Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem sikerül boldog lennem?

Miért nem sikerül boldog lennem?

Figyelt kérdés
8 éven át csak sz*ptam, és sz*ptam, egy barátom sincs, a családom se vigasztal. Sosem éreztem azt 16 év alatt hogy boldog vagyok,vagy hogy megérte megszületnem..Úgy érzem idő és energiapocsékolás az egész, van egy idézet " Úgy feküdj le hogy legyen miért felkelned" Na én ezt sosem éreztem, mindig ez van - szokásos körforgás...És én NEM TUDOK semmit se tenni, maximum annyit hogy az új sulimba nyitott leszek,de az új sulimhoz sincs élet erőm,nincs rendezve az életem... itt látom gyk-n a kérdéseket, " mit tegyek fél éves kapcsolatomnak vége elmentem vásárolni mert megtehetem de apum leszólta a ruháimat" stb stb, és ezek sírnak...
2011. aug. 28. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Most jöhetnék ÉN(ugye), hogy 21 éven át csak szoptam, sosem voltam boldog, nem szeret senki, a barátaim se, nekem kell eltartanom a szüleim....aztán jönne még egy ember, még rosszabb sorssal. Törődj bele, és örülj hogy nem Szomáliába születtél.
2011. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Walk With Me ***** válasza:

Én is így érzem néha, de akármilyen közhelyesen is hangzik, mindig van remény. Az az élet értelme, hogy megtaláld a boldogságot, az hogy 16 év alatt (még reméljük legalább 2x ennyit élsz) nem sikerült, még nem jelent semmit. A szenvedés a lélek csiszolója, fogd fel úgy, hogy amiken átmentél értékes tulajdonságokat fejlesztett ki benned. Pl. engem mindenhonnan kiközösítettek suliban, mert nem ittam, nem cigiztem és úgy általában nem voltam ilyen tipikus menő srác. Eleinte sz*arul éreztem, meg fájt, de rájöttem, hogy ha bevesznek maguk közé, akkor én is ugyan olyan rosszindulatú, sekélyes majom lettem volna, mint ők. De ez csak egy példa.

Van valami hobbyd? Szabadidődben mit csinálsz?

2011. aug. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,nekem már ez a fura ha legalább gyk-n fordítanak rám pár percet. Hobbym az nincs, de ha lenne is,ahhoz is pénz kell.. Szabadidőmben (már pedig így nyáron elég sok volt) Szét untam a fejem, ismét pénz miatt. Itthon ülök ált- gépezek, a gyk-t nyomom be 2 percenként, zene, meg néha msn, és itt meg is állt a tudomány...meg még ritkán xboxon codozok,de már bele untam mindegyikbe.=/Tudom h nem nekem van a legrosszabb életem,sőt már annak is örülhetek hogy van internet,de ha igazán ismerne valaki,megtudná hogy nem a semmiért "nyafogok"
2011. aug. 28. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
add el az x-boxod, lesz pénzed, azt meg vmi olyan hobbira költsd ahol tudsz ismerkedni. pl vmilyen sport.
2011. aug. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A boldogság fura jószág... A helyzet az, hogy boldog vagy, mindig is az voltál. Ámde eredményesen fáradozol (ahogy mások is) azon, hogy teljesen feledésbe merüljön ez benned. Azt hiszed viccelek, pedig ez a mókás tényállás. Tegyük rendbe ezt! A körülményeidről beszéltél, és azt állítottad (ahogy sokan mások), hogy a körülményeid miatt vagy boldogtalan. Eltekintve attól a képtelen ötlettől, hogy bárki is képes lenne valóban boldogtalan lenni (persze nagyon mélyen el lehet hinni, de a valóság nem hit kérdése!), nézzük, milyen összefüggést keresünk! "Kinti" dolgok meghatároznak "benti" dolgot. Van ilyen, de kell egy "csatorna" a "kint" és a "bent" között.


Példa: Béla odamegy melléd, és izomból hátbasuhint egy haragos parasztlengős tenyeressel. Ilyenkor a kinti esemény elég erősen kihat benti állapotodra. Minél kevésbé nyers, fizikai agresszió szenvedő alanyává válsz, annál inkább eldöntheted, mennyire leszel "boldogtalan", valójában szomorú attól, hogy egy kellemetlenkedni akaró másik ember épp téged választott szenvedő félnek. Eldöntheted. Talán néha nehezebben, lassabban, több megértés (valódi, ésszel történő megértésre gondolok) után, de akkor is eldöntheted, mennyire méltó a figyelmedre más ökörsége. Ahogy az "apum leszólta ruháimat" jellegű, semmiből is gondot alkotó, valójában tényleg minden kis marhaságtól külön, őszintén szenvedő, tévelygő ember is eldöntheti, hogy hol lesz az ingerküszöbe.


A végén szenvtelen pókerarcnak tűnsz? Néha igen. Eldöntheted, hogy mikor érdekel, és mikor nem.


Ne őrizgesd a múlt gondjait, rég elköszöntek már tőled. Talán egy-kettő kihat a mára, talán sok-sok mondatot alkothatsz tele a "volna" szócskával, mégse lesz se jobb, se rosszabb tőlük, leszámítva a szomorúságot, amire fókuszálsz általuk. Ezzel, akár egy bulival, vagy konzolozással, vagy facebook, vagy gyakorikérdések nyüstöléssel, tökéletesen el lehet feledkezni arról, hogy valójában boldognak születtél, és ezen semmi nem változtathat. Egyszerű derűről beszélünk, aminek a magva az "ÉLEK!" alapélménye. Sokan igyekeznek elfelejteni, pedig képtelenség lenne. Ezért a sok cselekvéskényszer. Igen, meditálgatással elkezdhetsz ismerkedni a boldogságod lényegével. Semmi, amire ne lenne kár vesztegetni a szavakat. Nem kell hozzá megtanulnod semmit, ellenben sok-sok szemetet kell kiszórnod előtte, hogy egyáltalán feltűnjön: nem cipekedni születtél, hanem igent mondani bármire, ami lehetőleg többünknek is jó. Igaznak tűnik?

2011. aug. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Adsz msn-t? :D

16/F

2011. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

16 éves csaj vagyok. Most alakul életem első komoly barátsága. Fiúm sem volt még. Ezt leírva egy lúzert képzelsz el pedig rohadtul nem. Nem kesergek. Sőt most vagyok életem egyik legboldogabb korszakában. Nem sok változott csak az életszemléletem és, ha azt hiszed mindenhez pénz kell tévedsz. Elmehetsz például futni segít a leverségen. Építsd a tested a csajoknak bejön és tegyél úgy mintha király lennél ahogy láttam sok csóróbb tud menő lenni még, ha ronda is, mert olyan kisugárzása van. Vagy rajzolj, esetleg járj ki állatmenhelyre a tagság évi 1000Ft-nál nem több. Vagy cangázhatsz is..

De ahhoz, hogy változzon valami neked kell változnod, és valami pozitív életszemlélet sem árt azt ajánlom töltsd le: A Titok Rhonda Byrne könyvet netről. Ingyen van.

2011. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,szépeket és reális dolgokat írtok aminek örülök. Lány vagyok egyébként.

16/F, írtam neked privit.

Még törnöm kell a fejem hogy hogyan induljak el a boldogság felé...

2011. aug. 29. 14:17
 9/10 anonim válasza:
100%
bocs...adj valami MSN címet kérlek. Hátha hasznosak leszünk egymásnak:)
2011. aug. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
semmi gond, és köszi szívesen adok,csak az a baj hogy nem tudok neked privit írni. írj nekem és megadom! :)
2011. aug. 29. 14:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!