Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depressziós lettem? Mit tegyek?

Depressziós lettem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nálam már nagyon régóta tart ez az állapot. Télen teljesen magamba gubózom,nincs kedvem semmihez ,unatkozom,de mégsem bírok tenni ellene.

Nemrég lettem 18 éves,és a szüleimmel bulit rendeztünk,ilyen családi összeröffenést. De az egész megint kudarcba fulladt. Apu már kiskorom óta ha iszik akkor tör zúz és nem érdekli semmi. De tavaly fajultak el a dolgok,mikor is nyáron mindent szét vert a házunkban,majd mikor anyu el akart válni megint szétverte a házat és majdnem megölte anyut is . De megígérte hogy nem fog inni,kapott még 1 esélyt. Ezt most játszotta el. Itt volt az egész család és megint ivott. Hiába mondtuk h netegye. Majd kezdődött a cirkusz. Annyira elfajultak a dolgok hogy szétvágta a kezét és spriccelni kezdett a vér,de nem engedte h bekössük, mert mindenáron megakarta ölni a testvérét. Rám újból rámtört a pánikroham( már 3/4 éve nem volt) és elájultam,remegtem . Kihyvtuk a rendőröket,meg a mentőket.

Anyu még nem akar elválni,cask arra kérte h menjen el orvoshoz,de ő nem akar,és aztmondja h elhagyhatjuk de ő akkor sem megy el orvoshoz. De félek ha elhagynénk kárt tenne magában,meg a házban is.

És sajnos azóta már 2 eltelt de én még mindig nem vagyok jól. Nincs kedvem semmihez,unatkozom,még sem tudom rávenni magam h olvassak,filmezzek v akármi. Suliba se mentem ,teljesen kész vagyok. A párom segít amiben csak tud ,meg a szülei is ,de sajnos vele csak hétvégente találkozom,addig pedig szenvedek .

Segítsetek kérlek,nagyon nem bírom már,szorongok,és szorít a szívem . Bocsi a hosszú storyért,de muszály volt leírnom,hogy értsétek. Segítsetek ! köszi :(

18/L



2012. máj. 9. 14:27
 1/1 anonim válasza:
100%

Az én életem hasonló,de kicsit más,és épen ezért tudok tanácsot adni. Ugyanilyen volt az apám. Amíg vele éltem,nagyon zárkózott voltam,otthon mindig féltem,stb.

Később zülöttebb lettem.

Utána elváltak a szüleim elköltöztünk apától...itt kijött rajtam a sok elfojtott fájdalom,így első ránézésre olyan volt mintha rosszabb lenne a helyzet : gyakran nagyon ideges lettem,könnyen elveszítettem a fejemet, szorongásaim is voltak stb.

Utána minden jobb lett lenyugodtam , és teljesen normális lettem

Utána jött egy költözés,itt megint előjött minden. A szorongások,a félelmek,és néha a rossz magatartás,de mostanában már sikerült leküzdenem

Arra akarok kilyukadni,hogy apukád természete a lehető legrosszabb hatással van rád,és amint megszabadulsz tőle jobb lenne. Talán nehéz,de jobb. Egy idő után kiegyensúlyozotabb lennél,és eltünne a félelem,és a pánikroham.

De egyébként én a te helyedben felkeresnék egy természetgyógyászt. ( pszichológust,és pszichiáter nem ajánlom,és a gyógyszeres kezeléseket sem)

Próbálj kiegyensúlyozott emberekkel barátkozni. Szerencsés vagy ,hogy olyan barátod van aki a szüleivel együtt támogat.

Illetve próbálj változtatni a gondolkodásodon is..én mindig azzal magyaráztam meg az életem nehéz pillanatait,hogy ezekre szükségem van hogy megerősödjek,hogy ebből tanulnom kell valamit,hogy lefogom küzdeni őket,hogy erős vagyok. MIndig gondolj ezekre,mert ez igaz is. Sokkal erősebb leszel,és megértőbb másokkal mint egy átlag ember!

Kitartás!

18/L

2012. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!