Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok soha nemet...

Miért nem tudok soha nemet mondani? Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
Sajnos (majdnem), és (majdnem) mindenre igent mondo. Méh, ha én azt nem is szeretném. Ezen hogyan változtathatnék?

2012. máj. 30. 18:00
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:
A másik lány meg 2 évvel fiatalabb nálam...
2012. jún. 9. 10:54
 12/41 anonim ***** válasza:

A barátnőd egy kis tirpák majom, az ilyen parasztokat rühellem.


Te meg ne hagyd magad, basszus állj már a sarkadra kislány!


Csodás példája vagytok a zsarnok- eltűrő kapcsolatoknak csak barátságban...

2012. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

Ma is veszekedtünk...már annyira elegem van ebből, 8 éve ismerjük egymást és csak most az 1-2 évben lett ilyen a kapcsolatunk...amióta szoktam mondani neki, hogy nem. (előtte hagytam magam, bár én sem tudom, hogy lehettem még ennél is hülyébb...)

De ma úgy váltunk el egymástól, hogy ő azt mondta, ha most nem alszok náluk, akkor többet meg ő nem engedi meg (lesz@rom) és hogy nem adja vissza a cuccaimat amit ott hagytam (komolyan, mint egy 6 éves -.-) De végül az lett, hogy nem aludtam náluk, de persze, amikor mondtam neki, hogy: "ne mindig az legyen amit te akarsz! Nekem is van véleményem!" akkor bezzeg neki állt feljebb...most meg be van sértődve, mert nem az van amit ő akar... -.-" Ráadásul ott volt apukája is, és tök kellemetlen volt előtte veszekedni.

De amúgy már a hangjában, meg ahogy megkérdezi, már abba n is benne van az a valami, ami miatt alapból a "nem" válasz jut eszembe. Nem tudom mi az, de csak nála van így, másoknál nem.

Ja, és amikor mondtam neki h nincs kedvem ott aludna (ma, az apja előtt) akkor megszólal: mindjárt lerúgom a fejed! (húha, nagyon félek... xd) -.-"

2012. jún. 20. 00:23
 14/41 anonim ***** válasza:

Társfüggőség is lehet az oka, ill. önbecsülés hiánya. Mindenképpen határozottabbnak kell lenni, mert ha igent is mondasz, (mert szeretetre vágy, és félsz az elutasítástól) sose fognak megbecsülni ezáltal. Sőt, így semmi sem lesz elég, és mindig mindenki ki fog használni. Ilyeneket fogsz indig bevonzani. Ez a tanulság. Szerencsére még csak 14 vagy, könnyen változtathatsz még ilyenkor a szokásaidon, és van egy csaj (aki a jelek szerint nem szeret igazán) és lehetőséged adódik "edzeni a nemet mondó izmaidat!

Hajrá, hosszú távon megéri!

Ne dőlj be az illúziónak, mert később nagyon megbánod!

2012. jún. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Köszi :) de tegnap én mondtam is neki, hogy: meg kell tanulnom nemet mondani, és eddig az ilyeneknél mindig az volt amit te akartál!

erre ő mondja, hogy nem is. Pedig de...

2012. jún. 20. 10:06
 16/41 X-atosz ***** válasza:

Figyelj... Szerintem egy ilyen ember nem érdemli meg a barátságodat.

Amúgy meg nem attól barát a barát, hogy sülve-főve együtt vannak. Ha ez az együttlét KÖTELESSÉGgé válik, akkor már rég MÁSról van szó.

(Ajánlom szíves figyelmedbe Cicero A barátságról című művét, ha szeretsz olvasni. Ebben mindent megtalálsz, amire szükséged lehet: nem hosszú.)

2012. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

Igen, tulajdonképpen ma én is belegondoltam, hogy milyen lenne az életem nélküle...és ugyanilyen, sőt talán még jobb. De ezt hogy mondjam meg neki, hogy ne legyek bunkó? Mert nekem ebből a "barátságból" már nem kell. De hogyan mondjam meg neki? Régen lb-k voltunk, és mondom, már 8 éve ismerjük egymást.

De a múltkor eléggé bunkó volt: úgy volt h ott alszok náluk (én is akartam) és leült gépezni, beszélgetet egy másik barátnőjével, maj dközölte velem, hogy mondták neki, hogy aludjon náluk. És hogy mostanában ez az első, ezért, ha nem bánnám akkor ő elmegy. Én meg mehettem mamámhoz aludni...mondhatom, elég kedves...

2012. jún. 20. 22:43
 18/41 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, a leírásodból jó lelkű lány képe jött át nekem, Rólad.

Ami a öhm... "barátnőd" illeti.

Az egy akaratos kislány, ha jól vettem ki, Te csak egy eszköz vagy, az ő már bocs a kifejezésért, libidójához.

Légy erős, ha benne maradsz, egy spirálba maradsz továbbra is. Ahogy haladsz előre, a kör sugara egyre szűkebb lesz, magyarul a Te helyzeted egyre rosszabb.

Légy erős! Csak őszintén közöld vele, lehetőség szerint élőben, de ha nem lehet beszélni vele, írj levelet! Mondd meg neki, hogy már nem akarsz vele barátkozni, ne is keressen, és fontos: azt is írd meg neki, hogy min kellene változtatnia.

Ez a megoldás rövid távon igen intenzíven fájdalmas.

De ha elhúzódik, hosszútávon, kevésbé intenzív, de annál rosszabb lesz.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2012. jún. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Csak az a baj, hogyha én megyek mamámhoz ()mindennap szoktam) akkor ő azt meghallja, ha kinyitom a kaput, és kiül az ablakba. És akkor valószínűleg elkezdene kibékülni, de sztem továbbra is ilyen maradna :/ Akkor mit csináljak? Egyszerűen hagyjam ott? Lehet, hogy az kéne. Ma átmegyek segíteni neki összepakolni a sátrakat meg a medencét, amit együtt szedtünk elő, és majd utána megpróbálom neki elmondani. De elég félénk vagyok, úgyhogy lehet, hogy majd facebookon ímondom neki. :/
2012. jún. 21. 10:59
 20/41 A kérdező kommentje:
Valaki tudna mondani esetleg egy konkrét, megfogalmazott szöveget, úgym hogy azért ne legyen bunkó? Mert nekem ezek nem igazán mennek sajnos :( Ha valaki írna, azt nagyon megköszönném.
2012. jún. 21. 11:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!