Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék a koromhoz méltóan...

Hogy tudnék a koromhoz méltóan fogalmazni, beszélni?

Figyelt kérdés

A fejembe érzem,mit akarok mondani,de nem tudom szavakba önteni.Tárgyiasan fogalmazok,egy 14 éves szintjén kb.A korombeliek mind a korukhoz méltóan beszélnek,olyan "felnőttesen.Pl én azt mondom,hogy: nem volt nehéz,egy korombeli meg úgy mondaná hogy: nem került nagy erőfeszítésbe. Kicsit fura,de engem nagyon zavar ,hogy nem tudom normálisan kifejezni magam...

17/l


2011. júl. 17. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

ez nem nagy probléma. Miért kéne mindenkinek úgy fogalmaznia mint másoknak??? Nem mindenkinek áll a szájára a körülményes beszédstílus.


Ez nem gond. Nem kell mindenkinek egyformán beszélnie. Nem mindenkinek megy a rizsázás. xD

2011. júl. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Stojkovic ***** válasza:
Szerintem a "nem került nagy erőfeszítésbe" semmivel sem felnőttesebb mint a "nem volt nehéz". Tudom, ez csak egy példa volt. De a fogalmazás az nem csak ész kérdése, hanem a stílustól is függ. Attól, hogy valaki próbál választékosan beszélni, még mondhat nagy hülyeségeket. Az jobban számít, hogy mit mondasz, nem pedig az, hogy hogyan.
2011. júl. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
olvass Agatha Christie könyveket és rádragad néhány szó, én nem tudok attól a szótól szabadulni, hogy kellemetlen, mindenre ezt mondom
2011. júl. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem baj hogy így fogalmazol, de az nem árt ha olvasol néha. Bajod nem lesz, de fejleszti a szókincsedet. Elolvasol egy könyvet, ha van benne olyan szó amit nem értesz, akkor utána nézel a jelentésének. És valószínűleg már meg is tanulod. Ez után már akár használhatod is.
2011. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem került nagy erőfeszítésbe"

Borzalmasan modoros. Hanynom kell, azoktol, akiknek derogal azt mondani, hogy "nehez volt". Komplex fogalmazas csak ott kell, ahol komplex mondanivalo van. Egyebkent csak fontoskod, tudalekos halanzsa. Lehet, hogy valahol ez elvaras, szerencses vagyok, hogy az a fontos, hogy MIT mondok, es nem az, hogy HOGYAN.

2011. aug. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Döncike, szerintem a nem került nagy erőfeszítésembe még távol áll a modorosságtól. Koránt sem baj az, ha valaki ismer szavakat és a jelentésük pontos tudatában meri és képes használni őket ha kell. A magyar nyelv szépsége, hogy rengeteg dolgot többféleképpen is elmondhatunk. Ha nem így lenne, akkor beszélhetnénk angolul is akár. Alapvetően nem szégyen vagy sznob dolog ha valaki minél jobban meg akarja tanulni a saját anyanyelvét és szeretné kiaknázni a benne rejlő lehetőségeket. Modorosság akkor lenne, ha: Drágám, kérlek! Nem esett nehezemre... Nem tellett nagy erőfeszítésembe, blablabla affektáló hangsúllyal például. Műveltnek lenni nem egyenlő a modorossággal. Azzal sincs baj ha valaki igyekszik minél egyszerűbben kifejezni magát. Nem mindenki szeret játszani a szavakkal. Én alapvetően nem kapok hányingert attól ha valaki más szavakat használ mint én. (Kivéve persze ha nagyon trágár szavakról beszélünk.) Nem kell egyetérteni velem, de kár leszólni azokat akik 500-nál több szót ismernek és ráadásul nem szégyellnek ezekből mondatokat alkotni. Üdv, egy modoros
2011. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A legutolsó hozzászólóval teljesen egyetértek!
2014. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!