Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok soha nemet...

Miért nem tudok soha nemet mondani? Hogyan változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés
Sajnos (majdnem), és (majdnem) mindenre igent mondo. Méh, ha én azt nem is szeretném. Ezen hogyan változtathatnék?

2012. máj. 30. 18:00
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Ráadásul az egyik barátnőm, akinek általában igent mondok, nagyon akaratos, és olyan hogy mindig mindent elér, amit akar. Ez még inkább megnehezíti a helyzetemet.
2012. máj. 30. 18:01
 2/41 A kérdező kommentje:

*Sajnos (majdnem) MINDIG (ez a szó kimaradt)

És: *Még

2012. máj. 30. 18:03
 3/41 anonim ***** válasza:
Írd ki a szobádba (mondjuk az ágyadhoz) 1 rohadt nagy sarga lapra, óriasi betükkel, h NEM
2012. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Mert félsz, hogy akkor elhagynak, eldobnak azok, akiket szeretsz. Ha ez megtörténne, akkor jobb is, ha elmennek, mert csak kihasználnak, akik viszont elfogadják, hogy van neked saját akaratod is, azok tényleg barátok. Lehet, hogy túlságosan megszokták a mostani ismerőseid az engedékenységedet, és befenyítenek, de ne hagyd magad. Lesznek új kapcsolataid, amelyekben már mersz nemet mondani.
2012. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Egyszer komolyan egy 2 órás vita lett abból, hogy azt mondtam annak a barátnőmnek, hogy: bocsi, most nincs kedvem ott aludni. (Mert megkért, hogy aludjak náluk.) És komolyan ezen a kis semmiségen 2 órát veszekedtünk (nem bírtam "levakarni" magamról) Aztán 1-2 nap múlva kibékültünk.

Meg egy másik sztori: Anyum műkörmös, így jönnek hozzá a vendégek, és némelyik hozza magával a lányát is. Anyum előre mondta, hogy jön xy, és nagyon szeretne velem találkozni. Mondtam, hogy jó, itthon leszek akkor. Aztán ebből meg egy 1 órás vita lett a barátnőmmel, hogy én megígértem valakinek valamit, és ezért nem vele leszek akkor (egyébként mamámmal szomszédok, így MINDEN nap találkozunk). Majd, amikor mentem haza, SMS-ekkel bombázott. Pl. ezt írta: F@sz-ka-lap!:@ Aztán még vmi hosszú szöveget. Közben átment egy másik barátnőjéhez (aki 1 megállóval előbb lakik mint mi) és mondta sms-ben, hogy menjek oda a kerítéshez, hogy beszéljünk. Mondtam, hogy oké. Odamentem (késésben voltam) és erre csak annyit közölt velem, hogy "Menj csak a kis Szabinádhoz (így hívják a másik lányt). Nem tudom, hogy ki a legjobb barátnőd, de nekem biztos nem te vagy" És már mehettem is haza, csak ennyit közölt velem.

Illetve egy másik történet: Nyáron utaztak Erdélybe. Az előtte lévő napon megkérte, hogy aludjak náluk. Mondtam, hogy szívesen tenném, de anyum nem engedi. (családi dolog miatt) erre ő: a normális emberek ott szoktak aludni a "legjobb barátnőjüknél" (idézőjelben mondta) mielőtt elutaznak 1 hétre. És csak a bunkó poarasztok, mint te (én) nem. (Sztem pont nem). Végül telefonon kikönyöregte anyumtól. Másnap meg engem szidott le, hogy hogy lehetek ennyire akaratos. -.-

2012. máj. 30. 19:02
 6/41 anonim ***** válasza:
91%
Te vagy a klasszikus csicska.
2012. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim válasza:
A kis barátnőd a hülye paraszt, hagyd a f@$zba és szerezz másik barátnőt. Nem veled van a hiba, vannak szerényebb emberek.
2012. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
pár napja meg 3 buszt is ledkéstem, amíg beszélgettünk. És olyanokat mondott, hogy ha most nem jössz vissza, akkor én már soha nem alszok nálatok! -.- És mondta, hogy gondolkozzak (azon hogy mit mondok). Én meg mondtam neki, hogy: már mondtam. (nemet) És 3/4 órán át mondz7ta hogy gondolkozzak, amikor meg én mondtam hogy eldöntöttem, mindig azzal jött h többet nem alszik nálunk soha. És természetesen az lett a vége, amit ő akart. -.-"
2012. jún. 4. 13:59
 9/41 anonim ***** válasza:
Tényleg alárendeled magad. Az írásodból ítélve gyerek vagy még, sokkal rosszabb lesz, ha jönnek az első pasik, akik majd verni fognak, és más módokon megalázni. Tehát még most kapd össze magad, mert később rosszabb lesz.
2012. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
14 vagyok
2012. jún. 8. 17:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!