Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ma minden a külsőn múlik?

Ma minden a külsőn múlik?

Figyelt kérdés
Azt mondják erre nem lehet panaszom, de nem a külsőmmel akarok érvényesülni és nem is az eszemmel. Minden ember, aki nem született szépnek, és jó ésszel se lett megáldva, az hogy legyen boldog? Legyen öngyilkos?!
2011. aug. 22. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Hát, ha nem a külsőddel, sem pedig az eszeddel nem akasz, akkor márcsak a szíved maradt. :)


Amúgy nem minden múlik azon, de lásd be, hogy pl egy párkapcsolatnál fontos, hiszen szexuálisan vonzónak kell lennie számodra a másiknak. Alapvető emberi kapcsolatokban is számít. Egyszerűen az első benyomást a külsőnkkel tesszük, és ha valami (embere válogatja, hogy mi) nem tetszik, vagy zavar az illetőn, akkor kevésbé lesz szimpatikus, tehát nem beszélgetünk vele olyan szívesen.

Mindenki tud boldogulni valahogyan, mindenkiben van valamilyen képesség, hajlam, tehetség stb amivel a társadalom hasznos tagjává válhasson, tehát nem csak a külső számít. Az ész már inkább, de nem kell egy Einstein-nek lenni ahhoz, hogy boldog, eredményes életed lehessen.

2011. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

érdekes felvetés. én azt látom hogy ma nem állnak arányban a realitással kapcsolatos dolgok. mindenki másra vágyik ,legyen szó munkáról párkapcsolatról ,akármiről. Nagyon ritka amikor harmonikus embert látsz ,aki tényleg abban az életkörnyezetben úgy él ahogyan szeretne .


Amúgy vannak nem önbizalom hiányos rondák és buták is -erre van az bibliai szöveg hogy "boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa" -tudom ez más értelmezés , de sokszor ebben a kontextusban nekik könnyebb . És azoknak akik jobban törik a fejüket akármilyen ok folytán a léttel kapcsolatos kérdéseken -nagyobb tehetséget kapnak szellemiekben -és mégis boldogtalanabbak . most két nagy filozófus jut az eszembe : Niche & Shopenhauer


én a lelki adottságokban is hiszek ..meg a gyerekkor hozadékában .DE mielőtt mentesíteni akarnám magam,felnőttként megvan a lehetőségünk dönteni az életünkről (ettől még uu. nem biztos h boldogok leszünk)

2011. aug. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

előző vagyok .


Amúgy ha a szociális érzékenységemet fel kéne áldozni a szépség oltárán - megtenném.

Nem vagyok csúnya -de sosem voltam elég szép ahhoz hogy azt megszerezzem aki nekem tetszik .

2011. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hát sajnos a mai világban a külső a legfontosabb ,pl egy céghez inkább vesznek fel egy csinos fiatal nőt mint egy kövér idősebbet (persze azért vannak kivételek is)
2011. aug. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már csak azt kellene kifejtened, mit értesz "érvényesülés"-en, valamint mit értesz "boldog"-on, és akkor lehet erre válaszolni.


Az öngyilkosság szinte mindig téves gondolatmenet következménye.

2011. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!