Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet megváltozni,...

Hogyan lehet megváltozni, hogy ha nagyokos vagyok?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan...ez mit jelent?

Én nem veszem észre, egymástól független visszajelzésekből tudom.

Az biztos, hogy nem az a beszólogatós, beleszólogatós megmondó ember vagyok.

Valamit, mégis éreznek.

Hogyan változzam meg?

A vicc az egészben, hogy szorongós kisebbségikomplexusos vagyok. Én így érzem. De úgy fest, másoknak ez másképp jön le.

Mi az a nagyokosság és hogyan lehet másnak lenni?


2012. febr. 7. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én arra mondom, hogy nagyokos, aki okoskodik órán.

Például hozzátesz olyan dolgokat, ami nem volt kérdés, csakhogy lássák, hogy ő tudja.

Vagy ha valaki kijavítja a tanárt, arra is azt mondanám, nagyokos.

Vagy úgy általában, hogyha valaki fölényesen viselkedik másokkal, vagy kicsit lekezelő, az is "nagyokosos"


Nehéz megmondani, hogy Rád miért mondják, hogy az vagy... Például nem vagy beszólogatós, akkor nem tudom, mi lehet. Lehet, hogy úgy próbálod titkolni a kisebbségi komplexusodat, hogy túlzott határozottságot mutatsz? Lehet, hogy belül egy kisegérnek érzed magad, kifelé meg ez máshogy hat.

Nem tudom... Nehéz kérdés :/

2012. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre vagy intelligens és szorongó?

Azért, mert mások hülyébbek, nem kell hozzájuk butulnod.

Ha néha megszólalsz, és az találat, akkor irigykednek, ennyi.

2012. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok

utolsó: az intelligens és a nagyokos nem szinonima. Sőt!!!

Egy intelligens ember nem biztos, hogy okoskodó... Sőt!

Az én értelmezésemben az okoskodó/nagyokos egy olyan ember, aki folyton fel akar vágni valamivel, mutatni akarja, hogy ő mennyire jó, közben a legtöbbször teljesen átlagos képességekkel bír, csak kifelé akar többnek látszani.

Például aki nagydobra veri, ha jó jegyeket kap és sikere van, és a sikertelenségét elhallgatja, ezért egy kívülállónak valóban úgy tűnhet, mintha ő lenne a világ legsikeresebb embere...

Számomra az intelligencia fogalmában benne van az is, hogy kezelni tudja az intelligenciáját, nem vág fel vele. A dicsekvő, felvágós emberek nem tűnnek intelligensnek.

Na mindegy. A nagyokos elég tág fogalom, szerintem más embernek más jelenthet.

2012. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha sokat iszol, buta leszel
2012. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!