Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Melyik az igazi? Ki vagyok...

Melyik az igazi? Ki vagyok pontosan?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult és összetett ezt kifejteni. Talán ha tömöríteni szeretném, akkor lényegében ebből állna: Mint minden ember, én is hasonlóan alkalmazkodom a szituációkhoz, amik az életben vannak. Teszem fel, otthon, egy ismerőssel, egy baráttal vagy csak egy idegennel teljesen másképp viselkedem. Van akinél akár felveszem a " vad vagyok, menő típust" de van kinél a legártatlanabb formát öltöm.

Nevezhetnénk ezeket álcának is, de nem annak tartom. Mindenből van egy pici rész, de itt a kérdésem afelé menne, mit gondoltok erről? Igazából a sok felhozott mindennapi álca közül van-e egy darab, ami a teljes énem?

Vagy mindegyik sorban egészíti ki egymást? Szerintetek?

(Remélem ennyiből áttudtam adni a lényeget, amit közölni szerettem volna)


2011. okt. 3. 22:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
Na erre már én is gondoltam!:)
2011. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az vagy aki otthon, egyedül vagy. De ha belegondolsz szerintem te is tudod. Teljesen természetes hogy különböző emberekkel máshogy viselkedsz, ez csak annyit jelent, hogy helyén tudod kezelni az embereket, tudod mit "illik".
2011. okt. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mindenki visel álarcokat.

én az 'igazi' énemnek azt tartom amilyen a közvetlen családom elött vagyok.

2011. okt. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amikor egyedül vagyok, természetes, hogy úgy viselkedem, hogy "önmagam vagyok". Hiszen akkor nincs olyan, akivel kell. De itt konkrétan mondjuk a személyekkel való viselkedésre gondoltam, nem tudom érdekesnek találom ezt. Legtöbb ember azt mondja: "Én ismerem magam" de mihelyt mélyebben belemegyek 1-2 kérdésbe máris kiderül az ellenkezője. Ezért is érdekel ki mit gondol erről.

Az eddigi válaszokat köszönöm, várok még többet is :)

2011. okt. 3. 23:30
 5/11 anonim ***** válasza:

ezek az ún szerepek amikbe vagy pl otthon gyerek vagy a szülőknek, a tesóddal szemben testvér a legjobb barátod szemszögéből egy igaz és megértő barát, az osztálytársak megint másképp látnak, van amilyen tanórán inkább komoly vagy van amilyenen inkább hülyülős, a haverok megint másképp látnak. Ezeket hogy mikor milyen szerepekben vagy meghatározza hogy mit tehetsz mit mondhatsz. Pl otthon a szüleiddel egész máshogy beszélsz mint az osztálytársakkal, mások a témák. (Pl érhetően azt h pl egyedül vagy vagy jársz vkivel azt nem fogod a legapróbb részletekig elmesélni otthon de a barátodnak igen)

Teljesen normális ez a helyzet nincs semmi gond. Maximum akkor, ha nagyon ellentétes szerepekben vagy. Pl otthon rendes, csendes szófogadó gyerek a haverok között pedig a legvagányabb, aki mindig beleviszi a többieket a balhéba.

2011. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok...

Csak Én tudom ,hogy a gonosz nélkül jó nincsen ,és a sok külön tudat valahol egy egészet alkot...

Szerintem ez egy jó dolog,mert ezzel védekezünk!!!

2011. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
egyik álarc sem.
2011. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyre érdekesebb dolgok "születnek meg".

Lehet van benne valami, mármint az elhangzottakban. Bár kérdezném az utolsót, ha egyik álarc sem, akkor mégis mi? :)

2011. okt. 4. 20:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod van a film... http://www.youtube.com/watch?v=04ehXhyff8k&feature=related

És abban van a bizalom köre...aki a körön belül van azzal másképp viselkedsz! :)

2011. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát én is ilyen vagyok :) De szerintem normálisnak számít, hogy különböző kategóriájú emberekkel különbözően viselkedsz.
2011. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!