Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önmarcangolás és bűntudat...

Önmarcangolás és bűntudat ellen létezhet-e valami jó "recept"?

Figyelt kérdés
Én is egy a sok közül típusú ember vagyok, aki rohadtul elégedetlen a mai magyar valóság nyújtotta anyagi viszonyokkal. (leginkább a jövedelem vs árak vonatkozásában). Ugyanakkor nem vagyok az a panaszkodó, siránkozó, mindig másban a hibát kereső típus, így nekem nagyon sok belső feszültséget és marcangolást okoz az, hogy egykori jól szituált életemhez képesti lecsúszásomért sokszor hibáztatom magam. Azt tudom, hogy ma a lakosság 99%-a szemétszarul él hazánkban. Azt is tudom, hogy nem mindig az egyén tehet róla, mert a vezetés egy rakás szar, de nem akarok politizálni. Én azzal vádolom önmagam, hogy nincs bennem kellő találékonyság és helyzetfelismerés ahhoz, hogy kitörjek. Holott vannak emberek, akiknek azért sikerült.
2011. jún. 17. 08:36
 1/1 anonim válasza:

Fogadd el az erzeseidet. Amint elfogadod oket, atalakulnak, es ettol a pillanattol kezdve elhetsz ugy, hogy minmdent megteszel. Ha mindent megteszel, akkor sem biztos, hoy gyorsan elore lepkedsz, de legalbb a lelkiismerted nyugodt.

Eleg nehez folyamat, de ellene harcolni nem erdemes, mert annal jobban ott van.

2011. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!