Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha nagyon-nagyon...

Mit tegyek, ha nagyon-nagyon lusta vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, de na. Nagyon kevés dolog érdekel, és azokhoz sem kell mozogni, és egy helyben meg lehet csinálni (rajzolás, anime nézés, gépezés stb). A suliba mindig utolsó pillanatban érek be, mert nincs erőm felkelni, bárhogy próbálok. Tesin is úgy érzem, hogy mindjárt össze esek, nincs se kedvem se energiám hozzá. Órán is aludtam már el elég sokszor és néha még a tollat fogni is nehezemre esik xD De úgy érzem, ez nagyon nem normális. Semmit nem sportolok, nem tudom rászánni magam a mozgásra. Hétvégén általában délutánig alszom. Szoktam eljárni barátnőkkel vásárolni, meg hülyülni, de nincs semmi célom, vagy álmom. Az egész életem unalmas ._.

(am nem vagyok elhízva, ezt csak mondom)


2012. szept. 30. 21:17
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%
dettó.még válaszolni is lusta vagyok.
2012. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

ezt én is szeretném tudni !!!

Irjon már valaki valami értelmeset,,,,:))

2012. szept. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
26%
Fogadd el.
2012. okt. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Értelmeset lécci ;)
2012. okt. 1. 14:15
 5/32 anonim ***** válasza:
88%
Kezdeti depresszió. Ez már nem lustaság. A lustaság nem egyenlő az érdektelenséggel.Egy jó pszihológus tud segíteni rajtad , de először próbálj a szüleiddel beszélgetni.
2012. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Depresszió?? :O Amikor éppen semmit se csinálok (vagy rajzolok, stb fentebb írtam) akkor tök boldog vagyok :D Egyszerűen mozogni nem szeretek. És azért érdekel kevés dolog, mert a legtöbbhez mozogni kell :( Most mit tegyek?? Ez itt a baj, erre szeretnék megoldást. Be kell járnom suliba meg minden, ehhez mozgás kell.
2012. okt. 2. 14:06
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

ez valóban lehet valamilyen hiány ami akár depresszióhoz is vezethet pár éven belül.


leginkább ironikus módon a mozgáshiány okozza ezt, tehát minél lustább vagy, annál lustább leszel. majd 5-10 év múlva meg előjönnek azok a visszafordíthatatlan betegségek a mozgáshiány miatt, amit most kellett volna megelőznöd.


az oka az, hogy kockulsz. egész nap benn ülsz a szobában, ami természetellenes életvitel. nem mozogsz, nem eszel rendesen, nem jársz kint a friss levegőn a napfényben, ezért a szervezet alvással próbálja pótolni ezt (hiába, mert nincs miből).


szerintem ha lusta vagy addig úgyse fogsz csinálni semmit, amíg elő nem jönnek súlyosabb tünetek, de akkor meg már késő lesz, és lehet azért nem fog érdekelni.


próbáld ki hogy kimész a szép időben sétálni/biciklizni kicsit, közben zenét hallgatsz, vagy valami hasonló. de mivel mozogni se szeretsz eleve, halott ügy, ilyen maradsz.

ez természetes, nem minden ember lesz életképes, aki megszületik, az ilyeneknek jobb esetben nem lesznek utódaik, van helyetted pár milliárd ember a földön.

2012. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem próbálj meg ásványi anyagokat szedni, nekem a Béres csepp bevált... ha lehet reggel vedd be, mert sok benne a vas én attól felpörgök... lehet neked is ez a bajod.. és szép lassan kezdj el mozogni 1 nap mozogj kb 10 percet, az elején még azt is megterhelőnek érezheted, ezt építsd be az életedbe legyen rendszer, mindig egy időpontban mozogj, akkor is ha semmi kedved hozzá, és fokozatosan emeld a könnyű tornát 20-30 percre és így tovább egy idő után hiányozni fog meglátod és sokkal jobban érzed majd magad. Vagy mondok mást, a barátnőid közül, ha valamelyik sportol csatlakozz hozzá így nem csak az shopingolás lesz a közös programotok hanem valami értelmet is találsz az életedben és egy új világ nyílik meg előtted! Ha nem sportol egyik sem akkor keressetek közösen valamit.. :) ennyit tudtam tanácsolni, remélem segít
2013. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Igaz, hogy kb 1 éves a kérdés, de azóta sem változott semmi :/
2013. szept. 14. 22:26
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs semmi betegséged, akkor azt kell megértened, hogy ez csak és kizárólag rajtad múlik! Kicsit vegyél erőt magadon, mert attól, hogy itt elolvasod a segíteni próbáló emberek tanácsait, még nem lesz jobb az életed! Rajt! Mozdulj meg! :)
2013. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!