Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megéri szenvedni a diplomáért,...

Megéri szenvedni a diplomáért, vagy esetleg ráér még?

Figyelt kérdés

Első éves egyetemista vagyok, de már az első vizsgaidőszaknál az idegösszeomlás kerülgetett, most pedig kezdek egyre többet gondolkodni azon, hogy ott hagyom az egészet. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem vagyok elég érett erre az egészre, és tudom, hogy most lesznek olyanok, akik a mai fiatalok nyavajgásával, elkényeztetettségével jönnek majd, de szerintem nem erről van szó. Annyi lehetőséggel találtam szembe magam, hogy úgy érzem, nem ez az egyetlen út ahhoz, hogy érvényesülni tudjak az életben. Ettől függetlenül szeretnék diplomát, de szerintem ráérek még. Az egyetlen problémát a szüleim jelentik, akik feltétlenül ragaszkodnak ahhoz, hogy fejezzem be a sulit, még akkor is, ha erre teljesen rámegyek. Próbálok jelezni feléjük, mondom nekik, hogy nem bírom, de a válasz mindig az, hogy már nem sok van hátra, kis idő, és legalább lesz diplomám, nem leszek munkanélküli, stb... Csak az a probléma, hogy én is úgy érzem, hogy nem bírom már sokáig, de nem szeretném tönkretenni magamat, és szükségem lenne a támogatásukra, hiszen úgy gondolom, hogy ha valóban jót szeretnének nekem, akkor támogatniuk kéne abban, amit szeretnék.

(Ettől függetlenül jó a kapcsolatunk, csak hát ott van az a bizonyos generációs szakadék). Nem konkrét megoldást várok, csak egy pici segítséget:)


2011. máj. 21. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz?
2011. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen kar,és melyik egyetem?
2011. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazgatást tanulok, de nem bántam meg, hogy idejöttem, nem a sulival van a baj, hanem velem.
2011. máj. 21. 21:30
 4/8 Neménvagyokaz ***** válasza:
A diploma nem zárja ki a munkanélküliséget. Ez a te életed. Ha úgy érzed még van időd és megéri elhalasztani akkor tedd.
2011. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha most úgy döntesz, hogy halasztasz, akkor sosem lesz meg a diplomád. Szerintem egyszerűbb 1 szuszra megcsinálni és teperni mint az állat. Mint először neki álltál, majdnem belepusztultál de megcsináltad az első éved. Aztán úgy gondoltad ráér kértél halasztást, megadták. Leengedtél elkezdett más foglalkoztatni, mint a munka keresés, dolgozás, hobby akármi. Hamar letelik az egy év és a gondolat hogy vissza kell menned és megint megfogsz pusztulni év végére tönkre tesz. És inkább nem mész vissza. Vagy épp vissza mész és félévbe buksz ki.


Én úgy gondolom, hogy érettségi előtt van 4 éved meggondolni, hogy akarsz egyetemre menni vagy sem. Megcsinálod az érettségit küzdesz a pontokért. Meg kapod a hírt, hogy felvettek. Akkor csináld végig. 1 szuszra tudd le az egészet. Főleg így, nem bántad meg, szereted tanulni amit leadnak. Ennél jobb nem is lehetne.. Persze nehéz, de minden út nehéz. És nem mondhatod minden veszélyesebb útszakasznál azt, hogy időt kérek.



Én ezt egy nagyon jó barátom hibájából okulva írtam le neked. Ugyan ez történt vele, nagyon megviselte őt az első éve iszonyatosan tepert. Aztán halasztást kért és a végén nem ment vissza. Azt mondta, hogy majd ha elég rá érettnek érzi majd magát megpróbálja újra. De nem fogja tudni. Ha egyszer vissza fordulsz és letérsz az útról kicsi az esély, hogy ugyan oda térsz vissza.

De persze lehet máshogy is, kihagysz egy évet és aztán újult erővel belecsapsz és végig viszed. Az ember kifürkészhetetlen.


Sajnos a lottót sem nyerik meg minden nap. Az emberrel mindig inkább negatív irányba borul a bili.

2011. máj. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A diploma csak 1 papír.Semmire nem garancia,legfőképp arra nem,hogy lesz melód.

Ha úgy érzed nem bírod,hagyd ott,de azért valami melót meg találj magadnak akkor(mástnem fizikait),mert akkor meg azért fognak cseszegetni,hogy otthon hereberélsz meg ingyenélősködsz a szüleiden,és azt fogják percenként 13x a fejedhez vágni,hogy miért nem mész el dolgozni,és mikor cuppansz már le a pénztárcájukról meg a szoknyájukról...gondolj csak bele,a szép ruhák,cipők,a bulik mind-mind pénzbe kerülnek...nem is kevésbe...azt meg elő kell teremteni...ahhoz meg azért valamihez érteni kell...ja és valami igazolást is elvár a legtöbb cég,nem csak azt, hogy "én tudok gépelni"

2011. máj. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy egyetértek az elöttem hozzászóló hozzászólásának minden egyes szavával.Csináldd meg most,vagy nagy valószínüséggel sose fogod megcsinálni(max.akkor,ha később 40 évesen majd egy munkáltatód fog rá kötelezni -ez történt anyukám esetében,elébe álltak azzal hogy vagy búcsúzik a vezetői beosztásától meg a 6 számjegyü fizetésétől(300.000 körül) vagy tanul mint a güzü...és megcsinálja...


Neki még azt is a szemébe vágták,hogy ha ő nem csinálja meg,lesz olyan,akinek anélkül is nekiadják ezt az összeget,hogy lerakná az ominózus diplomát -mert ő feddhetetlen kedvenc volt a főnök szemében.

2011. máj. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem azért mentem egyetemre, mert teljes szívemből erre vágytam, hanem mert a családban mindenki nyomatta a menj egyetemre, legyen diplomád dolgot. Persze mindenképpen meg szeretném szerezni, csak így, hogy teljesen más közegben vagyok, látom, hogy lehet ezt másképpen is el lehet kezdeni.

Egyébként természetesen dogloznék, ha kihagynám a sulit. Így is ég a pofám, hogy anyáék fizetik a lakbért, mindent, ezért nem is járok bulizni, ruhát már egy éve nem vettem, stb. Nem a rossza anyagi helyet miatt, hanem mert nem tudom szívni a vérüket, így is eléggé megvisel, hogy mennyit kell rám költeniük.

De persze köszönöm a válaszokat, jó, hogy végre nem szóltak le egyből a kérdésem miatt.

2011. máj. 22. 10:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!