Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szerencsejáték-függőség...

A szerencsejáték-függőség összefügg-e az intelligenciával?

Figyelt kérdés
2010. okt. 29. 02:12
 1/4 bénabéla11 ***** válasza:
nem
2010. okt. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát szerintem lehetséges, mert aki intelligens az gondolkodik, aki gondolkodik, az rájön, hogy nagyon kicsi az esélye nyerni és nem játszik ilyenekkel.
2010. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
90%

Tetszik a kérdés. :D

Szerintem nincs szoros összefüggésben.

PL ha valaki okos és azért fogad (sportfogadás) mert jól átlátja a dolgokat és sokat is nyer, és emiatt kialakul a függőség. Akkor az nem az intelligenciája miatt alakult ki... Tudományosan meg nem tudom neked mondani, de a lényeg hogy IQ nagyságától függetlenül kialakulhat a függőség :)

19/F

2011. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mohóság, torkosság és semmilyen függőség nem függ össze az intelligenciával.

Ezek hajlamok, kit milyen hatások érnek. Intelligencia az empátiával, bunkóssággal, jószívűséggel, gonoszsággal sem függ össze.

Intelligencia szerintem abban segít, hogy tulajdonságainkkal jobban éljünk. Lehet ártó vagy pozitív.

2014. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!