Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kell lepontozni azt,...

Miért kell lepontozni azt, aki a kérdésre válaszol, csak nem tetszik a véleménye?

Figyelt kérdés
Hisz ez nem a facebook, ahol lájkolod, ami tetszik (mondjuk diszlájk ott nincs is). Az a kérdés, hogy hasznos-e a válasz. Pl: kérdés: mikor nősültél meg? válasz: 18 évesen. Akkor ez a válasz hasznos, hiszen a kérdésre válaszol, mégis 0%-ot kap. Szóval miért van ez?
2012. jan. 7. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

túl sok itt a hülye azért van ez.

nekem is van hogy adom a jó választ aztán valamelyik beír egy kis humort és látom hogy fel van pontozva,az enyém meg le van sz@arva.

2012. jan. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
igen, sok h.lye van. múltkor én is válaszoltam egy kérdésre, az volt hogy 'Miért ilyen érzéketlenek az emberek egymással?', erre leírom a véleményem és lepontoz a kedves kérdező nullára.. -.-' aztán írok másodjára is azt meg törölteti. xD kissé szánalmas. ha nem érdekli a válaszolók véleménye, nem tudom minek kérdez.
2012. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek meg van a joga, h saját véleménye legyen. Attól, h nem akarjuk megváltoztatni, még gondolhatjuk, h állati nagy baromság. Ha lepontozok valakit, az azért lehet, mert csak b*sztatni akarja a kérdezőt/ egy másik válaszolót. De azért is pontozhat le valaki, mert úgy gondolja, h akkora hülyeséget írtál, h mindenképp látnod kell, h ő így gondolja.
2012. jan. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, de ha a kérdésre válaszolnak, és te ennek ellenére azt mondod, hogy nem HASZNOS, mert neked nem tetszik, akkor szövegértés egyes. Ezt azzal is bizonyítottad, hogy egy ilyen jellegű kérdésnél képes voltál lepontozni az első két válaszolót, akik a kérdésemre válaszoltak, és nekem hasznos volt.
2012. jan. 7. 23:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet, h nem voltam elég érthető, nem a hasznosságot kérdőjeleztem meg. Am miért zavar ez téged ennyire?
2012. jan. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Őszintén: nem tudom. Szimplán idegesít, ha az emberek nem a kérdésre válaszolnak. ("Hasznos volt számodra ez a kérdés?") Áltsuliban a gyerekek ezen buknak egy csomó pontot a dolgozatokban. :D
2012. jan. 8. 00:33
 7/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

ezért kell úgy csinálni mint én,két regisztrációm van,egyikkel az ilyen kategóriában válaszolok mint ez az egyéb is ahol nagyon könnyen lepontozhatnak bármennyire is hasznos a válaszom. lásd pl.most.

és van egy másik regisztrációm ahol ilyen probléma nem szokott előfordulni,és nem is válaszolok vele akármilyen kérdésre.

így nem idegesít ha lepontoznak itt mert itt úgyis az a regisztrációm van ami nem érdekel nagyon és csak igen ritkán használom.

2012. jan. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Határozottan vannak olyan kérdések amelyeknek a válaszát nem kellene sem lepontozni, sem felpontozni, a te példád egy megfelelő példázat az ilyen esetre, azonban ez nincs mindig így.


Amennyiben viszonylag komoly kérdésről van szó a válaszok minőségét nem lehet elhanyagolni. Valójában az iskolában sem a tanárra kell haragudni, amikor osztályozza a teljesítményed, hanem saját magadra. Azt kapod vissza amit adtál.

Az ' Önismereti ' kategória amúgyis egy viszonylag komoly szekció, ahol olyan kérdezők szeretnének választ kapni, akikre egy komolytalan, idétlen és helytelen válasz akár nagyobb negatív hatással lehet, mint azt a poénkodó vagy egyáltalán nem hozzáértő válaszoló gondolná. Ilyenkor a lepontozások arra szolgálnak, hogy jelezzék a kérdezőnek, hogy mégcsak véletlenül se vegye komolyan az adott választ.

Nem hiszem, hogy bárki jó tréfának venné, ha az orvos poénból rossz gyógyszert írna fel, majd amikor jelentkeznek a mellékhatások akkor egy annyival válaszolna, hogy " Jah, én csak hülyéskedtem. Hát a beteg nem vette észre, hogy hülyeséget írtam fel neki ? " - Így van ez válaszok terén is. Persze gyógyszerek helyett válaszok vannak és nyilván a legtöbb ember nem érti félre olyan mértékben a legtöbb választ, hogy abból gond legyen, de a beteg embereknél ez a veszély igenis fennáll és ami neked poénnak tűnik vagy szimpla " vélemény "- nek, az az adott személyre nagyonis negatív hatással lehet. És ilyenkor számít az, hogy legalább a válaszod alatt látszodjon, hogy mondjuk 10%-ban hasznos csak

2012. jan. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezzel egyetértek, viszont az a válasz már tényleg NEM hasznos, hiszen nem segít a kérdezőnek. Most mondok egy extrém példát: valaki megkérdezi, hogy milyen gyógyszert vegyen be fejfájásra, és erre valaki poénból odaírja, hogy igyon meg egy liter vodkát, az nyilván nem hasznos, mert nem segít a kérdezőn, így értem a lepontozást. De van a szimpla lenézés esete, mikor nem a hasznosság miatt kap lepontozást (mint a kérdésemben), és engem ez idegesít.
2012. jan. 8. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!