Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Velem van a baj, ez így...

Velem van a baj, ez így milyen élet? Könyörgöm adj tanácst!

Figyelt kérdés

/Bocsi ha picit hosszú lesz/

Az életemben szinte mindig mindenről lemondtam eddig(19/L vagyok), ez részben anyagi dolgoknak is köszönhető. Nem jártam sehová szórakozni, a magam 19 évével, egész nap tanultam itthon, és segítettem a házimunkában is. Barátaim ezálltal nincsennek csak a suliban, ahol lakom itt városban senki sincs. Mondthatni magányos farkas típus vagyok. A gondom azzal van hogy apám mindig mindere azt mondta nincs rá pénz (pedig nem így volt), és így teltek az évek h semmit nem nagyon engedhettem meg magamnak. Alapból tehát szórakozni nem járhattam mert nem volt rá pénz minden hétvégén h 4-5 ezer Ft-kat "elvágjak", barátom sincs mert a fogamzásgátló is sok pénzbe kerülne, barátokat is tehát jobban tudnék szerezni ha eljárnék valahová bulizni velük...de a drágalátos apámnak persze mindent szabad, haverozik, számítógépfüggő(napi 14 órát is képes lenne előtte ülni), horgászengedélyt akar válltani(10-15 ezer egy évre) ami nem olcsóság, sorra veszi a DVD-ket, dohányzik (15 ezer Ft havonta)


Tudom addig nem panaszkodom amíg eltart meg igen van fedél a fejem fölött, hálás is vagyok neki..de úgy érzem hogy sokmindenről lemondtam már eddig ami a hasonló korúaknak kijárt, míg ő nem hajlandó változni, ő nem mond le semmiről hogy jobb legyen.


Ez már elkeserítő érzés, nem sajnáltatni akarom magam, de amikor nyári munkán voltam és vmennyi pénzt kerestem azt is elszedte. Szóval ez szerintem nem állapot, pedig én is szeretnék barátokat, barátot aki szeret..csak állítólag az anyagi okok miatt nem tehetem meg hogy legyen barátom , eljárjak bulizni, szórakozni. Még annyit h anya mellettem áll, ő jobban buzdít dolgozkra, de félt is természetesen, meg is mondta apámnak hogy ez milyen h én mindig minderől lemodok, ő meg nagy kénylmesen él, lassan úgy mint amikor tini volt. És semmi változás, továbbra is ilyen.


Nagyon rossz így élni, mint a börtönben egész nap, képzelhetitek max ha sétálni elmegyek az már öröm. És a tudata is fáj h így ment el a "fiatalkorom" nagyrésze hogy sehol sem voltam, nem járhattam bulizni úgy ahogy mások.

Ti hogy látjátok? Könyörgöm adjatok tanácsot? Tudom már nagykorú vagyok de akkor is, ti mit tennétek a helymben?Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 24. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben azon lennék, hogy mielőbb önálló életet tudjak élni. Ki kéne szakadnod az otthon "védelméből", amint lehet. A szüleid nem igen fognak megváltozni. Próbáld meg.
2011. máj. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én lennék a barátod! :) Ha gondolod küldj a privimre msn címet és felveszlek, beszélgethetünk és akár több is lehet köztünk ha úgy akarod!

2011. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Szánalmas hogy egyesek rögtön rámozdulnak -.-


Amúgy menj el egyetemre jó messze és legyél kolis ennyi. Ha dolgozol mellette akkor ki tudod fizetni a kolit, meg bulizni is marad pénz.

2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm komolyan:)Csak úgy éreztem kikell írnom magamból mert így "bezárva" élni nagyon nehéz, és nekem nem az anyagiak számítanak tényleg, inkább én mondok le dolgokról h nekünk jobb legyen, csak van tűrőhatár is a világon.
2011. máj. 24. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen az apám,3 éve hordom ugyan azokat a cuccokat mert minden héten több tízezret kibäsz az ablakon meg új kabátokat vesz,dvd stb kb ugyan olyan mint a tied,természetesen nem akarok semmit mert fiatalabb vagyok, de ha beszélgetni szeretnél dobj egy privit
2011. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg ilyen ember van, aki így érez, kisebb nagyobb hasonlósággal. Pl.:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__1..


Amúgy ha fogsz menni fősulira/egyetemre/dolgozni ott ismerkedhetsz új emberekkel, és még a 20as éveidből is lehetnek a legszebbek.

2011. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ha most idén összejönne a fősuli az tényleg jó lenne, ez az egy amiben igazán támogat apa is, a tanulás.
2011. máj. 25. 11:47
 8/9 anonim ***** válasza:
tanácst?x"DDDDDDDDDDDDDDDDDDddd
2011. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
elírtam bocsi..tanácsot..
2011. máj. 25. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!