Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetek, ha nem látom a...

Mit tehetek, ha nem látom a jövőmet (állás, magánélet)?

Figyelt kérdés

Szóval 25 éves nő vagyok. Egy olyan szakmát szereztem, ami gyermekkoromban tetszett, de abba sajnos nem gondoltam bele, milyen kevés állást kínálnak benne, természettudományi karon végeztem, elég speciális szakon. Akikkel együtt végeztem, vagy nem dolgoznak, vagy recepciósként valahol, többen külföldre mentek doktori képzésre, páran dolgoznak itthon szakmában, ők is baráti/családi kapcsolatokon keresztül. Eddig volt minden évben valamiféle állásom legalább fél évre, amiből el voltam. De most már igazi állás kéne, és sokszor elszomorít, hogy elbaltáztam a pályaválasztást, átképezni mássá magam nincs pénzem.

A párom házában élünk, így már elég kellemetlen, hogy én mostanában nem tudok annyit beadni a közösbe, mint amennyit kéne, bár jól élünk, mert szerencsére ő jól keres. Természetesen amint felvesznek recepciós/adminisztrátor vagy bármilyen állásba azt csinálom majd.

A párommal 5 éve együtt vagyunk. Lenne annyi pénzem (örökség) amiből elindíthatnék egy vállalkozást, amit szívesen csinálnék, itt, a házban, vagy egy külön házrész amit át is tudnék alakítani. Én boldog lennék, ha ezt csinálhatnám, a páromnak is tetszik az ötlet. De! Mint barátnő nem szeretnék nagy pénzeket beleölni egy házba, amihez semmi közöm, mert ha egyszer vége lenne (bár ugye nem így tervezzük) akkor nem vihetném el a falakat, egyebeket. Feleségül pedig nem tervez kérni a közeljövőben, szerinte mg pár év. Ő nem érti miért ne költhetnék az ő házába. De ha még pár évet várok a vállalkozással, akkor meg addigra épp a kisgyermekes időszak jönne el.

Hogy lehet jól dönteni?


2012. okt. 17. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2 megoldás van. Szakíts a pároddal és kezdj önálló életet. Vagy mivel nincs jobb, kezdj bele a vállalkozásba lesz, ami lesz alapon. De mondjuk, ha te így gondolkozol egy párkapcsolatban, akkor lehet nem is szereted a párodat, nem ő az igazi, a nagy ő stb. Csak a lóvé miatt vagy vele, az írásod alapján számomra ez jön le.
2012. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez a csak a lóvé miatt lennék vele, nem igaz. Amikor összejöttünk én még diák voltam, de amint összeköltöztünk, dolgoztam a suli mellett, hogy rám ne kelljen külön költeni, így nem hiszem hogy a pénzre utaznék, mert akkor eltartattam volna magam.

Illetve kezdjek önálló életet, ezt nem értem. Leírtam, hogy saját céljaim vannak, vagy az egyiket vagy a másikat meg is csinálom, nem hiszem hogy önállótlan lennék. De ha pedig a másik oldalról nézzük, 5 év után, már 2 ember élete összefonódik, nem mondhatom azt, hogy csak az én dolgaim fontosak, úgy kell alakítani, hogy mindkettőnek jó legyen.

2012. okt. 17. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:

ne hallgass az elsőre. tipikus rosszmájú válaszadó...

én értem a bajod.

sztem vedd számításba az összes lehetőséget egy papíron. leírod, milyen választások vannak. előnyök, hátrányok, lehetőségek, stb. hidd el,akkor jobban átlátod. keveset tudok ahhoz, h megmondjam, mit csinálj. először is nézd meg, van-e reális esély a vállalkozás sikerességére.

mit veszítesz, ha nem jön be, mit nyersz, ha igen. tedd fel a kérdést, melyik fájna jobban. gondold át, valóban a párodat akarod férjednek tudni.

tedd azt, ami sztem a legnehezebb: légy teljesen őszinte magadhoz.

egyébként külföld miért nem jöhet számításba?

amit még tudnék tanácsolni, a nyelvtanulás sokmindent előre lendít a mai világban. vagy könnyebb álláshoz jutni, vagy kimenni külföldre.

számold át, mihez mennyi pénz kell.

szóval a tanácsom röviden: ülj le magaddal egy órára.

2012. okt. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-masnak: Okostojás, nem ugyanezt írom én is, mint te?! Sötétke...
2012. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már azért akarod másként alakítani a sorsod, mert sok ideje együtt vagytok, az rég rossz! (Nekem közel sincs 5 éve meg a csajom és időnként mégis időnként rajtakapom magam hogy "miatta" a könnyebb utakat keressem, azért merek ilyet írni.)

Másrészt, ha vállalkozást indítani (ami köztudottan nem lesz nyereséges az első három évben, és utána is rizikó hogy talpon marad-e), akkor továbbtanulni miért lenne késő? Ebből a pénzből bőven továbbtanulhatnál külföldön (olyan országban nyilván ahol ingyenes és angolul van), gondolom mesterszakod sincs meg ha 25 éves vagy és évek teltek el azóta hogy végeztél. A mester két év, lenne időd átgondolni az életed és új perspektívák nyílnának meg előtted.

De még szerintem itthon se lenne reménytelen a helyzeted, ha mernél változtatni, és nem ragaszkodnál egyetlen emberhez, csak azért mert régóta megvan. Sokszor egy nagyobb séta, pár napos utazás, sport, önfeledt zenehallgatás (EGYEDÜL) is segíthet ezeket átgondolni, talán öt év után is :)

2012. okt. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!