Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántom folyton?

Miért bántom folyton?

Figyelt kérdés

Egészen más körülmények között nöttünk fel a párommal.. Tisztességes szülei vannak, de ő mégis fiatal korában rossz társaságba keveredett. És közöttük nevelkedett...ennek sajnos következményei vannak.

Néha annyira fáj az ahogy beszél velem, nem az amit mond, hanem ahogy mondja...Sokszor bunkó és idegesítő..és hiába magyarázom el neki, hogy miért volt sértő egy-egy kijelentése..később én érzem magam rosszul, vagy egyszerűen én vagyok a "sértődékeny". Bár lehet, hogy érzékenyebb vagyok a kelleténél. Az utóbbi időben viszont belefásultam az állandó magyarázatba, hogy mi miért fáj..már én is bántom a szavakkal..ebből ért, de fáj neki, ráadásul nem is vagyok valójában ilyen... Egyszere több vitánk sértegetésbe torkollik, nem káromkodás, hanem igazán mély bántások... Ma megbeszéltük, hogy mindeketten változtatunk a hibáinkon..erre pár órával később ugyanazt csinálta..persze nem szándékosan. Voltatok már hasonló helyzetben?? nem akarok hárpia lenni..aki állandóan csak magyaráz..vagy épp sértéget...


2009. júl. 25. 01:17
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Voltam ilyen helyzetbe, de szakitottam az exemmel!

Azota egy olyan emberrel vagyok, aki tisztel, szeret es megert, ha valami bant!

Mindent megtesz ertem amire vagyok, viszont en is erte.:)

32/N

2009. júl. 25. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
76%

A kérdést feltevőnek:

A kérdést amit feltettél, már meg is válaszoltad. Megmutatom:

Kérdés: Miért bántom folyton?

Válasz: belefásultam az állandó magyarázatba, hogy mi miért fáj..már én is bántom a szavakkal.. (Tehát azért bántod, mert ő is bánt téged, és már belefáradtál a magyarázkodásba.)

Az igazi kérdés tehát ezek szerint az, hogy ő miért bánt téged. Amire megintcsak válaszoltál. Megmutatom: "fiatal korában rossz társaságba keveredett. És közöttük nevelkedett..."

Szóval ha ezt is kizátruk, maradt még a kézenfekvő kérdés: Mit tegyél, hogy a párod megváltozzon?

Sajnos ebben te nem sokat tudsz tenni. Megértően, de noszogatnod kell, hogy változtasson a viselkedésén, mert ez így mindkettőtöknek rossz. És ha látod, hogy igyekszik és segítségre szorul, ott segíts neki ahol tudsz.


Most pedig az előttem szólóhoz:

Elhiszem, hogy te elhagytad az exed, és örülsz annak, hogy ennek ellenére most boldog vagy, de szerinted ezzel mégis mit segítettél ennek az embernek?

Neki tanácsra van szüksége, nem a te örömteli életedre kíváncsi. Nagyon tudok haragudni az ilyen emberekre.

2009. júl. 25. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 2 valaszolo.

A szoveg vegen volt egy ilyen kerdes is: "Voltatok mar hasonlo helyzetben??"- erre valaszoltam.

2009. júl. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

1.Azért bántod, mert már nincs más eszközöd és betelt a pohár.

2.Voltam.Annyira szégyeltem magam, hogy így lealjasodtam, hisz a legrosszabbat hozta ki belőlem, de én voltam az is, hogy azonnal szakítottam vele.

undorodtam magamtól, hogy képes vagyok erre, azért mert ő így viselkedik, ez nem helyes, és nem az a válasz, hogy én is.

Egy kapcsolatban az a jó, ha a legjobbat hozza ki belőled.

2009. júl. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletre méltó nehéz feladatot vállaltál fel, mert összekötötted az életed valakivel, akivel nehéz. Bízol benne, hogy a durva felület alatt finom lélek rejtőzik.

Eszközöd a tudatosságod, és a most. (Próbáld hallgatni Eckhart Tolleét, vagy olvasd.)

Tehát legyél tudatos abban, hogy részedről ez a helyzet felvállalása. Most tessék végrehajtani.

Akit a párod megbánt, az NEM TE VAGY, hanem a külső burok, az ego. Ha bánt, azt kell gondolnod: Hát igen, nehezen megy neki a változás.

Legyél tudatos abban is, hogy akinek fájnak azok a szavak, az nem TE vagy, nem a te saját ÉNED, hanem csak az egod. Onnan könnyen lepereg. Te, belül, nem sérülhetsz meg. Ne engedd be a belsődbe azokat a szavakat. Ezt hívom tudatosságnak.(Eckhart Tolle és más lélek-filozófusok után) Belül te magad vagy, senki nem férhet hozzá ahhoz a részedhez. Úgy nézd, mintha moziban ülnél, és egy film peregne előtted. Azonosulsz a főszereplővel, de valójában nem te vagy az. TE Mindig őrizd meg a belső békédet.

Valóban nem jó a leckéztetés. Az ő egoját sérti, hogy kioktatod. Noha a belsejében érzi, tudja, hogy igazad van, nem akar a külső védőburoktól megszabadulni, vagy nem tud, és ha az ago, sérül, gyorsan és erősen visszatámad. Tehát légy óvatos, az egóját ne sértsd meg. Te vagy a tudatosabb, neked kell erre vigyázni. Ő még nem tudatos, de egyszer majd az lesz.

Mit tehetsz tehát. Őrizd a csendet magadban. Ahogy ráragadtak azok a durva szavak, úgy fognak ráragadni a te szavaid, a te viselkedésed és felülemelkedettséged néhány hónap alatt.

Saját fegyverét(durvaság) sose fordítsd vissz , mert azzal nem győzhetsz. Hanem pl. kimenni a helységből. Ha úgy beszél,hogy fáj, felállsz, elmégy. Semmi durci, vagy ilyesmi. Csak elhagyni a termet. Később visszajössz, mintha mi sem történt volna. Nem kell ráolvasni, ítélkezni. Neki is jó érzés lesz, hogy megúszta ennyivel.

"Ha azt akarod, hogy olyan legyen, amilyennek szeretnéd, beszélj vele úgy , mintha olyan lenne, amilyennek szeretnéd". Okosan tapasztald ki, hol a határ. A belső, igazi énjét ne akard megváltoztatni. Nem szabad legyőznöd őt, mert akkor egy legyőzött párod lesz, pedig nem azt akartad. Meg kell találnia a saját önmagát.

2009. júl. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt a tanácsot kaptam egyszer, hogy a kimondott szavakra vigyázni kell nagyon, mert egyre durvábbak követik egymást. Bocsánatot lehet kérni, de fáj, úgy ahogy írtad is, és megmérgezi a kapcsolatotokat. És ez gyakran visszafordíthatatlan, mert elveszik a bizalom. Üljetek le, bezséljétek meg -megettétek már többször, igaz?-, fektessetek le szabályokat: Soha nem fogom Neked ezt és ezt mondani, mert tudom, hogy fáj.
2009. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
megTETTÉTEK -boccs
2009. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

"Kedves 2 valaszolo.

A szoveg vegen volt egy ilyen kerdes is: "Voltatok mar hasonlo helyzetben??"- erre valaszoltam."


Igen, arra válaszoltál, és semmit sem segítettél vele. Azért tette fel ezt a kérdést, mert mint mondtam, TANÁCSOT várt. A te válaszodnak még csak a szaga se húz a tanács kategória felé.

Az utánad válaszoló pedig ugyanazt mondta el amit én, csak sokkal primitívebben, és őt felszavaztátok, engem meg le.

A következő válaszadó pedig nagyon okos tanáccsal látta el a kérdezőt, őt meg mégjobban leszavaztátok. Kicsit gondolkodjatok azért, mielőtt szavaztok, emberek. :(

2009. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!