Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyunk manapság ilyenek...

Miért vagyunk manapság ilyenek, mi, fiatalok?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra vonatkozik, hogy manapság miért iszunk hétvégente 15-16-17 évesen, gyerekként? Mi történt a generációval és mi vitt rá minket erre, hogy ez menő legyen? Nem tagadom, hogy hétvégente iszok, nem is keveset, de miért van az, hogy egész héten arra várok, hogy végre újra megeredjen a nyelvem. Vagy mindig is ilyen volt a világ? Csak nekünk hazudnak a felnőttek?

2012. szept. 26. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én most 33 éves vagyok. 16-17 éves koromban én is kijártam a srácokkal bulizni, csajozni. És igen, mi is ittunk. Nincs ebben semmi különös, a fiatalok lázadó korszakához hozzátartozik.

Azt persze embere válogatja, hogy megtartja-e a mértéket, és csak annyit iszik, hogy jól érezze magát, vagy leissza magát a sárga földig.

2012. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem természetes. Van olyan osztálytársam, aki csak a napi stressz miatt (nagyon szigorú iskolába járunk, és sokat követelnek tőlünk) szeret cigizni/inni, mondta, hogy nyáron nem is szokott. Engem meg furcsa módon nem érdekel sem ez, sem a bulizós világ, pedig pár hónap múlva 17 éves leszek (és amúgy lány vagyok). Inkább taszítanak ezek a dolgok.
2012. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A saját gyengeségeinket rá lehet fogni az iskolára, családra, problémákra. Az, hogy mit kezdesz az életeddel viszont a saját felelősséged. Ha nem akarod, nem iszol. 16-17 évesen mindenki előadja, hogy ő mennyire menő és felnőtt. CSak azt felejtik el, hogy közben már a saját életük alapjait rakják le, aminek kb. felétől nem lesz benne apuci, anyuci, iskola meg senki más sem, csak ő saját maga. Nem lehet senkire sem rákenni, hoy iszik a szádon, szívja a száddal a cigit, vagy dugja a következő csajt a farkaddal. Azokat TE csinálod. Inenntől kezdve nincs kifogás, szembe kell nézni azzal, hogy mész a csorda után, mint egy barom, bégetsz is, és ha az a menő, falnak mész, csak azért, hogy minden más barom téged is menő baromnak tartson. A felnőtt lét ott kezdődik, amikor magadra nézel és azt mondod a tükörben: "Tényleg kell ez nekem?", és elkezdesz úgy élni, arra az útra lépni, ami arra vezet, aki lenni akarsz. Te. Nem más. Amíg ezt nem teszed meg, addig mész, iszol, káromkodsz, kiabálsz, és szidod a világot, a politikát (amihez semmit nem értesz), kiabálod a "zenék" szövegét, rúgod a kukát, és dugod a környezetedben levő kislányokat, akik nőnek játsszák meg magukat, de éppolyan képzavarosak, mint ti.

A felnőttek nem hazudnak. Ők is átmentek ezen. Csak aztán felnőttek. Ez a különbség.

2012. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

ma 3-as. lényegeben jól látod -egy mondatot kivéve ! a felnőttek nem hazudnak ?! tudod az nem hazudik aki felelősséget vállal az érzéseiért is- és ez pont nem egyenlő a képmutatással.

a normakövetés meg van mikor nem kapaszkodó az ösvény mentén, hanem kényszer megfelelni vágyás és ismételt csorda szellem . Aztán mivel sok felnőtt élete unalmas -ezért orba szájba csalják pl egymást, hazudoznak. De akár apróbbakat is ! és megszületnek gyerekek akik ezt nézik és látják a felnőttektől!!!!


Szóval itt nem azon van a hangsúly mert ez általában már csak következmény(tompítási szándék) h hogy iszunk drogozunk cigizünk akármi -hanem h a pótszerek iránti vágyat mi okozza és vajon ettől meg a rossz berögzült érzésektől lehet e szabadulni. mert aki belül összhangban van -nem csak a külső cselekedeteire játszik rá -az a hiteles ember.és ebből nagyin kevés van .pláne az állítólagos felnőttek között.

2012. szept. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez nem a mai generáció sajátossága.... már apámék generációja is ilyen volt fiatalon.
2012. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát figy, én elmegyek, iszogatok, de különösebben nem tör le ha kimarad egy, feltéve h van vmi más jó program :D 17F
2012. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. 4-esnek üzenném, hogy ugyanarról beszélünk, csak nem értettük egymást. Azt írod: "a felnőttek nem hazudnak ?! tudod az nem hazudik aki felelősséget vállal az érzéseiért is" - ezzel egyetértek. De attól, hogy valaki felnőtt korban van, még nem felnőtt. Az, aki huszon-harminc éves, hazudozik és szórakozik mások érzéseivel és életével, az nem felnőtt. Hanem egy gyermek felnőtt testbe zárva. Ezért mondtam, hogy a felnőttek nem hazudnak. Mert ha tényleg felnőtt valaki, akkor tudatosan cselekszik és minden tettéért meri vállalni a felelősséget. Akkor is, ha hibázott.
2012. szept. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
az alkoholizmus nem újkeletű probléma. mindenki más miatt iszik. lehet hogy régen kevesebbet ittak, vagy csak később kezdték el, vagy valóban hanzudnak, telejsen mindegy mások mit csináltak máshol más időben, neked kell eldöntened, ez mennyire zavar téged és akarsz e változtatni rajta.
2012. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok alkoholista... legalábbis nem ezt akartam hangsúlyozni vele.

Csak a többi élvezeti cikket(cigi, drogok) kihagytam.

2012. szept. 28. 14:35
 10/15 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 28. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!