnék nap mint nap millió közhelyet. A gondom csak az, hogy azok mind ismertek, s se változtatni, se elfogadni magam nem segítenek.
Amúgy nekem is vannak hobbijaim, én is sportolok néha, mint írtam, az átlagnál kevesebbet, de járok társaságba. Csak kibírom, hogy kevés a szabadidőm.
Szerintem is te csinálod jól. Nekem a szüleim ez sose erőltették, mindig az utolsó nap kérdezték meg, hogy kell-e valamit még tanulni, aztán persze alig tanultam meg valamit, mindig nagyon rossz jegyeim voltak. Én erre már későn jöttem rá sajnos, most dolgozhatok a mekiben...
Persze van lehetőségem, hogy feljebb lépjek és teszek is érte, hogy jobb munkám legyen, de így huszonéves fejjel már sokkal nehezebb, mintha a suli alatt tanultam volna. Szóbeli érettségire is volt egy egész hónapom, de csak az utolsó két napban tanultam, így 3-nál nem is lett jobb jegyem, egyetemre sincs esélyem elmenni csak fizetősre.
El nem tudom képzelni, hogy lehettem ennyire ostoba régen, hogy nem tanultam.
milyen rossz ember vagyok én..
amúgy nősvagy? tetszik a szemüveged kontúrja grr.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!