Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi is az a HD monitor valójába...

Mi is az a HD monitor valójában? Nem a felbontásra gondolok

Figyelt kérdés

Nem a felbontásra gondolok, mert azt tudom, hogy elvileg a felbontás miatt HD a HD tehát 1024x768 az már HD mert 720p-nél nagyobb.. De ezt csak olvastam, lehet nem így van.. Viszont ettől még nem hiszem, hogy HD monitor lesz legalábbis én ezt nem hiszem el. Mert pl.: itt ez a monitor: [link]

ennyi eről ez egy HD a felbontásból ítélve, de akkor mért nincs odaírva, hogy HD???


Itt egy másik ide meg ide van írva érdekes..HD (High Definition) Támogatás:HD Ready


[link]


Szóval nem értem, hogy akkor mi a kettő közt a különbség??

Vagyis , hogy mitől HD a HD monitor?? (mert ezek szerint nem a felbontás miatt)

Ha hülyeséget mondtam javítsatok ki!


Értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 21. 01:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A igazi, szabványos HD felbontás 1920 x 1080 (1080p). Ezt mondják FullHD-nak is.

A többi az mind csak "ál" HD felbontás, innentől kezdve bármire rá lehet mondani, hogy HD, mert ez a kifejezés, hogy HD, nem szabvány szerinti.


A tévéknél pl. a 1366 x 768-ra szokták írni, hogy HD-Ready. (Illetve, ehhez még, hogy HD-Ready-nek minősüljenek, szükséges még, hogy képesek legyenek fogni az 1920 x 1080 interlaced, váltottsoros jelet (1080i), de ez most mindegy megjelenítés szempontjából.


Fényképezőgépeknél, videókameráknál pedig már a 1280 x 720 (720p) felbontást is HD-nak szokták nevezni, ha pedig 1920 x 1080-ben is tudnak felvenni, akkor FullHD-nak vannak titulálva.


Tehát a sima 4x3 képarányú 1024x768 nem 720p. A függőleges felbontása nagyobb 720-nál, ez igaz, viszont a vízszintes felbontása kisebb. 1024 < 1280

2011. okt. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Áhá értem már. Ezzel nagyon sokat segítettél. Akkor valószínűleg érdemes lenne Full HD -t venni, de én úgy hallottam, hogy nagy különbség nincs a HD Ready és a Full HD között csak HD filmeknél ha közelről nézzük. A LED-es monitorok viszont úgy tudom láthatóan szebbek mint a sima LCD. Így ezek alapján egy LED-es "HD Ready" (1440x900)jobban megéri mint egy sima LCD Full HD, mert ezért az apró különbségért nem érdemes én szerintem 10-20 ezer Ft-tal többet költeni egy sima LCD Full HD-ra, hacsak nem LED-es. Legalábbis én most így látom. De ha rosszul tudom és tudsz mondani (tud mondani valaki) olyat amiért jobb a sima LCD Full HD akkor ki vele.
2011. okt. 21. 02:52
 3/6 A kérdező kommentje:
már mint most minek költsek 10-20 ezerrel többet mikor nincs is olyan nagy különbség.. főleg h ez monitor nem tv..
2011. okt. 21. 03:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy a képernyő optimális felbontása legyen FULLHD


Ha pl csak azt írja a tv-re hogy HDredy akkor lehet, hogy támogatja a FULLHD-t de romlani fog a kép minősége és az írás FULLHDban olvashatatlan lessz.

2011. okt. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Monitoroknál valójában értelmetlen a HD kifejezés. Ezt csak a tévéknél kellene használni. Ott a hagyományos /SD/ felbontás 480 /NTSC szabvány/ illetve 576 /PAL szzabvány/ sor volt. A legkisebb felbontás, amitől már HD-nak számít egy tévé az a 720 sor. Ennél már 10 évvel ezelőtt is készültek nagyobb felbontású monitorok, mégsem nevezték HD-nak.

A monitorok leírásában a HD kifejezés tulajdonképpen ezt takarja: akkora a felbontása, mint a HD tévéknek.Tehát 1366x768, vagy 1920x1080.

Az 1440x900 felbontás tehát még jobb is mint az 1366x768, mégsem szokás HD-nak titulálni, de ez nem is lényeges.

Az Acernél azért írhatták oda, hogy HD-ready, mert a képaránya 16:9. Tehát egy szabványos felbontású videó teljesen kitölti, míg másiknál alul felül lesz egy fekete csík.

2011. okt. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A LED-eseknek egy kicsit szebb képük van, de azért ezt nem lehet így általánosan kijelenteni. Van csúnya LED-es is meg szép normál.

Számomra inkább a felbontás számít, úgyhogy én inkább egy sima FullHD-t vennék, mint egy nem FullHD LED-est, de mondom, képminőségtől függ.

Egyébként nekünk egy Samsung HD-Ready (tehát 1366x768) LED tévénk van és nagyon szépek rajta a Blue-Ray filmek is, igazából szerintem nincs olyan nagy különbség a FullHD és a HD-Ready között. Attól is függ, hogy milyen messziről nézi az ember, mi elég közelről, mert kicsi a szoba. És FullHD 1080p filmeket amúgy is ritkán töltök le, mert elég nagy méretűek, inkább csak 720p-seket.

A TV-adás pedig úgyis elég szarul néz ki mindegyiken. A normál analóg adás az minősíthetetlenül moslék, a digitális már egy kicsit jobb, főleg mostanában mióta sok dolog 16:9-ben megy az RTL-en és a TV2-n is. Én igazából még a HD tévéadással sem vagyok kibékülve, nem túl szép a képük, nagyon mpeg-es, igazából nincs sok közük a HD-hez, ki van nagyítva, ennyi.

Monitornál meg nekem igazából a felbontás számít, pl. a fényképezőgépet is 1920x1080-ra állítottam, így fullscreen-ben egy az egyben nézhetem a fényképeket, bőven kiférnek rá a nagyobb 720p videók is, meg persze az 1080p-s is fullscreen-ben. Mondjuk olyanokat, mint írtam ritkán nézek, de pl. egy-két videoklipet igen.

2011. okt. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!