Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Bárki, aki tud segíteni,...

Bárki, aki tud segíteni, miért bántom folyton?

Figyelt kérdés

Azt hiszem rossz kategória, de nagyon kétségbe vagyok esve és itt jó válaszokat szoktam kapni. A helyzet az, h 9 hónapja vagyunk együtt a barátommal, nagyon szeretjük egymást. Mindenről tudunk beszélni, ő az egyik legjobb barátom és szerelmem is egyben. Sajnos távkapcsolat a miénk, ami nagyon nehéz, de elhatároztuk, h kibírjuk amíg kell, de igyekszünk változtatni rajta a közeljövőben. És itt jön a baj, nem értem magam miért, de folyton bántom őt, lelkileg. Mindig veszekszek valamin, megsértődöm, hisztizek. FOGALMAM SINCS MIÉRT!! H lehetek ekkora hülye, végre találtam egy ilyen csodálatos fiút és el fogom üldözni. Miért vagyok ilyen? Komolyan megszakad a szívem, h miért okozok neki mindig fájdalmat. Tudom h hülyén hangzik és nem értitek h akkor miért nem változtatok rajta és kész? Nem tudom, ezerszer megfogadtam és mégis mindig előjön ez az énem. Ráadásul életem első nagy szerelmét emiatt vesztettem el, abból sem tanultam? Segítsetek h változzak meg, vagy mitől lehet? megőrülök.

köszi

20L


2011. dec. 12. 14:52
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem azért bántod meg, mert édes a békülés :)

És azért hisztizel, meg veszekszel vele, hogy törődjön veled. De lehet, hogy nem. Én pl azért voltam néha néha ilyen. Azt hittem, hogy utána jó lesz majd bocsánatot kérni, aztán elmondani mennyre szeretjük egymást stb stb. De mindig úgy megbántottam szegényt. :( Ha legközelebb beszéltek, legyél kedves, mondd el neki mennyire szereted, mennyire fontos neked, és kérj bocsánatot, hogy néha megbántod, és mondd el, hogy csak azért csinálod, mert nagyon hiányzik. :)

2011. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bánomisén ***** válasza:

Hirtelen emberke vagy, azonnal kimondod, amit érzel. Számolj tízig, akár húszig is, mielőtt megszólalsz vagy leírod, amit mondanál, addigra lehiggadsz és már átgondoltabban reagálsz.

Tudom, közhelynek számító dolog, amit tanácsolok, de nálam bevált :-)

2011. dec. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Aha, én értem. Én is ilyen voltam a barátommal. Utána meg mindig bántam és lelkiismeret furdalásom volt. Ő sokáig nem foglalkozott vele, meg nem vette fel ezeket, de idén májusban azt mondta, hogy jó akkor legyen vége... Akkor nagyon megijedtem, nagyon rossz volt, azt hittem meghalok, írtam neki, hogy ne csinálja megváltozom, stb. Azóta újra együtt vagyunk, az elején nagyon igyekeztem hogy ne bántsam, ne hisztizzek, akkor már ő is mondta, hogy azért mindent nem kell engednem. Most ő bánt engem többet, de azt mondja azért mert szeret. Nem komoly dolgokkal, de állandóan b.szogat valamiért. Végül is igaz szerintem hogy az ember azt bántja akit szeret. 20L
2011. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
mindig bocsánatot kérek, sosem válunk el haraggal. De képes vagyok olyanokon hisztizni, h magamat sem értem. Aztán egyszercsak rájövök h hülye voltam és bocsánatot kérek. Ő nagyon türelmes, sok mindent nem vesz magára, de félek kezd neki is sok lenni. Nekem meg főleg, mert nem akarok ilyen lenni és mégis mindig ilyen leszek. Az a baj h elkezdtem emiatt utálni magam, meg amúgy is önbizalom hiányom van, és rettegek h kiszeret belőlem. Tök gáz az egész össze kéne kaparnom magam és elhinni h jó nő vagyok, sok érdemem van, és sokan szeretnek. De lelkileg teljesen szét vagyok csúszva. :(
2011. dec. 12. 15:17
 5/11 anonim válasza:
Nem lehet, hogy haragszol rá tudatalatt? Nem i rá, inkább a helyzetre, hogy nincsen-nem lehet- mindig Veled, pedg nagy szükséged lenne rá. Gondolom, van egy alapfeszültség mindkettőtökben, a közeledő változás miatt. Az ember mindig a hozzá legközelebb állón tölti le a dühét. A párod nagyon szeret "jóban-rosszban", ezért biztosan nem fog elhagyni.
2011. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

1.) Nem szedsz valamilyen gyógyszert? Ne nevess ki, de soknak a mellékhatása feszültséget okoz. De ahhoz van eszünk, hogy ne akárkin vezessük le. :)

2.) Át kellene gondolnod magadban, hogy mi a probléma valódi oka. Szerintem az, hogy messze van, és egyikőtök sem tesz érte, hogy együtt legyetek, és ez emészt, ezért keresel mindenben kifogást.

Ki ment el messzebbre?

2011. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de teszünk érte, most fogok közelebb költözni. Így ismertük meg egymást eleve. Csak vitamint szedek
2011. dec. 12. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban van kedved költözni? Tényleg ezt akarod? Tényleg szereted a párodat, vagy csak rendes embernek tartod, azért vagy vele?
2011. dec. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem hozzá költözöm, csak közelebb. Ha csak azért lennék vele, mert jó ember, akkor nem fájna, h tudom h megbántottam, és nem akarnék folyton vele lenni. Főleg nem költöznék közelebb
2011. dec. 12. 16:21
 10/11 tetris ***** válasza:

A tudatalattid arra sarkall, hogy taszítsd el magadtól ezt a legényt, holott tudatosan viszont nagyon is megtartanád magad mellett. A nagy kérdés itt az, hogy tényleg igazán szereted? Biztos nincs valami olyasmi, amit nem tudsz elfogadni benne? Valami olyan, amiről nem akarsz tudomást venni, de a lelked tiltakozik ellene.

Ilyenkor egy jó módszer lehet, hogy este, amikor már nyugalom és csönd van, beülsz egy kád forró, illatos vízbe, leoltod a villanyt, csak egy kis mécses ég. Elmerülsz a meleg vízben, relaxálsz, és talán magadtól is rájössz, hogy mi a gond. Ha nagyon mélyen önmagadba nézel.

Mert valami gond van, hiszen ezért bántod ezt a fiút állandóan.

2011. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!