Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit érnek az elvek ha nem...

Mit érnek az elvek ha nem adnak örömteli életet?

Figyelt kérdés

..eddig azt hittem hogy a "jó út" amin járok különlegessé tesz -lesz valami értelem .Félre értés ne essék abszolút empatikus vagyok -és nem nagyképűségből volt ez a meggyőződésem. De most .ott tartok hogy minden hiába lassan elmúlik a fiatalságom ,nem szerettek viszont igazán ,az utóbbi időben a szextől is elment a kedvem ,drogokat nem használtam mert úgy vok vele tiszta tudattal akarom végig csinálni az életet -De minek ?! néha bevallom irigylem azokat az igencsak önző és öntörvényű de tehetséges embereket a történelemben akik beleadtak mindet és hedonista módon élték meg az életet . én miért nem tudom ezt tenni? miért van bennem hiány érzet? lassan 30 éves vagyok ..-és azt hiszem még csak nem is éltem igazán. Mert fogalmam sincs mi a helyes út.


Eddig nem konvencióból hittem a "normális élet eszményében" hanem belső meggyőződésből ,de most minden szertefoszlott bennem ..mindennek az értelme ..


2012. máj. 4. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül. Nyugodj bele. Nem lessz jobb.
2012. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem jár jutalom csak azért, mert betartod a saját szabályaidat. Azok arra jók, hogy a saját életed te magad szabályozd. Én is tartom magam a szabályaimhoz (pl. nem drogozok), de nem azért, hogy jutalmat kapjak, hanem hogy a saját életemet én irányíthassam. Én még nem találkoztam tökéletesen boldog drogfüggővel. A legtöbb elég rondán végzi. Én is elhagytam egy ideig magam, és nem tartottam be a szabályaimat, mert csalódtam(és úgy álltam a dolgokhoz ahogy most Te), de aztán még rosszabb lett minden. Visszatérni a jó útra meg még nehezebb.
2012. máj. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha az ember azt gondolja,hogy nagy viharokban edződve lehet csak élni,végletekben,az téved.Nem mindenki képes erre,és aki képes,is azért kockáztat egyre többet, mert mindig nagyobb izgalom elégíti ki,később már semmi,és jön a kiégés.Én azt gondolom,csalódottnak,kiégettnek sokkal rosszabb lenni,mint olyasvalakinek,aki még nem érte el a célját.Mindennek eljön az ideje.Nem tudom,a tiéd mikor,de becsületes hozzáállással,ahogy most élsz,bízhatsz benne,hogy megtalálod.
2012. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Sajnos csak csatlakozni tudok.

Van egy "testi fogyatékosságom", amit szerencsére apám hamar felismert így beíratott karatére,tudta h csúfolni fognak, szal ha más nem akkor üssek.

Ez így is lett, kezdetben gyakran így rendeztem le vitákat, midnen oké volt, de idő után kezdtem belefáradni, inkább már elfogadni, h van, h beszólnak, mert ugye hülyén jön ki, h valaki elejt valamit és akkor én ütök.

Gyerekként ment, főleg, h osztálytársak, más gyerekek szóltak be, de felnőttként most, h néz ki, h leütöm az épp aktuális apóst, mert azt hitte jópofa?

Eldöntöttem én is, h elvek meg bla bla bla és én leszek az okosabb, de ez se megoldás, mert akkor meg azt látják az emberek, h hagyod magad.

Szal sokszor én is elgondolkozok, h nekem is ugy kellene hozzáállni, mint egyes kocsmai verekdős haverok, akik már sitten is voltak, h akkor is szétverem.

De aztán rájövök, h a sitten se jobb szal...

2012. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Örömteli élet? Boldogság?

Te is bevetted ezt a maszlagot, hogy a boldogság hajszolása az élet értelme?

Én azért élek, mert:

1, Egyre jobb ember akarok lenni, magamért és másokért, akkor is, ha ezt az egész világ telibe sz.rja.

2, Mert érzem, hogy lelkileg fejlődök, változom, tapasztalatokat szerzek. Fejlődni, előre haladni pedig csak úgy lehet, ha szenvedsz. Igaz, én is félek, hogy mi lesz, ha egyszer túl nagy lesz a szenvedés, és nem tudok vele mit kezdeni. Remélem, hogy akkor lesz elég erőm meghalni, és nem fogok lealjasodni, megalkudni, csúszómászóvá válni.

2012. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is ki akartam írni. Fiatalabb vagyok ugyan, mint te (19 éves vagyok) de ha úgy folytatom, ahogy élek -bocsáss meg, ha esetleg sértőn hangzik- ugyanolyan lesz az életem, mint amilyet te leírtál. Van egy szilárd, mondhatni merev értékrendem, elhatárolódtam mindentől, amit helytelennek tartok (drogok, pia, cigi, agyatlan p*csák, és divatmajom-álbarátok), kíméletlenül őszinte vagyok az emberekkel de főleg magammal. Nagyon kevés embert fogadok el és inkább meghalok, semhogy beálljak olyan sorba, amit nem fogadok el.


Az eredmény? Teljes egyedüllét, néhány (nagyon kevés) közepesen közeli barát, akik max. 50%-ban ismernek, folyamatos depresszió és értéktelenség érzete, teljes analfabetizmus a magánélet terén, kereken 0% esély a csajoknál, miközben a hormonjaim kinyírnak. A lelki merevség mintha a testemre is rátelepedne, mindenem ropog, minden ízületem rossz. Szóval ennyit az elvekről.


Azt hiszem, végső soron kár a gyerekeket azzal a mesével áltatni, hogy csináljanak mindent jól, ne a könnyű utat válasszák, legyenek becsületesek és várjanak türelemmel, a rosszak megbűnhődnek stb. Az marad életben, lesz boldog és viszi sokra, aki a tömeggel tart, mert akármilyen züllött is a tömeg, mindig igaza van (értsd: mindig kiharcolja az igazát az erejére támaszkodva). Akárhogy nézem, egy középszerű gátlástalan, jellemtelen hülye, aki tud hízelegni a megfelelő embereknek, azt mondja nekik, amit akarnak és a tömeg diktálta divat szerint öltözik, többre viszi, társasabb életet él és több csajt dug meg, mint én, aki a nagy elveimmel egész nap itthon kuksolok és átkozom a sok idiótát, akik 19 éves korukra nem képesek belátni milyen hülyék azáltal, hogy még mindig a tanárt okolják mindenért és mert divatból hétvégente leisszák magukat a földig.

2012. máj. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kiíró!


Elég régen írtad ki a kérdésed, de én csak most láttam meg, egészen véletlenül. Egy tizessel vagyok idősebb és annyit tudok hozzáfűzni, hogy


1.El kell fogadd magad, a becsületesebbje, normálisabbja közül való vagy, jelenleg kisebbségben (nem lesz talán mindig így), s ahogy Popper Péter mondta, nem szabad összekeverni a kívülről lehetségest a belülről lehetségessel: megtehetnéd, hogy a tömeggel elvegyülve és az aktuális néphülyítésnek magadat átadva /TV, pia, drog/, felvegyél egy ilyen agymosott, hülye, trendi értékrendet, de belülről ez úgysem lehetséges, ha a fejed tetejére állsz is. Ez van, pont.


2. Törekedj arra, hogy megtaláld a veled egyívásúakat, a rokon lelkeket, nem vagy egyedül, csak ma a normális emberek szemlesütve, behúzott nyakkal járkálnak, s a lúzer kategóriába vannak sorolva ( ennek a logikának a legszélsőségesebb példája, amikor a csőcselék mond ítéletet az egyetlen igaz sorsa felett, ugye, ismerős?)


3.Az általad idézett önző, öntörvényű, tehetséges és hedonista emberek általában rettenetesen boldogtalanok belül /ezért habzsol, zabál ételt-italt-drogot, élvezetet, életet mindegyik/, az életük végén pedig a hatalmasra dagadt, belül üres egójuk kidurran, mint egy lufi, persze ez általában a színfalak mögött történik, mi csak a fényes ívet nézzük szájtátva, irigyen. Arról nem beszélve, hogy rettenetes romokat hagynak maguk körül.


4. A "korszellem" okozta sérüléseid kerüljenek az egyik polcra, ezen per pillanat nem tudunk változtatni, mert az emberek többsége, a társadalmak, kormányok, ideológiák stb. ma ilyenek, a változást borzasztó lassú folyamatok hozzák csak el. A magánéleti kudarcaiddal viszont érdemes foglalkozni. Én például egy 20 évesen engem utolérő krónikus betegség miatt nem lettem karrierista, nagypofájú, valószínüleg szingli, trendi hülye p.csa és találtam rá -sok kerülő, mellékvágány, bibircsókos Piri néni, vajákos asszonyok, misztikus elmebetegek, ködevők és ezoterikus csalók után - egy asztrológusra, aki (nem én vagyok, nem rokonom) eligazított a képletem alapján a saját sorsomban. Messze vagyok az út végétől, de az egészségem és a kedélyem visszaigazolja a kemény, kijózanító mondatait és tanácsait. Ha kéred - és csak akkor - privátban elküldöm a honlapja címét. Ha "tengelybe" tudod állítani az életed, egy sor gondod magától megszűnik; a megváltoztathatatlanra pedig más szemmel tudsz majd nézni.

2013. febr. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Köszönet a tartalmas válaszért.Lehet jól is jönne, ha priv elküldöd az asztrológus elérhetőségét. (feltéve ha budapesti)
2013. febr. 1. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!