Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kép vagy hang? Melyiket tudod...

Kép vagy hang? Melyiket tudod tisztábban elképzelni?

Figyelt kérdés
Nos nem tudom mások hogy vannak ezzel, de ha tudományosan nézzük a hang az egy egyszerűbb fogalom mint a kép, nem hiába az érzék 85%-át teszi ki a látás. Az én esetemben pl. úgy van, hogy a hangot úgy érzem ha sokat hallottam majdnem hogy teljes %-ban le tudom a fejemben játszani, már csak annyi hiányozna hogy kihangosítsam valahogy, de persze azt nem lehet...vagy igen? Viszont rajzolni is szeretek, bár ahhoz nincs olyan érzékem, és csak úgy sikerül egy szebb rajz, ha egyfolytában nézem az adott képet, fejből nem megy. Akkor most hogy is van ez? Mindenki mást kap születéskor, és ahogy valaki a hangot, más úgy a képet látja maga előtt tisztán képzeletben?
2011. okt. 8. 14:17
 1/5 A kérdező kommentje:
Hogy pontosítsak nem egyszerű hangokra értettem ezt, hanem egy zenére is akár, vegyes összetettebb hangokkal.
2011. okt. 8. 14:20
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyén függő. Én a hangot tudom tisztábban elképzelni, ugyanolyan szinten, ahogy te. Sőt, ha sokat hallok egy embert beszélni, akkor egy idő után tudok gondolkodni a hangján. (Ha egy nagyon unalmas szöveget olvasok, akkor szoktam olyat csinálni viccből, hogy minden bekezdést más osztálytársammal "olvastatok fel" a fejemben, mintha órán szólítgatná őket fel egymás után a tanár :).) Képet is el tudok képzelni úgy ahogy, ha rajzolok, de az sokkal megterhelőbb. A hang az magától jön. Viszont ismerek olyan embert, aki egyiket sem tudja szinte sehogy elképzelni, és biztos olyan is van, akinek meg a kép megy jobban.
2011. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljességgel egyénfüggő.

Embereket inkább képről de szövegeket inkább hangról.

2011. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bennem vizuálisan jelennek meg élénkebben az emlékek, a zenével ilyen szempontból hadi lábon állok. Néha olyan intenzív "látomásokként" jönnek elő az események, mintha egy moziban nézném őket, és olyankor abba sem akarom hagyni a filmezést. Kár, hogy mindig némafilmet vagyok kénytelen nézni :-D
2011. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó neked. Ha lehetne bárkivel elcserélném ezt a zenei hallásomat vizuális látásra. Na képzeld el ahogy te némafilmet tudsz szép minőségben lejátszani a fejedben, én azt ha sokat nézném le tudnám játszani a hangokat, zenéket benne elejétől végig, de a kép már nem lenne az igazi. :( sry
2011. okt. 9. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!