Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a bűntudattól?

Figyelt kérdés
Elkövettem valamit, nem szándékosan, inkább gondatlanságból. A törvény nem bünteti, de én bűnösnek érzem magam miatta. Átléptem egy erkölcsi határt, amit nem gondoltam volna magamról. Rosszul érzem magam. Aki ellen elkövettem, úgy érzi, hogy előre kitervelten becsaptam, és nem áll velem szóba, lehetetlen, hogy kiengesztelhetném. Majdnem 2 éve nyomaszt ez a történet, ahányszor valaki rendes embernek nevez, az jut eszembe, hogy nem vagyok az, mert ezt tettem. Talán az lenne a legjobb, ha leróhatnék valami penitenciát érte, de azt sem lehet, mert nem bünteti a törvény. Hogy zárjam le?
2012. máj. 23. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
mit követtél el?
2012. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfogadtam egy tanáromtól az egyetemen egy feladatom elhalasztását, mikor kétségbe voltam esve a túl sok munkától, és felelőtlen módon nem törődtem vele, hogy be tudom-e tartani, amit ígértem. És aztán később ugyanúgy tele voltam feladattal, és nem tartottam meg az ígéretemet. És előtte még fogadkoztam is, hogy megcsinálom. A tanár pedig előre leigazolta a teljesítményt.
2012. máj. 23. 22:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Megjegyzem, végül semmi előnyöm nem származott a dologból, tehát nem használtam ki ezt semmihez, de a tanár úgy gondolja, hogy szándékos. Én tudom, hogy nem szándékos, de ettől még igenis óriási hiba. Visszaélés. Bűn.
2012. máj. 23. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:

túlreagálod.


amúgy azzal teszed jóvá, hogy jó sokat tanulsz és jó jegyeket szerzel.

2012. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Háát..azért tény ami tény, valakinek a bizalmára nem voltam érdemes, és ez eléggé bánt.
2012. máj. 24. 01:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!