Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehet, hogy csak túl érzékeny...

Lehet, hogy csak túl érzékeny vagyok és nem kéne több Gyakorit olvasnom, vagy az is lehet, hogy igazam van?

Figyelt kérdés

Egy ideje rászoktam a Családi kapcsolatok rovatra, és elkeserít. Szemét kölykök, hasonló szülők, elmebeteg anyósok, meg még amit akarsz. Ezek itt csak kérdések, de mindegyik mögött tönkrement életek, átforgolódott éjszakák, átsírt nappalok, körömrágás, hajhullás, fogyás áll. Azért venném el a barátnőm, mert szeretem, azért vállalnánk gyereket, hogy szerethessük, de az a baj, hogy valamikor a kérdések írói is így gondolták, sőt ugyanolyan kívülálló, okos embernek hitték magukat, mint én most.

Egy jó ideje már úgy gondolom, hogy nem veszem el a barátnőmet, sosem lesz gyerekünk, nem szerzünk se közös vagyont, se hitelt, és így talán mi boldogok maradunk. Van még valaki, aki így gondolja? 26F


2011. dec. 14. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A lépcsőházunkba 9 család lakik, ebből 2 család "egészséges". (értsd. papa, mama, gyerekek együtt). Szerencsére a mienk az egyik.


A boldogságért küzdeni kell. Nem megfutamodni. Nem fog magától az ölünkbe szállni, és igenis lesznek problémák. Komoly, súlyos problémák. De ha esélyt sem adsz magatoknak, akkor az minden, csak nem élet. :)

2011. dec. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan oldal, ahol segítséget kérhet az, aki egyedül nem tudja megoldani a problémáit. Hidd el, nagyon sok boldog család van, ahol nincs elmebeteg szülő, hisztis gyerek, és elviselhetetlen anyós, de ezekről nem fogsz kérdést látni, mivel nincs kérdés. Mindenki boldog és slussz.:)


Mi párommal közös jövőt tervezünk, szeretjük egymást. Van, amikor ő is olvas velem gyk-t, mégsem keseríti el. Nem fogom azért félredobni az álmaimat, mert neten olvasok sanyarú sorsokat. Te se tedd.

2011. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne gondold így, mindent meg lehet oldani. 10 éve vagyok a párommal, van egy édes gyerekünk. Nálunk is van hullámvölgy, de megoldjuk.Szeretjük egymást, mindenünk közös és még mindig megnevettetjük egymást. Még 30-asok vagyunk, de én úgy állok hozzá, hogy még akkor is nevetni fogunk, amikor valamelyikünk elveszti a protkoját.
2011. dec. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem rosszul gondolod!!Honnan tudod hogy nem lennétek boldogok??Ha szereted vedd el!!Lehet hogy jobb életetek lesz mint valaha!A kisgyereknél nincs nagyobb öröm!Mégegyszer mondom:HA SZERETED VEDD EL!!
2011. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egészen hasonlóan. Én is rákaptam, és én is arra eszméltem, hogy mindenki így indult neki az életnek, mint én most 19 évesen. Hogy ő boldog lesz a társával, jóra nevelik a gyereküket, minden bajt megoldanak.

Most úgy érzem, hogy vannak, akik tényleg így mentek neki a dolgoknak, és önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe. Viszont vannak olyanok is - és ezt ne felejtsd el - akik egész egyszerűen elbacarintották. Látom a családomon is, hogy felnőtt emberek hogyan rontották el az életüket. Ennél több eszem van.


Mindazonáltal nem tudunk mást csinálni, minthogy minél helyesebben próbáljuk élni az életünket. És hogy mi a helyes, azt mindenkinek az esze mondja meg. 'Mindenki úgy él ahogy akar, s ahogy tud' Használd minden lehetőséged és tudásod, úgy lépéselőnyben vagy a többi, elején elrontott élettel szemben.


U.i.: Próbálj kevesebbet olvasni itt. Én is leszokóban vagyok, legalábbis olyan kérdésekre már nem szívesen kattintok, amikről tudom, hogy elveszik az életkedvem. Mások baját ne vedd túl komolyan, vond le belőlük a konzekvenciát, ha szükséges, de ne menjen rá a kapcsolatod arra, hogy ebben a sz.r világban másnak sem jön össze.

2011. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem kellett gyk-t olvassom ahhoz, hogy tönkrement családokat lássak. Elég volt a családomban körülnézni. Ennek ellenére hiszem azt, hogy mi jól döntöttünk a férjemmel és sikerülni fog, ezért is házasodtunk össze, ezért tervezünk gyereket.

Nagy baj, ha a gyk vagy bármi más befolyásolja a kapcsolatod a barátnőddel!

2011. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van, de ha nem próbálod ki, sosem leszel biztos ebben és később megbánhatod. Nagy a kockázat, ez tény.
2011. dec. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valóban nem szabad több Gyakorit olvasnod, itt csak a gondokat írják, a boldog házasságokról nem esik szó, és hidd el, az a több. Olyan ez, mint a híradók este, szinte az egész fél óra a gyilkosságokról, tragédiákról szól, a jó híreket nem mondják be, az unalmas lenne.

Olvasgasd inkább ezt:

[link]


És nyugodtan vedd el a barátnődet, legyen gyereked, nemcsak "szemét kölykök" vannak és nemcsak elmebeteg anyósok. :-))))

2011. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyet felejtesz el: ide nem írnak BOLDOG emberek, akiknek nincs szükségük tanácsra. Rossz a minta. Itt 10-ből 10 ember boldogtalan - ezért ír. Ha körülnézel, akkor 10-ből legalább 5-en boldogok, és másik 3 elismeri, hogy nem tökéletes az élete, de tul.képpen nem is olyan szar. Az már nem olyan rossz arány. :)


Az utolsó bekezdésben viszont megfeledkezel arról, hogy valószínűleg a barátnőd családra, gyerekre, férjre vágyik (vagy előbb-utóbb vágyni fog rá, ha most még nem teszi), és hiába akarod boldoggá tenni őt azzal, hogy nem veszed el, ő soha nem lesz boldog melletted. Szétmentek - te pedig önigazolást nyersz, hogy mindenkinek szar. Pedig ez nem igaz, csak van, aki elszúrja. Ki ezzel, ki azzal. Van, aki azzal szúrta el, hogy meggondolatlanul alapított családot, kezdett kapcsolatba. Te meg lehet, hogy azzal szúrod el, hogy túl sokat gondolkozol és FÉLSZ, pedig lehet, hogy elég lenne, hogy szeretitek egymást a barátnőddel.


Egy boldog házas nő :)

2011. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem szokj le. En is "fuggo lettem", es az eletkedvem is elveszi. Sot a legtobb valasz felbosszant. Mindenki torodjon a sajat problemaival, lelkileg se egeszseges masok gondjait hallgatni. Hat ha te nem akarsz csaladot,ne vedd el, aztan elj ugy ahogy akarsz. De ennyi erovel minek baratno? Nem kell gyerek,nem kell hazassag, bizonyitek a tiszteletre, semmi se kell..Ez epp a felelossegharitas. Sokan irjak itt,hogy nem kell egy darab papir,igen csak sokszor kiegeszitik,mert annyian elvtaltak,mert az elozo hazassagom, mert ....Azt irjak, hogy nem jelent semmit, holott az,hogy megtagadjak pontosan eleg nagy dolgot jelent: FELELMET. A felelmet meg mi szuli? Egeszseges felelmet a racio, az ilyesfajta tulzott felelmet,enyem tied,nehogy megszerezd, a bizalmatlansag. Ha valakiben nem bizom meg ennyire, minek vagyok vele? Bejaronot lehet fogadni, szexre lehet partnert talalni,beszelgetesre is.
2011. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!