Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megőrültem? Mi lehet a bajom?...

Megőrültem? Mi lehet a bajom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már régóta látok magam előtt néha szemeket, arcokat, alakokat. Ezek általában félelmetesek, rémisztőek, fenyegetőek. Ezeket nagyjából 2-3 éve "látom". eleinte megijedtem tőlük, de kezdek hozzájuk szokni.

Mostanában viszont hangokat is hallok. De egyre 'durvábban'. Ez alatt ne azt értsétek, hogy skizofrén vagyok. Azt mondták, hogy nem vagyok az (pszichiáter). Úgy hallok hangokat, hogy pl este lefekvés előtt egy ismeretlen dal jár a fejemben, emberek beszélgetnek, vagy csak egy pár szót, mondatot mondanak. Van hogy férfi, van hogy nő, van hogy ismerős hang, van hogy nem.

A másik az, hogy amikor próbálok pihenni, akkor egy kép jön a szemeim elé, ami nem is annyira kép, inkább egy helyzet. Pl egy rémisztő bohóccal nézek szembe, aminek csak feje van és közelít hozzám, vagy egy nyúl, akin viktoriánus ruha van, és a játékbabákat kapcsolja ki, majd rakja egy kupacba. Rémisztőek. Félek tőlük.

Hülyeségeket is álmodok. Múltkor pl. azt álmodtam, hogy felakarnak akasztani, és én menekültem.

Gyakran megijedek ezek miatt, és az álmaim, meg ezek a nem valós dolgok befolyásolják az egész napomat.

Megőrültem volna?


2012. okt. 23. 12:34
 1/5 anonim válasza:
Nem rég nem ért vmi kudarc? Általában ekkor a tudatalatti így reagál...
2012. okt. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem. Nem tudok róla.
2012. okt. 23. 12:46
 3/5 anonim ***** válasza:

a 3 kérdés:

1.nem 2.nagyon fáradt vagy és túl sok képpel vagy teletömve (honnan? filmek? )

3. Pár napig ne nagyon nézz kész képeket. A legjobb lenne, ha el tudnál vonulni, valamilyen csendes, szép természeti helyre. Ahol nincs tv, számítógép. még rádió,sem

semmi "kész" hangos-képes emberi termék.

A természetre figyelj, sétálj, állj meg néha szemléld a növényeket, a tájat, a folyót, a dombokat, az eget, a naplementét, a csillagokat.

3-4 nap után érdekes dolgokat fedezel fel.

A világ megfoghatatlan szépségét. Jó ha van nálad papír, ceruza, toll, leírod, lerajzolod, amit érzel.

Semmit ne törődj az eredménnyel- maga a folyamat, ahogy ezeket létrehozod- az a fontos, gyógyító.

2012. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy nem tehetem meg. Suli mellett nem. jövőhéten lesz őszi szünet, akkor megpróbálok. De így sem nézek tévét, filmeket. Habár lehet hogy a ps2 sem a legjobb ötlet, meg az, hogy gépezek. Lehet hogy egy kis időre a zenéről is le kéne mondanom. Megpróbálom. Habár volt, hogy nyáron voltunk falun kb 3 napra. Akkor abszolút nem volt kapcsolatom se tévével, se géppel, se zenével. De akkor is láttam magam előtt képeket. A hangok kb fél éve jöttek be. :/
2012. okt. 23. 12:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne kondícionáld magadban, dilis vagy. Nem vagy az.

Jung ír arról: a kreativitás- ha nem tud kifelé hatni, befelé ROMBOLÓ, pusztító, megbetegítő. Mert ez -teremtőerő nagyon nagy erő. És természete szerint "belülről kifelé hat" Benned keletkezik. Jönne kifelé: dúdolnál, zenélnél, rajzolnál, írnál, vagy csak beszélnél és nem megy: mert állandóan beleütközik valamibe: kész kép, hang, más beszéde, stb. Nem tudom, érthető-e. A"kész kép,hang" azt jelenti: valaki megformálta -te pedig csak kapod. Kell ez is, de egyensúlyban kellene legyen, azzal ami te formálsz meg-saját kreatív erőddel.

Ez túlsúlyban van sz összes iskolában, és máshol is. Ezért néha le kell állítani. Nem fog azonnal helyreállni. Szívszorítóan le van bénítva az ember az iskolákban: alsós gyerek és 1 rajzórája van? Minden nap kéne rajzolni-írni-zenélni-énekelni, ehelyett számgép, rengeteg elmélet, technika.

Itt lehet a baj. Jung művészetterápiával gyógyította,akik ezt nem vették időben észre, és már belebetegedtek. Nagyon fontos: ne törődj az eredménnyel, ne kritizáld a saját dolgaidat, ne vedd el a kedvedet ettől,mert maga a folyamat a lényeg.

Egy meghitt beszélgetés is nagyon jó. Ahol a párbeszédben FIGYELNEK egymásra a felek. Kell közte csönd is. Az nagyon üdítő lehet. Azért "jönnek a hangok" mert talán ez is hiányzik. A számítógépes társalgás nem jó, sajnos

Mikor dudolásztál utoljára? Énekeltél? Mi akadálya van, hogy egy dalt énekelj? azt Te hozod létre!

2012. okt. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!