Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van még esély kamaszkorban...

Van még esély kamaszkorban változtatni? Ha igen, akkor mindezt hogyan érjem el?

Figyelt kérdés

A mostani kondíciómmal,alakommal,külsőmmel,életstílusommal egyáltalán nem vagyok megelégedve.Szeretnék és tudom,hogy szükséges változtatni ezeken a dolgokon.Viszont az a furcsa,hogy ezek a dolgok mindig így a nyár végén jutnak eszembe.Egyáltalán nem vagyok sportos(bár úsztam 4 évet,aerobikoztam 4 hónapot),jazzbaletteztem is,de az nem jött be,nem vagyok egy táncos típus.Ezek már amúgy is régebben voltak,azóta nem sportoltam egyáltalán semmit.Gerincferdülés miatt a középiskolát úgy kezdtem,hogy egész éves felmentős papír,aztán ez összesen 2 évig volt így.Most megyek 11.-be,most is így lesz,vagyis remélem,hogy megint megadják.Nem szeretném,ha osztályozva lennék tesiből,mert egyáltalán nem tudom megcsinálni azokat a gyakorlatokat,amiket ott követelnek.Kevesen tesiznek is emiatt,basszus,mégsem artistaképzőbe járunk(amúgy nagyon sajnálom,hogy nincs tehetségem hozzá,kipróbálnám magam cirkuszosként).Most ugye a tanulásba is bele kell húznom.Komoly elhatározásaim vannak a pályámat illetően,gyermekgondozó és ápoló szeretnék lenni,vagy pedig au-pair,nyelvvizsgával/nyelvvizsgákkal-angol,német lehetőleg.-. De ezek még váratnak magukra,ezek mellett a közeljövőbe a célom egy edzésterv létrehozása,egy életstílus váltás.Viszont a nagy PROBLÉMÁM AZ,hogy nincs semmi motivációm erre az életstílus váltásra.Nem cigizek,nem dohányzok,nem drogozok,de mégis másképp,sportosabban,egészségesebben akarom leélni az életem.Nem akarom magamat sehol sem mutogatni,nem erről van szó,nem akarok híres lenni.Mindennel csak magamat akarom fejleszteni.Gondolok itt a kitartásra,személyiségre,tudásra,az alakomra!

De a teljes életmódváltáshoz tudnom kellene,hogy mindez hogyan mehet a tanulással együtt,nem akarok ugyanis rontani semmiből sem.:)

Valamint azt is tudni szeretném,hogy emellett az egész mellett hogy tudnék kitartani?Időbeosztás ötletek nagyon érdekelnének,vélemények is..stb.MINDEN ÉRDEKEL!!


17/L(leszek 4 hónap múlva) jelenleg 59 kg vagyok,160 cm magas(kb.ez két évvel ezelőtt mért)


2012. aug. 24. 02:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy megnyugtató válasz: van, igen van esélyed változtatni.


Közhely, de minden a fejben dől el. Az írásból nekem nem derül ki, hogy konkrétan mire vágysz vagy mi az amin változtatni akarsz.. ill. azt látom, hogy mindenen, de már itt hibázol. Egyszerre ne akarj mindent, ezt felejtsd el, ne stresszelj rajta.

Próbálj ki egy sportot és csináld azt. Én a helyedben lejárnék futni. Most valószínűleg szörnyülködsz vagy röhögsz a padlón fekve a felvetésemen, de sok mindenre megtanít és saját magad ellen küzdhetsz nap mint nap. Megnyugtat és pörgősebbé tesz, javul a koncentrációd és könnyebben fogsz tudni tanulni is.

De kezdj el valamit, bármit, minél aktívabb sportot.. utána már jobban fogod érezni magad. Tanulj napi rendszerességgel, ne csak a dolgozatok előtt, de szakíts időt a kikapcsolódásra is. Figyeld az embereket, az életüket, ne úgy mint egy pszichopata, csak vedd észre mi az amin nevetnek sírnak.. érdekes dolgokra jöhetsz rá. Szerezz egy barátot, ha még nincs. 17 évesen bármit megtehetsz, ne hagyd elkallódni ezt a kort, élj a jelenben, ne távlatokban gondolkozz, csak a mában és minden percben légy ott ahol vagy, ezt a figyeléssel elis érheted. Otthonról mozdulj ki lehetőleg minden nap.. ha nem is futni, de sétálj, menj a városba, ülj le egy padra, olvass el egy könyvet. Olvass!!! Lehet most utálsz, de szeretni fogsz, csak kezd el vagy találkozz a barátaiddal. Az idődet magadtól tudod a legjobban beosztani, ha kell írd össze a napi rutint, a terveket, talán még élvezni is fogod. De ne görcsölj rajtuk, nem mehet minden elsőre.

2012. aug. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezt a részletes választ.Igen,mindenen változtatni akarok,de én sem gondoltam,hogy minden rögtön sikerül.Nem is ezt várom.Az egész életemben tartósan akarok változtatni.Igen,talán a tervek összeírása a kulcs.Viszont ha nincs kedvem valamihez,akkor az isten se tud rávenni,hogy csináljam.Amúgy érdekes dolgokat írtál a megfigyeléssel kapcsolatban,szerintem ezeket le is írom,vagy valahogyan észben tartom,de most mindenképp célom a változtatás!:)
2012. aug. 24. 17:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Én jan.-ban leszek 17/L ...Az életem kb olyan, mint amit te is írtál. (csak az életcélom más) Nem cigizek, nem dohányzok, nem drogozok, kávét se iszok, de hiányzik a sportos életvitel. Vagyis ezt már azt hiszem írhatom múlt időben. Nyár elején már elhatároztam, hogy majd változtatok ezeken, de szokás szerint sikerült elbaltáznom a nyaramat:)..


Aztán kb 2 hete belém "nyílalt" a "jön a suli" érzés..és eszembe jutott, hogy tesin majd megint jön a gyűrűgyakorlat, gerenda, szaltó stb. Meg tudom csinálni őket, de érzem magamon, hogy megerőltető. Két hete elkezdtem edzeni. Leültem a gép elé, elolvastam több oldalt is ezzel kapcsolatban és kiválogattam magamnak a megfelelő gyakorlatokat így összeállítva belőle egy számomra megfelelő gyakorlatsort. Rájöttem, hogy régen kung-fu alatt 50 öklös fekvőtámaszt simán megcsináltam míg ma már a sima fekvő is kikészít. Összeállítottam a db számokat és minden este elvégzem az adott mennyiséget a gyakorlatokból. Állítsd be az ébresztőt magadnak, hogy emlékeztessen, "most ne a TV-t nézd meg stb"...hanem a testeddel törődj:)

160 magas 51 kg. voltam és ez 2 hete.. most nem tudom mennyi vagyok, majd 1 hónap múlva megmérem. Először csináld otthon a gyakorlatot aztán később kimehetsz az utcára futni,biciklizni. Én bicózni szoktam mellé:D


Aztán a gyakorlatok után jöhet egy fél órás nyújtás..arra is egy gyakorlatsort néztem ki:)


"emellett az egész mellett hogy tudnék kitartani?"

Nap közben volt, hogy tesóm hozott édességet..gondoltam magamban: "Na ez is hizlal elég rendesen"..aztán meg jött a "Ez az egy nem árt meg"..és ezt 100x ..:D nem tudom ismerős e a dolog..:)


De mikor elkezdtem edzeni és már kb a 3. napon voltam túl, a gondolkodásom is valahogyan más lett..

Megláttam szokás szerint a szüleim/tesóm által megvásárolt kukoricát/sütit/sült krumplit...egyszóval a hulladék kaját és simán ellent tudtam mondani magamnak, mert szinte nem is kívántam már..ha meg igen, akkor erre gondoltam:" Ezért dolgoztam este?"..


Plusz naponta kiveszek a hűtőből egy üveg ásványvizet amit hurcolok magammal és egész nap azt iszom. Az a minimum folyadék bevitel amit meg kell innom. Sajna másik rossz szokásom, hogy keveset iszok:)


Időbeosztásra meg sajna neked kell időt szánnod, hogyan alakítsd ki. Nekem suli közben nagyjából így néz ki az időrendem:

6:00-kelés és készülődés

06:45-indulás kocsival

7:30-indul a suli

14:00- vége a sulinak:D

aztán buszra szállás

16:00-otthon vagyok

akkor kb 2 óra "lébecolás"..ez alatt kutyaetetés, macskaetetés stb...fél óra napi takarítás(anya bevezetésével-.-)de ez is kell:) és ebben ez időben eszek is..mert mire otthon vagyok vár az étel:)

18:00-20:00 tanulás (5-ös tanuló vagyok, így 2 órát min. tanulok)

20:00- egy óra edzés

21:00-21:30-ig fél óra nyújtás

21:30-fürdés,hajmosás, fogmosás stb...

22:00 go az ágyba ha nem állok le a TV-nél és felejtem magam ott még fél órára..ebben az esetben kb 22:30-45 ig ágyba kerülök:D

És akkor alszok 7-7,5 órát és kezdődik a nap elölről..

na persze ez a legrosszabb eset..mert van, hogy barátokkal elmegyünk és ilyenkor általában nem is kell olyan sokat tanulni..szóval jó jegyek mellett én kb így osztom be az időmet:)


Elhatározás és nagy, nagy akaraterő kérdése:)


Volt, hogy a szobabiciklimen azt mondtam magamban, hogy nem bírom és leszállok..de akkor arra gondoltam, hogy "Hol van még a tökéletes szaltó?..a céljaimért csinálom tovább"..mert majd parkour-ozni szeretnék..így engem pl. az motivál..


Ha fáradsz gondolj mondjuk arra, hogy "A tesin majd könnyebben megy minden, ha most edzek"..valahogy tényleg könnyebb olyankor:)


Engem személy szerint ez a videó ébresztett fel..(megsúgom, közte vannak az én kifogásaim is)..ha megnézed érteni fogod miről beszélek:) http://www.youtube.com/watch?v=i2JIHgeYlQ4


a kifogások:

"Túl gyenge vagyok, túl lassú.

Túl nagy vagyok.

Túl sokat ettem reggelire.

Fáj a fejem.

Szakad az eső.

A kutyám beteg lett.

Most nem lehet...

Nem vagyok motivált.

Büdös leszek tőle.

De hát én allergiás vagyok dolgokra!

Kövér vagyok.

Vékony vagyok.

Túl meleg van.

Nem érzem magam jól.

Fáj a sípcsontom.

Még mindig a fejem.

Elvonták a figyelmem.

Úgy érzem túl keményen dolgozom.

Tényleg szeretném, de nem tehetem, egyszerűen nem.

Épp a kedvenc műsorom van a TV-be.

Nem megy nekem ez hétfőnként és keddenként és szerdánként.

Nem akarom ezt csinálni, valami mást akarok csinálni.

Majd jövőre.

Majd jövő héten.

Lehet, hogy elrontom.

Túl sok házim van.

elfújódva érzem magam, és a gázok a gyomromba.

Randim van este.

Az edzőm utál engem.

Az anyukám nem engedi.

Mindig megsérülök.

Túl sötét van, túl hideg.

Hólyagos lesz a talpam.

Ez veszélyes!

Ughh!

Bocsi, de nekem nincs biciklim.

Nem aludtam eleget.

Fáj a hasam.

Rossz a genetikám.

Nem akarok kimerültnek látszani.

JObb edző kell.

Nem szeretem, ha leszerelnek.

Ég a gyomrom.

Nem vagyok az atlétikus típus.

Nem akarok izzadt lenni.

JObb dolgom is van ennél.

Nem akarlak lelassítani.

Muszáj ezt csinálnom?

Csinálom amint előléptetnek.

Azt hiszem ezt a kört kihagyom.

És a lábam is fáj..."


Just do it!...Csak csináld!..


Szeretem az ilyen videókat:) pl: http://www.youtube.com/watch?v=7n678HwsZJU&feature=fvwrel


http://www.youtube.com/watch?v=QXCZXX2zBNc&feature=related


Sok kifogás persze nem aktuális, de milyen igaz:)

Ezzel búcsúzom:

http://www.youtube.com/watch?v=NKbw_l3ZYbU

Szerintem csak akaraterő kérdése:)

16/L

2012. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ajjaj,köszönöm a hosszú,részletes válaszodat!Nagyon megihletett engem is,amiket írtál és motiváló is volt!Igen,a kifogások ismerősek..és minden,amit leírtál:) Nekem is lett azóta célom!Mindenféleképpen fogyni akarok,most ugye 59kg vagyok és 54-re minimum le kell fogynom:) aztán egy kicsit kockásabb vagy legalább laposabb has is jól jönne!A jó jegyek sem ártanának.:) hogy tanuljak szerinted?Te az aznapit tanulod,vagy következő napra tanulsz?
2012. aug. 25. 21:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen , jó hosszú lett..mikor utólag visszagörgettem.mondtam is, hogy te jó ég..ha ezt meglátja..leájul a székről:D

De látom már sikerült felállnod:D


Régen az az napit tanultam, de most már annyit kell tanulnom, hogy másnapra megy csak sajnos a dolog..illetve van, hogy több napra kell beosztanom egy leckét/verset..többször kevesebbet..


Amúgy mindig először az olvasnivalóval kezdem majd írásbelivel folytatom, végül a magolni valóval fejezem be...


És van akiknek nem ragad meg az anyag. Minél több érzékszervünk kapcsolódik be a tanulásba, annál hamarabb ragad meg a magolandó anyag. Ezért én(akár milyen idétlenül is hangzik) úgy tanulok, hogy járkálok a szobámban, közben olvasom a tananyagot és hangosan mondom..így mozgok is közben, hallom is közben, látom is és mondom is..


Sok sikert:)

2012. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Jaj igen,erről hallottam is,nem keveset!Én a verseket úgy tanulom,hogy énekelem őket és táncolok egy kicsit,de a könyv a kezembe van..XDD

Lehet,hogy a többivel is ezt kellene?Hogyan javítsak a koncentrációmon?Mert néha teljesen figyelmetlen vagyok..

Nem ájultam le amúgy a székről,imádom olvasni az ilyen jó tanácsokat.:)főleg ha érzem a jó szándékot,mint nálad és nem pedig a megvetést!:D Úgyhogy tényleg nagyon köszönöm!

2012. aug. 25. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!