Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Irigy barátokkal mit lehet tenni?

Irigy barátokkal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Barátnőimmel nem vagyunk se túl gazdagok, se túl szegények, különböző faluban lakunk átlagos méretű családi házban, szüleink szakmát tanultak és dolgoznak. Hogy példát említsek a múltkor bementem a kínaiba cipőt venni (amennyi pénzem volt rá más boltban úgysem kaptam volna jobbat), de volt olyan szerencsém hogy két olyan cipőt is találtam amik akciósak voltak és kifutotta a rá szánt pénzből. Másnap felvettem az egyiket, utána való nap a másikat, de aznap már azt hallottam vissza hogy milyen gazdagok vagyunk mert így szórjuk a pénzt. Aztán volt hogy tönkrement három év után a telefonom és mivel a születésnapom akkortájt volt ezért kaptam 20 ezerért egy jobb érintőképernyős telefont. Ennek már pár hónapja de még mindig azt kapom majdnem minden nap "mert neked okos telefonod van". Pedig nem szoktam dicsekedni az új dolgaimmal, telefont is pár nap után vették észre. Olyat hallottam már hogy valaki a több tízezer forintos ruháival dicsekszik, de azt nem tudom megérteni hogy a kétezer forintos felsőre rá kell fognom hogy turkálóból való mert különben rossz szemmel néznek rám. Tudom hogy az ő családjuk is, amellett hogy normális keretek közt mindent megkapnak, küszködnek sokszor az anyagiakkal (ahogy a mi családunk is). Viszont van olyan ismerősöm/osztálytársam akit tudom hogy sokkal rosszabb körülmények közt él és tőlük még egyszer nem hallottam azt hogy panaszkodtak volna. Bánt a dolog mert ezek az emberek a legjobb barátaim, de így alig merek nekik elmondani valamit mert mindenben a pénzt látják.
2011. nov. 16. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
hát de miért nem mondtad pl. a cipőknél, hogy akcósak voltak? és, hhogy amúgy meg semmi de smemi közük ahhoz, ogy mire és mennyit költesz.
2011. nov. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert nem úgy mentem be hogy "jól nézzétek meg a cipőimet, akciósak voltak" :D Sőt én ilyet meg sem szoktam említeni hogy más cipő van rajtam, meg másokon sem ezt szoktam nézni. Véletlenül hallottam meg hogy szó szerint kibeszélnek engem a cipőimmel. Aztán kaptam a szemembe is a megjegyzéseket. Én is azt vallom hogy nem nagyon érdekel hogy ki mit vesz a pénzéből. :/
2011. nov. 16. 00:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Bevallom,én nem érezném jól magam ilyen barátnőkkel.Mármint lehet,hogy egyébként viccesek,jó velük lenni,és biztos szívük is van,de ha szeretek valakit,akkor nem vagyok irigy,vagy ha mégis megjelent bennem az érzés,van annyi tartás bennem,hogy nem mondom ki.Én is meg voltam áldva ilyen hozzám tartozóval,aminek az lett az eredménye,hogy dugdostam előle az esetleges új dolgaimat,és bár alig vettem valamit,ha vettem rosszul éreztem magam.Te ne legyél ilyen.Máskor kérdezd meg:Lányok,Ti nem örültök az örömömnek?Azt hiszem én nem tudnék irigy csajokkal barátkozni.
2011. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
igen, megértelek, én sem említeném meg magamtól, hogy nézzétek új cipőm van, de ha már a szemedbe mondják, akkor szerintem megjegyezheted, hogy bocs, de olcsó volt..:D vagy, hogy letörd az irigységüket, rögtön ajánlhatod is nekik a helyet, ahol vetted. vond be őket, kezdj el áradozni, hogy mennyire örültél a mázlidnak, hogy két cipőre is futotta stb. stb., és akkor talán nem érzik majd olyan rosszul magukat.
2011. nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Barátkozz azokkal, akik szegényebbek álad és nem vágják hozzád, és ne ilyen gyökerekkel. Hidd el én is tudom milyen amikor azzal basztatnak, hogy gazdagabb vagy. De mind1, hogy az vagy-e vagy nem, mert nem te választod, és ezzel semmiképp sem kéne zaklatniuk.
2011. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha csak rólam írtál volna...

Mi se vagyunk se gazdagok, se szegények, csak olyan átlag. Mégis sokan irigyek rám. Bár állítolag az én esetemben nem csak a ruháim az oka, hanem a külsőm is...

Nem sokat lehet ez ellen tenni. Gyakran panaszkodom anyunkak, de ő mindig ezt mondja rá: "Amég vannak irigyeid, tudod, hogy valamit jól csinálsz."

Azért, lehet benne valami.... :)

17/L

2011. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!