Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hamis bűntudat legyőzése?

Hamis bűntudat legyőzése?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom legyőzni a hamis bűntudatot? Google segítségével találtam pár cikket. Arról a típusról van szó, mikor úgy érzem, hogyha sikerességre törekszem, hátráltatok másokat. Vitalitásból eredő hamis bűntudatnak nevezte az egyik cikk. Bárki írhat bármilyen ötletet vagy kérdést, hogy közelebb jussunk a válaszhoz. Köszönöm!


Korábban nem éreztem ilyesmit, volt egy nagyon céltudatos időszakom. Nemrég egy hullámvölgyem volt és most, hogy ebből próbálok kimászni, kezdem összeszedni magam, előjött ez...


2011. jan. 8. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:

akkor tulajdonképpen azt nevezte a cikk hamis bűntudatnak, hogy a sikereid akarod elérni "bármi" áron(esetleg másokat semmibe véve) és te úgy érzed belül, hogy ez nem jó?


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál :)

Amikor megírtam ezt a kérdést nagyon kimerült voltam, azóta jobban érzem magam. Sok önfejlesztő könyvet olvasok (pozitív gondolkodás) - ezek sokat segítenek.

A kérdés kicsit másra utalt mint amit írtál. Amikor vizualizáltam azt, hogy a jövőben szorgalmam és tehetség segítségével jó vagyok a szakmámban és jól keresek, kisebb bűntudatot éreztem. Mintha azzal, hogy sikert érnék el, másokat taszítanék le.

Valójában ez persze nem igaz. Ha becsületesen, szorgalmasan dolgozom, azzal csak segítem a világ előrehaladását. Mindig is jó akaratú, segítőkész ember voltam.

Szóval gond egy szál se, csak egy kisebb hullámvölgy miatt előjöttek régi negatív gondolatok, de mostmár minden rendben :)

2011. jan. 12. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!