Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elértem a szakadék legalját?

Elértem a szakadék legalját?

Figyelt kérdés

Elegem van az életemből, szinte sose voltam még igazán boldog, és egyre lejjebb és lejjebb csúszok. Nincs sikerélményem semmiben, nincs célom se már, csak várom a véget, mert még ahhoz is gyáva vagyok hogy magam vessek véget az életemnek.

Nincsenek barátaim, nincs hobbim amiben kiteljesedhetek. Sose volt még barátnőm és szinte folyamatos visszautasítást kapok, felregisztráltam egy társkereső oldalra de lassan egy éve már mindenki szarik rám ott is. Pedig próbálom magam pozitívnak mutatni. Ma pl véletlen bejelöltem egy csajt aki azt mondta hogy a külső nem lényeg, később észrevettem hogy már van egy gyereke is, de még ő is elutasított.

Itthon is folyton csak lecseszést kapok, anyám folyton érezteti velem hogy mekkora egy nulla vagyok egy jó szava nincs rám. Pedig nem dohányzom nem drogozom csak éppen egy hatalmas lúzer vagyok.

Munkát se találok már 1 éve, tudom hogy az én hibám mert mikor tanulhattam volna nem tettem, nem értek semmihez, és egy érettségin kívül nincs semmim.

Ráadásul anyukám se dolgozik már egy fél éve, és a pasija tart el mondhatni minket, én már ezt egyre megalázóbbnak érzem, de nem tudok kitörni, nem találok munkát vagy lehetőséget. Munkaügyi központon keresztül jelentkeztem ilyen képzésre de arra se vettek fel pedig ez már a második alkalom.

Szinte már csak itthon vagyok, és érzem ahogy az élet elmegy mellettem, egyre jobban szeretet hiányom van, és nem csak az. Nagyon hiányzik egy nő mellőlem, úgy érzem ha valaki elfogadna, akkor abból nagyon sok erőt meríthetnék, de ehelyett csak egyre jobban elgyengülök, már csak a remény éltet hogy még előttem az élet. De jelenleg azt se látom hogy 1 év múlva hol leszek azon kívül hogy valószínűleg nem jobb helyen.

Az egész életem kudarcait annak tartom hogy nem volt sose apám, egy nevelő apám volt aki folyton terrorizált és félelemben tartott, amíg el nem érte hogy a szobámba zárkóztam, most hogy elkerültünk tőle azt hittem hogy csak jobb lesz, de egyszerűen nem tudok alkalmazkodni a világhoz. Úgy érzem egyedül nem fog menni de nincs senki mellettem se család se barátok senki, szeretném azt hinni hogy én reagálom túl de ez nem igaz.....


2011. jún. 23. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Írj privit, szívesen segítek neked, hogy élvezni tudd az életet, és ne legyél ebben a szörnyű helyzetben. Írd oda a levél tárgyához, hogy gyakorikérdések.
2011. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Változtass. Csak akarni kell. Legyél optimistább, legyen egy célod, legyél magabiztos, és tegyél érte, hogy jobb legyen. Tudod, "segíts magadon...". Ha csak a legkisebb változást is eléred, már megérte. Lényeg, hogy a legnagyobb szarban se add fel, és akkor egyszer úgyis jobb lesz.
2011. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Titok cimü filmet,és NÉZD VÉGIG!!!nekem ez segitett ha hiszitek ha nem és jol érzem magam sikereket érek el az életben mert hiszek a magamban és ez boldoggá tesz:) jó filmezést=)majd irj hogy hogy tetszett;):)
2011. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

pár dolog jutott eszembe:


- gyorséttermi munkát szerintem tudnál szerezni.

- társkereső oldalból ne indulj ki, a legtöbb oldal rendszere alapvetően rossz, jóképű férfiak se jutnak vele sokszor semmire.

- családsegítő tud segíteni , ha romlik a helyzet. Az a dolga.

Fogd fel úgy, hogy most vagy a szakadék alján, csak felfelé mehetsz innen.

2011. jún. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom mit tudnék változtatni elég kicsi a mozgás terem a pénz miatt.

Erre nem nagyon van gyorsétterem, elég kevés a munka a régióban.

Az lehet hogy innen már csak felfele mehet az út de jelenleg nem látom a fényt, nincs semmilyen jövőképem.

2011. jún. 23. 21:37
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz, mindig van lejjebb. Ezért mondtam, hogy változtass. Kezd mondjuk azzal, hogy nem azt mondogatod, hogy nincs rá lehetőséged.
2011. jún. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. mindig (azaz MINDIG, minden körülmények között!!!!!!) van lejjebb!!!!!!!!!! érted? MINDIG!!!!!!

2. Ha nem bűzlessz, nem lóg csomókban a hajad meg ilyesmi, és elfelejted a magadon való sajnálkozást, garantáltan találsz valakit, ha nem is élőben, akkor a neten.

3. Ha nem csinálsz semmit, ne csodálkozz, ha nem haladsz előre. Tervek kellenek, és célok!

2011. jún. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 yo. válasza:
Csináld azt amit te akarsz, és ne azt amit mások akarnak, hogy tegyél és ne nekik felelj meg.
2011. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"1. mindig (azaz MINDIG, minden körülmények között!!!!!!) van lejjebb!!!!!! érted? MINDIG!!!!!!

2. Ha nem bűzlessz, nem lóg csomókban a hajad meg ilyesmi, és elfelejted a magadon való sajnálkozást, garantáltan találsz valakit, ha nem is élőben, akkor a neten.

3. Ha nem csinálsz semmit, ne csodálkozz, ha nem haladsz előre. Tervek kellenek, és célok!"


Ezeken a válaszokon én már csak röhögni tudok, de ez magánügy :D Talán a kérdezőnek pont az ilyen badarságokra van szüksége.

2011. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom azt csinálni amit akarok, mivel anyagilag nincs rá keret, munka kéne de olyan ami mellett magamra is jut idő, mert anno dolgoztam gyárban és örültem hogy ha hazaértem még valami filmre van erőm fekve. Ha tanultam volna most lehetne valami rendes munkám, ehelyett csak az ilyen közmunkás munkákra pályázhatok de nem értek hozzá, és nem is vagyok fizikailag a toppon hozzá. Szeretnék tovább tanulni de az is sok pénz.

Ha önző akarok lenni akkor szeretnék elmenni egyetemre koliba vagy albérletbe, mindegy csak ne éljek anyámmal(mert ő hátráltat a legjobban) Szeretnék végre kicsit szórakozni, mivel az egész tinédzser korom arról szólt hogy folyamatosan üvöltöttek velem és vertek, és ezért inkább ki se mozdultam. Nem is csoda hogy nincs barátnőm, nem is tudom hogy kezdjek bele, sokáig azt hittem ha valakinek tetszek majd odajönnek. De ez nem így működik.

Szeretnék költeni magamra, tudom önzőség, de még telefonom sincs mert ami volt elromlott. Nem mint ha keresne bárki, de ez megint egy másik téma.

És ha kicsit kiéltem magam és rájöttem mit szeretnék az élettől akkor megállapodni végre, egy stabil jól fizető állásnál és családot alapítani.

De jelenleg csak azt látom hogy 21 éves vagyok, minden nap itthon vagyok nem csinálok semmit csak egyre jobban ellustulok, nem érzem azt hogy lesz a közel jövőben munkám. Közben azt látom hogy velem egy idősek már a karrierjüket építik, én meg még sehol se állok.

Már nem tudok csak úgy talpra állni, hiába mondjátok hogy mondogassam magamban pozitív dolgokat, túlságosan el vagyok keseredve. :(

2011. jún. 24. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!