Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért azt mondom másnak amit...

Miért azt mondom másnak amit hallani és miért nem azt amit valójában gondolok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyira tudom, hogy az emberek milyen véleményt várnak egy adott dologra tőlem, hogy amikor a szemükbe nézek akkor csak azt tudom mondani amit elvár és hallani akar nem pedig azt amit én gondolok. Ez a kegyes hazugság? És rossz dolog ha ilyen vagyok?
2012. szept. 25. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom... én pl legtöbb esetben azt mondom amit gondolok, ezért már sok emberrel összevesztem. Persze vannak olyan helyzetek, hogy finomítok rajta... de pl volt olyan, hogy anyósoméknál ettünk, nekem nem ízlett a kaja, de mindenből szedtem egy kicsit és azt mondtam, hogy finom volt. Ilyen helyzetekben inkább nem mondom ki mit gondolok.
2012. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezen ne filózgass,a legtöbb ember nem mond őszinte véleményt mert akkor azzal megbántanák a barátjukat stb esetleg csak egy vadidegennek mondják el őszintén a véleményüket.Nem vagy rossz emiatt
2012. szept. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mert tartasz a reakciótól, és nem szeretnél rossz kapcsolatot senkivel. Szeretnéd, hogy mindenki szeressen, ezért mindenkinek igazat adsz, mindenkinek azt mondod amit hallani szeretnének.

Hogy ez jó, vagy sem, azt nem én fogom eldönteni, döntsd el te.

2012. szept. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

legyél őszinte...

ha mondjuk nagyon kegyes hazugság kell, hát akkor már elgondolkodtatóbb, de igazából mindig jobb az igazság, nem csak szóbeszéd, hanem tényleg.->lásd a saját példámat

volt már pár dologban, hogy eléggé későn tudtam meg, hogy át lettem baxva rendesen, mert csak megjátszották magukat az emberek, merthogy engem sajnálni kell.

Nagyon rossz érzés, nem az idő miatt, hogy sokáig hülyének néznek, hanem, hogy miért nem mondják el az igazat...

hát ezért még rosszabb, mivel hazusnak, hogy JOBB LEGYEN, vagyis szerintük is szar amit csinálok/mondok.. ennyi röviden

2012. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!