Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy küzdjem le? 14/L

Hogy küzdjem le? 14/L

Figyelt kérdés
Nem tudom miért, de mostanság nagyon parás vagyok. Lehet a túl sok horror film amit régen néztem. De már alig tudom a valóságot és a képzelődést megkülönböztetni, éjszaka mintha zajokat hallanék, meg mintha valami figyelne, úgyhogy úgy szoktam elaludni hogy a TV időzítőre van bekapcsolva és a kis sólámpám ég. A sötéttől egyenesen rettegek. Alapból klausztrophobiás vagyok és ha fürdök mindent odaképzelek amit csak lehet. Nem nagyon akarok pszichológushoz menni, de szeretném ha elmúlna ez. Anyukám szinte kizártnak tartom hogy elvinne. Ötleteket hogy küzdjem le?
2012. aug. 26. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy megpróbálod rákényszeríteni magad arra, hogy elfogadd, hogy sötétben sincs semmi, vagy elmész orvoshoz.
2012. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám, és 17 vagyok.. a tv nekem is időzítőn van, meg a sólámpa is stimmel. Tényleg menj el pszichológushoz, nekem is azt tanácsolták! (bár még azóta sem mentem..)
2012. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék elmenni, mert úgysem visznek el....itt ezzel van a gond.
2012. aug. 26. 17:14
 4/9 anonim ***** válasza:
14 éves vagy. Elmész a háizorvoshoz, ad beutalót és elmész egyedül. Én kb. 12 éves korom óta mindenféle orvoshoz egyedül járok.
2012. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nem megyek pszichológushoz! Bolondnak néznének. A háziorvos meg ismeri anyám, tuti elmondaná neki
2012. aug. 26. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg éjszaka úgy lenni, hogy kikapcsolod a TV-t, és csak a lámpa ég. Ha nem tudsz aludni így, próbáld meg megcserélni a sorrendet. Ha a TV-ről nem is tudsz leszokni, az nem nagy baj.
2012. aug. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Juuj, hát nekem is voltak/vannak ilyen időszakaim, főleg amikor túl sok furcsa (horrornak nem mondanám, inkább másféle rémisztő) filmet nézek.

A sötét elleni félelemmel megpróbálhatsz úgy megküzdeni, ha nem alszol egyedül, hívj át valakit (barátnődet, tesódat, szüleidet) a szobádba, kapcsold le a lámpát, kapcsold ki a tv-t.

Emlékszem, egyszer megnéztem egy szellemes filmet, hetekig nem mertem sötétben közlekedni és mindig hátrafelé nézegettem, hogy nincs-e mögöttem valami, felkészülve a legrosszabbra, belül remegve. Pedig istenbizony sose hittem a kísértetekben, de mindig az jut eszembe, hogy a "főszereplő is azt hitte, nem léteznek". Aztán megszoktam, hogy nem támad rám senki és elmúlt ez a rettegés. Ha netán mégis eszembe jut, elkezdek magamban ordítani, hogy nem gondolok rá és gyorsan elterelem a figyelmemet.

A fürdő számomra is a legfélelmetesebb helyek egyike. Utálok úgy fürödni, hogy a többiek már lefeküdtek, mert akkor senki nem "fedez" hátulról :D A hajszárítótol (nem magától a tárgytól, hanem inkább a művelettől) egyenesen rettegek. Utálom, ha "ki van kapcsolva" az egyik érzékem, számomra a hallás egy másodpercre sem nélkülözhető, ezt baba korom óta megfigyelték.

De ez a rettegés szerintem el fog múlni, átmeneti (igen rossz) időszak, nézz meg pár vidám, vicces filmet, vagy ha szeretsz, akkor olvass valami szórakoztatót, ez enyhíti. Aztán szép lassan alábbhagy a félelmed. (legalábbis nálam így van) 15/L

2012. aug. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó nekem is ilyenek vannak :D

Ha alaszanak nem megyek fürdeni éjfél után pedig sosem megyek. Ha nem egyedülalszok nem félek. A hajszárítót én sem csípem mert nem hallom ha valami jön vagy van valami.

2012. aug. 26. 20:20
 9/9 Coláskupak válasza:

Na igen,velem is így volt,egy nagyon jó ideig.

Gyerekkoromra vissza vezethető....:)

Rettegtem a sötétben,és szinte mindent képzeltem.

Nekem az segített,hogy egy éjszaka,lekapcsoltam mindent.

Ültem a sötét szobába,és csak hallgattam az MP4-est.:)

Úgy voltam vele.."ha elakar kapni,akkor elfog."

Na igen,én is egyből kitaláltam dolgokat,de leküzdöttem.

Nagyon nehéz lesz,de próbáld meg...próbálj a sötétségben élni,hogy a részed legyen.

Orvoshoz engem is akartak vinni,de értelmetlen.

Megkell küzdeni a saját árnyainkal.

Ha gondolod,írj egy privit.

16/F

2012. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!