Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Most akkor mi a helyes út?...

Most akkor mi a helyes út? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy csak akkor lesz párom, ha boldog leszek magányosan is.

És ennek RÉSZBEN helyt adok, de... hogyan lehetnék maximálisan boldog magányosan, ha az ember társas lény, és az ösztöneiben is benne van, hogy legyen párja?

Lehet ezen vitatkozni, de így van! Aki egyedül is maximálisan boldog -ha eljut erre a szintre-, az meg úgysem akar kapcsolatot, mert az csak lehúzná. (ha rosszul választ)


Engem úgy szoktak jellemezni a barátaim, hogy egy nagyon kellemes személyiség vagyok, akinek van humorérzéke, és jó együtt lenni velem. Ugyanakkor az a néhány barátom, aki alaposan ismer, és aki előtt meg tudok nyílni, azt mondta, hogy félelmetes tud lenni, hogy néha mennyire depressziós tudok lenni. (ezt csak azok tudják, akikkel megosztom az érzéseimet, mások nem látják rajtam, mert van bennem büszkeség, nem mutatom magam gyengének)

azt mondják ilyenkor olyan, mintha nem önmagam lennék. mintha "két énem" lenne.



Az meg csak a történet másik fele, hogy nincs is nagyon alkalmam lányokkal ismerkedni. Ezért úgy igazán nem is tudom, hogy milyen sikereim lennének.


De az interneten az a pár alkalom ami volt, az elég rosszul sült el.


2012. aug. 2. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legyél boldog egyedül, hogy legyen mit megosztanod a társaddal, ha már van. Ez a lényege. Ha kell egy társ ahhoz, hogy boldog legyél, akkor kívülről várod, hogy valaki boldoggá tegyen. Az pedig nem a másik dolga.
2012. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és van olyan ember aki tud 0-24ig hétfőtől vasárnapig boldog lenni?
2012. aug. 2. 18:12
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos van. :) De szerintem félreérted. Nem arról szól, hogy egész nap vigyorogj, hogy jajjdeboldogvagyok, jajjdeboldogvagyok! Azt jelenti, elfogadod, ami van.
2012. aug. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ja, ha ezt jelenti, akkor elfogadtam... bár nincs eredménye.
2012. aug. 2. 18:27
 5/11 anonim válasza:
:) Egy cipőben járunk. Én most tartok ott, hogy oké.. boldog voltam egyedül, de jó lenne megosztani is valakivel, mert amit felhalmoztam ez egyedül túl sok =) Sok sikert!
2012. aug. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem beletörődni kell. Elfogadni. Nem ugyanaz. :)
2012. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ember, aki mindig boldog.

Én rohadt boldogtalan tudok lenni, elég csak ránéznem erre a világra, amiben élek, hogy mivé tették az emberek, hogyan működik, áhhh...

És nem értem, hogyan tudnék ilyen kondíciók mellett boldog lenni??? Az igaz, ha egyedül nem tudunk - ha nem is boldogok - kiegyensúlyozottak lenni, akkor a partnerrel se fogunk sokra menni hosszú távon.

Amúgy aki a boldogságot kergeti, az elől tutira elszalad.

2012. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ez a lényeg! kiegyensúlyozottnak kell lenni egyedül! de nem örök boldognak...
2012. aug. 3. 12:58
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: Pl. úgy hogy nem keseregsz azon, hogy ilyen vagy olyan a világ. Ugyanis attól nem lesz jobb, csak a te kedved lesz rosszabb. Érdemes? Nem hiszem.
2012. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak nem tudom nem látni és nem átérezni a világ rohadtságát. Ez körülbelül olyan lenne, mintha valakik egy tömeggyilkosság közepette is jól tudnák magukat érezni, mondván, hogy úgyse tudnak rajta változtatni. Ami egyébként igaz is. Nem tudok úgy tenni, mintha nem tudnék ezekről a dolgokról, mintha nem látnám. Aki vak és ostoba, az meg tudja tenni, de aki az igazságot és a tudást választja, az ilyen szempontból alaposan megszívta.
2012. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!