Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerencsejáték függőség? Mit...

Szerencsejáték függőség? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Rövid történetem a BL döntővel kezdődött. A 2012-es döntő előtt 1 héttel regisztráltam különböző sportfogadó oldalakra, úgy, hogy még életemben nem fogadtam, nem is izgatott, de úgy éreztem most meg kell tennem a Bayernt :)

Hozzá kell tennem, hogy nem rég múltam el 18.


Tehát 1 éjszaka alatt sikerült elvernem közel 40.000 Ft-ot. Ekkor shokkos állapotba kerülhettem mert remegtem, fáztam, rosszul voltam stb. Kb. 1-2 éjszakán nem is aludtam. Ez lassan 2 hete történt és azóta próbálom egy kölcsön kapott 20.000 Ft-ból visszanyernem az elvesztett összeget. Sikerült is nyerni 21.000 Ft-ot és én hülye nem utaltam rögtön hanem megjátszottam még rouletten (roulett hagyott nyerni 21k-ig kb).


Így jelenleg is -40k-ban állok és egész nap arra gondolok, hogy tudnám visszanyerni, illetve azt várom, hogy hazaérjek és menjen online roulettezni.


Szerintetek ez függőség, vagy csak egészséges visszanyerési ösztön? :D

Aki ilyet tapasztalt mi lett a vége? Van reális esélyem visszanyerni a pénze?


Remélem tud valaki segíteni!



2012. máj. 29. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez bizony függőség..
2012. máj. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerencsejátékos legnagyobb hibája,hogy az elbukott pénzt azonnal vissza akarja nyerni.Ezt nem szabad..ha buksz,hagyni kell a francba,kapcsold ki a gépet,menj el a kocsmából,kaszinóból,vagy épp ahol vagy,és nyugodj le,tiszta fejjel gondold át mit basztál el,és hogy érdemes-e egyáltalán ezzel foglalkozni.


A másik az,hogy mindig annyi pénzt rakj fel,amennyit nem sajnálsz.Ne a másnapi rezsipénzt,vagy kajapénzt nyomd el,hanem ami miatt még nem fogsz agyalni,ha elbukod.

Kicsiből is lehet sokat nyerni lassabban,hidd el nekem,én évek óta sportfogadok,lehet függő vagyok,de profitot termelek,és még adósságba se vertem magam sose emiatt.


Rulettet meg felejtsd el,azon csak bukni fogsz.Lehet ma nyersz 21 ezret,holnap elbukod a dupláját.

Ha már szerencsejátékozni akarsz,akkor sportfogadás és póker,de azt is tanulgasd még.

Fogadj papíron,és nézd meg mennyire lennél eredményes,hogy valódi pénzzel van-e értelme csinálni.

2012. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"Szerintetek ez függőség, vagy csak egészséges visszanyerési ösztön? :D "


A kettő szerintem itt ugyanaz, mert a szerencsejátékok arra a bizonyos visszanyerési ösztönre építenek.


Ez egy ipar, egy üzletág. Nekik nem érdekük, hogy te pénzt kapjál. Nekik az az érdekük, hogy pénzt szerezzenek tőled. Az emberi agy úgy működik, hogy ha eljátszik valamit, akkor megpróbálja visszanyerni, mert kompenzálni akar. Ezt a kompenzációs hajlamot a matektanárom szemléltette egyszer pénzfeldobással: fel kellett dobnunk valahányszor a pénzérmét és le kellett jegyeznünk az eredményeket. Hány fej és hány írás. Utána pedig saját magunknak kellett írni egy ugyanolyan de ezúttal eredménysort, pénzfeldobás nélkül. Ő ment körbe, és azonnal kitalálta, hogy melyiket írtuk mi és melyik volt a valódi. Mert amit mi írtunk, abban végeredményben mindig közel ugyanannyi volt a fej meg az írás. Mert az agy szimmetriára törekszik és kompenzálni akar.


A másik dolog, hogyha egyszer valaki nyer vagy visszanyer, akkor vérszemet kap és azt hiszi, ez a tendencia folytatódhat, mert arra vagyunk beállva, hogy ez logikailag így működik. Logikailag valóban így működik, mert a legtöbb területen igaz, hogy minél nagyobb energiát fektetsz be, annál nagyobb lesz az eredmény. Ez van pl. sportnál, tanulásnál, munkánál. Van bennünk egy ösztön, hogyha nagyon akarunk valamit, akkor növeljük a befektetett energiát. De a szerencsejátékban nincs logika, ott véletlenszerűség van, úgyhogy itt ez nem működik.


Tehát a te agyad ebben az esetben úgy működik, hogy addig nem nyugszik, amíg vissza nem nyeri a 40.000-et, mert akkor áll helyre a mérleg. A probléma az, hogy nem valószínű, hogy vissza fogod nyerni. Én a helyedben most azonnal kiszállnék. A pénzt pedig vedd tanulópénznek, az embernek el kell követnie ilyen hibákat, hogy tanuljon. Egy tapasztalattal több. Ha most bennmaradsz, akkor pontosan beleesel a szerencsejáték csapdájába és egyre lejjebb kerülsz. Beszippant a gépezet. A szerencsejáték pontosan így működik, az ember "visszanyerési-vágyára" épít.


Egyébként elég furcsa, én most leszek 20, de nekem ilyen életemben nem jutott volna eszembe. Igaz, van elég spórolt pénzem és nincsenek ilyen jellegű gondok, de ez tőlem akkor is nagyon távol áll. Valahogy nagyon belém ivódott az, hogy az összes internetes pénznyerési lehetőség rossz blöff.

2012. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól még,hogy te így látod ezt az iparágat,és még nem próbáltad,még lehet jövedelmező,hidd el nekem..
2012. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom de eddig a roulett nem volt olyan rossz. 1. nyertem 15k-t, másnap elbuktam. Még azon a napon nyertem 20k-t, elbuktam. És megint ugyan ezen a napon nyertem megint 20k-t :D Tehát a taktikám a következő: minden nap megpróbálok nyerni 5k-t, így 8 nap alatt visszajöhet és elfelejtem ezt az egészet.
2012. máj. 30. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Látod,itt b*szod el megint.

Mi van ha kiesik egy nap,amikor nem nyersz,hanem buksz 5k-t?

Akkor azt is vissza akarod majd nyerni,és így tovább és így tovább..ez fogja a veszted okozni.

Hagyd a rulettet a francba,azzal nem fogsz zöld ágra vergődni.

2012. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na ahogy írtátok úgy történt... 20k-ból lementem 2-3k-ba. Visszajöttem 11-re, 50-es téttel visszamegyek lassan de biztosan 20k-ig. Ez a 20k kölcsön van, tehát vissza fogom adni. És eldöntöttem, elfogadom a helyzetet. Maradok -40k-ban. Rájöttem, hogy ezen már nem változtathatok (bár tegnap ha abbahagyom akkor csak -20k-ba lennék) ÉS ABBAHAGYOM. Nyáron elmegyek dolgozni, 1 hónap alatt simán meglesz 40k és elfelejtem ezt az egészet.


Ugyan ezt ajánlom aki hasonló helyzetben van!!!

2012. máj. 30. 18:53
 8/10 anonim válasza:
A legnagyobb sportfogadók is a befektetett tőkéjük 5-10%-val játszanak. Én is már várom hogy betöltsem a 18-at hogy fogadhassak de nem fogom az összes pénzem felrakni egy meccsre.
2012. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kerdezo azota jatszol meg?
2016. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, 12 év távlatából kivel mi történt? 8, azóta sportfogadásból élsz?
ápr. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!