Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tényleg ennyire abnormálisan...

Tényleg ennyire abnormálisan gondolkodom? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Részlet:


"mindennap bemegyek a munkahelyemre...beszélgetek a korosztályommal...az idősebbekkel...a fiatalabbakkal és mindenki egyforma...van EGY hobbijuk,ami körül forog az életük...ezenkívül az életcél: tanulni, dolgozni,család, nyugdíj, halál. És én úgy érzem hogy agyhalott idióták járnálnak körülöttem a világban...mindenki ezt a mókuskereket tapossa és siránkoznak rajta, hogy sz*r az élet, de ha azt mondom: gyere velem, lépjünk ki...akkor befosnak...nekem is elegem van. Kinek kell ez a sz*r, hogy mindennapom ugyanolyan legyen? Besokkaltam. Amint lehet lelépek egy táskányi cuccal és egy levelet nem fogok ide visszaküldeni. Csinálom amit akarok.

csak szomorú vagyok, hogy senki

más nem így gondolkodik ahogy én.

Mindenkit irányít valaki.

Persze, mindenki vágyik az életre, de ha el kell indulni? semmi.

Csak megy a kifogás, elvannak a kis szánalmas mókuskerekükben és egyre jobban foszlik a remény, hogy találok egy havert aki tesz is ezekért, netán egy álom, hogy egy lányt aki utálja ezt a mókuskereket."


Mi a baj velem? Akárkinek felvetem ezt a véleményem, igazat ad és folytatja az "életét" ahogy volt. Tényleg velem van a gond és mi?


2012. júl. 28. 21:29
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Srácok, olyan nehéz elfogadni, hogy az emberek különböznek? :D Én személy szerint már kisgyerek koromtól kezdve arra vágyom, hogy csak MENJEK, de van, aki élete végéig, 80 évig nem lenne hajlandó még csak a szomszéd utcába sem költözni. Típusfüggő. :)
2012. júl. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

nézd, én évekig így voltam, sosem értettem, hogy lehet, hogy nekem ilyen széles érdeklődési köröm van, mindenki meg egyforma unalmas, ostoba ember.

de sajnos anyagilag nem állok úgy, hogy lelépjek, egyedül meg nem vágnék bele, egyrészt nem élvezném, másrészt senkire se számítanék.


ha gondolod írj privátot, de már nem sokat remélek én sem az ilyesmitől, általában ez a helyzet, hogy mindenki bólogat, aztán visszaül a fotelba. x éve is ez volta divat, hogy de jó film a fight club, miközben a rajongók ugyanúgy élték tovább a kis elfuserált monoton életüket...

2012. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

yuri:

ezek az emberek általaában alulképzettek, és ennek is jobban örülnek mint az éhenhalásnak. poén szinten elmegy, de most komolyan mit kezdjen az, aki elmúlt 40, nyelvet nem tud, gyakorlata bolti eladó, végzettsége szakmunkás kereskedelmi?

meg minimálbérért gürizni, túlórázni nem egy felüdítő munka. főleg akkor nem, ha naponta többezer idióta embert kell kiszolgálnod.


második:

semmit nem nyersz azzal ha a honvágyad hazahúz. örülj, hogy erre volt lehetőséged, és van munkád. itt még annyira se találsdz értelmes társaságot, mint ott.


boyka 4.:

egyetértek, ez nem a lehetőségek hazája, inkább az abszurditásé


hatos:

jó ötlet, sokan erre vágynak, csak ahhoz is tőke kell. gyakorlatilag a magyarok nagy része gazdasági rabszolga.


kérdező: én is inkább egy mobil életet szeretnék élni, elképzelés lenne dögivel, csak forrásaim nincsenek hozzá. +a fentiek miatt eléggé emberkerülő vagyok, ami a kapcsolatok kihasználását is kizárja. bár nem is vagyok az a fajta, aki érdekkapcsolatokat épít, és kihasznál másokat.


nyolcas:

vannak erre elméletek, de az a baj, hogy gyakorlatilag mindenhez pénz kell. ha pedig nem, akkor gyorsan kivetnek rá valami adót. például tegyük fel hogy nomád körülmények közt kiköltöznél az erdőbe, vagy egy vándorszekérrel/lakókocsival túrázgatnál. a területet megvenni pénz, a kcsit megvenni pénz+adó+jogsi+üzemanyag+szerviz....


tizes:

a tanuláshoz kell valami motiváció, a bátorság meg önmagában kevés, hogy vállalkozást alapíts. utánanéztél te ennek komolyabban? úgy kezdődik, hogy vállalkozói papír kiváltása+havi 68E adó. akkor szakképzett munkaerő felvétele, azok után járulékfizetés. +ha valami sikeres dolgot találtok ki, kapásból megkörnyékeznek a nagykutyák, vagy simán lenyúlják a találmányt/módszert/imidzset.

arról nem is beszélve, hogy a robotokat is alapanyagból kellene gyártani.

2012. júl. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

tizenhármas:

miért ne lehetne fenntartható?

gyerek esetén 6éves korig csak felvigyázni kell, ha iskoláztatni akarod, akkor is csak 4 évig kell egy helyben lenni, sőt, bármikor válthat iskolát, ha pl apuci 2 évig másik városba költözik és mondjuk onnan járkál felfedezőútra.


tizennégyes:

ebben van igazság.


tizenkilences:

ezt hülye kifogásoknak tartom. létezik fizetős betegellátás is, de ha annyira államit akarsz, akkor max van 1 telephelyed, ahová be vagy jelentve, intézek hivatalos ügyeket és kész, aztán ha évente költözöl, akkor máshová jelentkezel át, ennyi.


azzal egyetértek, hogy a barát enm azt jelenti hogy webcamozunk msnen, de pl ha a gyerek le akar telepedni valahol, nem megoldhatatlan, hogy valakire rábízd, vagy párhavonta meglátogasd.

2012. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
na igen, azt hozzáteszem, ha van pénz, akkor sokkal több a megoldás is.
2012. júl. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Kedves 52%-os, a te szemszögedből nagyon jól leírtad a dolgokat. De ez az egész véleményfüggő.

Én a vállalkozós lennék. Mint írtam, nem csak a bátorság lenne a vállalkozáshoz, hanem a kellő tudás is...részemről. Továbbá a te hozzáállásoddal nem lenne most apple se, microsoft se, pixar se...és így sorolhatnám, az olyan jólmenő cégeket, amelyeket iskolázatlan fiatalok indítottak. Sőt, néhány egy garázsban kezdte. Nem is beszélve, hogy Bill Gates is valahol hajtaná a mókuskereket.

Kezdőtőke kerülne, csak nem írtam, mert nem ezen volt a lényeg.

Magyarórszágon nincsenek is nagykutyák, ami ezt a szakterületet érinti. A cégek hatványozott árakat fizetnek egy ipari robotért.


Arról meg nem is beszélve, hogy ha összejönne, tíz éven belül élhetnék, mint hal a vízben. Ha meg, meg sem próbálom, egész életemben azzal a gondolattal mennék dolgozni minden nap, hogy "vajon ha megpróbáltam volna...".

2012. júl. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
2012. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

vállalkozós:

a tudás is kevés. minden vállalkozáshoz kell egy alaptőke, amit gürizés vagy szerencsés helyre születés előz meg. a gürizésből pedig ritkán alapítanak vállalkozást. főképp ebben az országban.


"Továbbá a te hozzáállásoddal nem lenne most apple se, microsoft se, pixar se...és így sorolhatnám, az olyan jólmenő cégeket, amelyeket iskolázatlan fiatalok indítottak."


apple - bizonyára steve jobs örökbefogadó szülei nagyon szegény emberek voltak, és hétvégi újságkihordásból utazott ki indiába


microsoft - gondolom az is mellékes, hogy bill gates szülei sikeres banki üzletemberek voltak. nem beszélve arról a "kreativitásró" ahogy a microsoft dolgozott/dolgozik


pixar - és az is, hogy egy egyetem számtek modellező részlegére besétál egy milliomos, aki legyártat valamit, mi miatt később a milliomos lucas meghívja őket a csatlakozásra.


vajon miért nem azt halljuk, hogy szegény európai tanulatlan emberek hoznak létre sikervállalkozásokat?

gondolkozz ezen, és ha vállakozásvezető akarsz lenni, akkor legalább alapszinten értened kell az emberekhez, hogy tudd pl hogyan lehet motiválni őket. elvégre ha annyira okos és lelkes vagy, minek mások ahhoz, hogy valóra váltsd az álmod? vagy mutogatni könnyebb, mint lépni?


de, nagyon is a tőke számít, anélkül fölösleges álmodozni. ha meg van tudásod és tőkéd, csak meg kell keresni azokat az embereket, akik lelkesek és tanultak hozzá.


ez igaz, ez egy olyan terület lenne, amiben van lehetőség, ebben valóban hasonlít a számtek úttörőihez a példa.


miért nem próbálod meg? miért vársz másokra?

2012. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kezdőtőke nélkül nincs semmi. De írtam, hogy talán azt meg lehetne szerezni. Nem úgy gondoltam, hogy egyetem után egyből megpróbálnám. Elmennék dolgozni és a munka mellett hobbiból foglalkoznék vele az elején. Ezért kéne még egy vagy két ember, mert mindent egy embernek nehéz. Nem is beszélve arról, hogy hiába végez valaki mechatronikát, attól még lesznek dolgok amik jól mennek az embernek, és amik kevésbé. Nem lehet mindenhez érzéke az embernek.
2012. aug. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Szerintem itt mindenki leszarja, a kettőtök vitáját. Vagy a témába válaszoljatok, vagy privát üzibe le lehet rendezni!
2012. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!