Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van önbizalomhiánya az...

Miért van önbizalomhiánya az olyan lányoknak is, akiket folyton-folyvást körbenyalnak?

Figyelt kérdés

A többi csaj irigykedve méregeti őket, a pasik csorgatják utánuk a nyálukat, mindenki agyondicséri őket, de nekik ez még mindig nem elég. Sőt, gyakran olyan műsort levágnak (mondván, hogy dagadtak és rusnyák), hogy az valami eszméletlen. Őszintén szólva ez elég színjátékszagú.

Ugyanez a kategória a sok itteni "Kövér vagyok?" kérdés is. A cím alatt természetesen tökátlagos vagy kifejezetten sovány testalkatról árulkodó adatok vannak.

Ilyenkor jut eszembe, hogy akkor mit szóljak én a 160 centimmel, a 76 kilómmal és a (mások szerint) ocsmány pofázmányommal? Lehet mondani, hogy fogyjak le - higgyétek el, nem egyszer próbáltam, de sajnos akaratgyenge vagyok. Pár napja újra nekifutottam, kíváncsi vagyok, meddig bírom.

Szóval nekem mérhetetlenül szarul tudnak esni az ilyen kérdések. De most nem ez a lényeg. Arra volnék kíváncsi, miért van ez? Mert már rohadtul unalmas. Ezek a csajok így akarják legyezgettetni a hiúságukat, vagy mi?

(Csak úgy kisbetűsen; bocs, ha nem a lehető legszalonképesebb módon fogalmaztam, ideges vagyok már.)


2011. aug. 27. 14:55
 1/8 Walk With Me ***** válasza:
Mert az ellenkezőjét akarják hallani. Az túl nagyképű lenne, ha azt kérdeznék, hogy "ugye milyen csodaszép vagyok?".
2011. aug. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy halva született verseny amit látsz, lehet a részese is vagy.

Versenyeznek ki a szebb. És mindig van aki veszélyezteti a rangsorban a helyüket így mindig van félnivalójuk. Ez a félelem őket is önbizalomhiányossá teszi.


Olyan mint a gazdagság. Aki kapzsi, önző az ha van 100 milliója, akkor 200-at akar. Ha 200 van, akkor 400at. Sosem elégedett, sosem boldog.

Másnak meg nincs megtakarítása mégis boldogan ébred és alszik el este.


Igazából trükk az, hogy NE hasonlítsd magad máshoz. Te különleges vagy, egy van belőled csak a földön és megismételhetetlen vagy. Ha valaki nem látja benned a kincset, akkor az az ő baja.

2011. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tényleg önbizalom-hiányosak, vagy rossz az énképük. (neked meg nem hiszem el, amit írsz magadról "ocsmány pofázmány), mert a kerekebb hölgyek köztudottam szép arcúak!!!!


A nőknek egyként mindig bajuk van magukkal, akár milyenek.

Kicsi a fenekem, éppenséggel nagy. Melleknél az előbbiek szorozba többel, mert lóg, lógni vélem. Szétálló összetartó.

akkor még a fülekről, orrokról ajkakról -igen arról is!!!!- szót nem ejtettünk.

Nem beszélve a hajkoronáról, szájban viselt koronáról.

Szóval, tökre megértem, semmi nem jó.


A pasik meg, régi vicc szerint, olyanok mint a wc. Vagy foglalt, vagy le van sz.rva. Még ez is. Na ugye.

2011. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Walk With Me, igen, ez logikus, de a kérdésemre nem válasz. Azért nyomtam neked is egy zöld mancsot, mert a meglátás jó.

Második, neked igazad lehet. Én nem akarok a részese lenni, de a többiek ezt le sem szarják, ha akarom, ha nem, mindig belevesznek a buliba. Ergo a hátam mögött is lazán feltesznek rólam olyan kérdéseket, hogy én vagyok-e a szebb, vagy XY. Versenyeztetnek a többszörös felszólításom ellenére is. Amúgy az "elméleted" jó, fel is pontoztalak érte.

Harmadik, én nem tartom magam rondának, csak a környezetem cinkel mindig a fejemmel. Igazság szerint csak a testalkatomat rühellem magamon, egy rossz szavam nem lenne, ha én is szép vékony lehetnék.

2011. aug. 27. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogynem! Akkor találnál mást magadon!

Egy kis fogyi egyébként tényleg nem rossz, sokkal könnyebb úgy futni.

2011. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tényleg találnék, a ragyáimat és a zsíros hajamat.:D De ezek ellen lehet tenni, ezért gondoltam, hogy meg sem említem őket. A túlsúlynak véget vetni viszont már sokkal nehezebb.
2011. aug. 27. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is kiveri a biztosítékot ez a sok "Kövér vagyok?" kérdés. Megnyitom a képet, erre olyan csaj néz vissza rám, aki normál, de legtöbbször túl vékony testalkatú.

Mivel legtöbbjük a tizenéves korosztályba tartozik, én úgy gondolom, hogy a média és az osztálytársak tehetőek felelőssé nagyrészt.

A média azt sugallja, hogy akinek nem látszanak a bordái, az kb. nem ember. Nem beszélve a sok photoshop-os képről. Ezek a kislányok ezt a fajta "tökéletességet" tekintik követendő példának, és megpróbálnak hasonlítani a sok tucatmacára. Szerintem minden suliban/osztályban van pár ilyen vezérkanca, akik eszeveszetten fogyóznak, mert a 48 kiló náluk már az elhízást jelenti, és persze megvetően néznek arra, aki NORMÁL testalkatú, mert ők azt már kórosan elhízottként könyvelik el. Gondolom ezen lányok többsége be is veszi azt a maszlagot, miszerint ők dagadtak, és a full lapos hasukról felrakott képet csatolják az említett kérdés mellé.

Én a 160 centimhez most 71 kiló vagyok - már 6-ot leadtam az elmúlt 3 hónapban -, és néha az ilyen kérdések láttán belegondolok, hogy uramisten, az ilyenek mégis mit gondolnának rólam? :D

Őszintén szólva hidegen hagy, mert én magamnak akarok megfelelni, és magam miatt fogyozóm.

Remélhetőleg ezek a lányok idővel felfogják, hogy az égvilágon semmi baj nincs a külsejükkel, és nem zuhannak depresszióba, amiért nem 45 kilósak, hanem csak 50.


22/L

2011. aug. 28. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ivilicious válasza:
én elég szalonképes voltam,de mindig kisebbség érzésem volt:)
2013. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!