Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték-függő a Párom....

Szerencsejáték-függő a Párom. Miben tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés

Igaz, még elég friss a kapcsolatunk, de szerelem volt első látásra. Ő az elején elmondta, hogy függő, és ez nem gyógyítható mint az alkoholizmus, csak kezelhető.

Jár pszichológushoz és anonim csoportokhoz is, eredménnyel hisz már 90 napja nem játszott. Nem voltam még ilyen helyzetben, és nagyon szeretnék neki segíteni!

Valaki aki jártas vagy találkozott már ilyen problémával mit ajánlana nekem?

Előre is köszi!


2010. jún. 9. 17:58
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Aprókkal...
2010. jún. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kösziii... de azt hiszem ez nem olyan vicces...
2010. jún. 9. 18:18
 3/16 anonim ***** válasza:
Próbáld az olyan helyeket elkerülni, ahol kísértésbe kerülhet.
2010. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia, Volt szerecsém "függő"-vel járni. Igaz, ő drogfüggő volt. Ígérte, hogy leszokik,meg is tette. Egy ideig oké volt minden. Aztán visszaesett, és rosszabb volt mint előtte. (idegileg labilis, erőszakos)

Az élet furcsa fintora, hogy abban a félévben hallgattam addiktológiát. Teljesen tanácstalan voltam a párommal kapcsolatban, hogy mitévő legyek. Segíteni akartam neki, és vele maradni,de nem tudtam hogyan tegyem.

Mondtam hogy elkísérem egy anonim klubba. De hallani sem akart, mert nem ismerte be, hogy újra függő. Azt hajtogatta, hogy bármikor képes abbahagyni.

Egyik óra után a tanárnőhöz odamentem és beszélgettem vele. Elég nyers és kiábrándó volt a válasza..

megszoksz vagy megszöksz (tömören,röviden)


Én elhagytam.. hónapokig fenyegett,hogy öngyilkos lesz. Mivel ezzel nem ért el célt és nem mentem vissza hozzá, utána jöttek a 'szép' jelzők.. ku**a, rib** stb...


Utólag, örülök, hogy ígY döntöttem..

2010. jún. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Vele szeretnék lenni, de még1 ilyen lelki teher... folyton megfordul a fejemben, hogy amikor nem vagyunk együtt lehet éppen valamelyik kaszinóban van.

Szerencsére még a betegsége elején felismerte és elment kezeltetni magát..

És mi van ha családunk lesz és akkor tér vissza a szenvedélyéhez?

Volt már más is aki ilyen helyzetbe került?


Ja igen, köszi a hozzászólást utolsó válaszoló! :))

2010. jún. 10. 10:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem közvetlenül halálos betegség.


Sokan egzisztenciájuk keretén belül játszanak, avagy megengedhetik maguknak azt a luxust, hogy kielégítsék a vágyaikat. Telne rá neki, de a család másra költené a pénzt. - Nos, ha ez láthatóan zavarja a kérdezőt, meneküljön mielőtt beleőrül.

2010. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom , hogy mennyire segítség de amennyire tudom vannak önsegítő csoportok hozzátartozóknak. Esetleg együtt menjetek el a pszichologusához. Bár gondolom most még ez fura lenne.


Nagy adag türelem és bizalom.

2010. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ne sajnáld amit Ő eljátszik.
2010. jún. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Vidd el Bádzsi Jumpingolni, keresetek olyan elfoglaltáságot a párotoknak amiben van elég adrenalin.

Legtöbbször a szerencsejátékosok a FÜGGŐK menekülnek valamitől, vagy nem találnak elég élvezetet a saját életükben és az agyuk elöbb utobb keres valamilyen kielégülési forrást.


Amúgy én is szerencsejáték függő vagyok, de ez egy kicsit más. Mivel ez nem szerencsejáték hanem készségjáték, de lehet ezzel is csak nyugtatom magam. A lényeg a lényeg, h ami az embert zavarja azon változtat, engem ez zavar és változtatok.


Én pókerjátékos vagyok párod mitől függ ?

2010. jún. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon dicséretes, hogy orvosi segítséget kért a Párod, ez azt jelenti, hogy tudja, hogy ez nem egészséges dolog. Szerintem, ha már közel 3 hónapja nem játszott, kibírja tovább is :) Azt mondják, hogy amit fél évig csinál az ember, szokásává válik. Ugyanennyi idő szükséges, hogy egy rossz szokást teljesen elhagyjon az ember. Drukkolok a Párodnak! :)


25L

2010. jún. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!