Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miben tudnék változtatni az...

Miben tudnék változtatni az életemben?

Figyelt kérdés
38 éves, pár kilóval 100 kg feletti, egyedülálló angol tanárnő vagyok. Édesanyámmal élek egy kb. 2500 fős faluban, még soha nem volt senkim és természetesen szűz vagyok, nem csak horoszkópilag. A héten egyik nap elgondolkodtam rajta, hogy az életemben nem történik szinte semmi, a napok összefolynak, mintha minden nap ugyanolyan lenne: Reggel hatkor kelek, nyolcra megyek a gimnáziumba dolgozni, ahol tanítok. Minden nap az iskolától messze próbálok megállni és inkább sétálok fél városon keresztül, mert a diákok gúnyolnak a kétszemélyes Smart autóm miatt. És persze így minden napra be van vezetve egy kis mozgás. Fél kettőig megtartom az óráimat, utána minden nap van vagy fakultáció, korrepetálás, szakkör vagy ovis angol. A naptól függően háromra vagy négyre megyek a nyelviskolába, ahol általában hétig vagyok és fél nyolckor érek haza. Otthon anyukámmal beszélgetünk, tévét nézünk vagy dolgozatot javítok és eltelt a nap. Röviden fél óra autózás, fél óra séta, hat óra tanítás, egy vagy két óra fakultáció/korrepetálás/szakkör/ovis angol, fél óra séta, negyed óra autózás, három-négy óra tanítás, fél óra autózás, majd pár óra pihenés vagy dolgozatjavítás otthon és kezdődik minden újra. Már nagyon unalmas és monoton, egy kis változatosság kéne az életembe, de nem tudom hogyan. Persze minden nap új kihívás, természetesen nem mindig ugyanaz történik pontosan, de a napirendem ugyanaz. Nem párkapcsolatra vágyom, az és a családalapítás már örökre kimarad az életemből ezt tudom és nem is bánom. Talán fel kellene mondanom a nyelviskolából, mert elveszi minden időmet. Már többször is elhatároztam, hogy megteszem ezt a lépést, de mindig visszahúz a szívem. Nem az anyagiak miatt, mert anyukám a helyi általános iskolában takarító, kettőnk fizetéséből megélünk, nincsenek nagy igényeink, hanem inkább a tanítás hiányozna, mivel nagyon szeretem a munkámat. Felmondjak vagy ne? Egyáltalán mivel tehetném egy kicsit színesebbé az életemet? 38/N
2012. okt. 7. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nyilvánvalóan mondjál föl. Annyi érdekes dolgot lehet még csinálni az életben a munka helyett, és amúgy is tanítasz, a nyelviskolán kívül is, minek még ezt halmozni is? Ha már csak annyit megteszel, hogy délutánonként kiülsz valahova olvasni vagy elmész néha moziba, színházba, koncertre, már attól is színesebb lesz az életed. Ha esetleg társaságba is elmész, akkor meg pláne.


Tehetsz kisebb kirándulásokat a környéken, nézegetheted a természetet... találhatsz akármilyen hobbit magadnak a fotózástól kezdve a festésen meg a regényíráson keresztül a testmozgásig. Napi 3-4 óra plusz szabadidővel rengeteg mindent lehet kezdeni...

2012. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne legyél ennyire lekeseredve, hiszen a tanítás önmmagában is nagy hivatás, és élmény. Én nem hagynám ott az állást, hanem ráhajtanék még annyira, hogy egy évet, vagy legalább a nyarat eltölthetném valami igazán nagy helyen. Tehát gyűjtenék pénzt, meg keresném a lehetőségeket, és egyszercsak a NAGY DOBBANTÁS.
2012. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak barátaid? Járj el sportolni, szórakozni, pasizni!Élj!

Lehet, hogy valakinek pont így fogsz tetszeni.

2012. okt. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek beállhatnál az autóddal az iskola elé, akinek meg nem tetszene azt lehetne évet ismételtetni :) (Vagy épp magasról lesz@rni hogy ki mit gondol rólad.)
2012. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Saját magadnak kell megválaszolnod a kérdést, hogy mire vágysz, mit szeretnél csinálni, és aszerint változtatni az életeden!
2012. okt. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért mondasz le a párkapcsolatról egy életre?

Megkérdezhetem, hogy az ország melyik részén laksz? Ha lenne kedved barátkozni, szívesen megismernélek.

2012. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!