Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek magammal ha lusta...

Mit kezdjek magammal ha lusta vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves és fiú vagyok, és az a baj hogy belekezdek bármibe akkor nagy a lelkesedés de utána nem tudom tovább csinálni, mert lusta vagyok és lemondok róla, nincs akaraterőm, és kitartásom. Ez jellemző az egész életemre amúgy. Tanulást se tudom már csinálni, elkezdtem sportolni olyan 3 hete és már nézem hogy hogyan hagyhatok ki 1-2 napot, elkezdtem gitározni is, de ott se akkora már a lelkesedés... Mit lehet tenni?
2011. máj. 14. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Mi az ami érdekel?

Amire tényleg teljesen oda tudsz figyelni?

2011. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt csak akaraterővel tudod megváltoztatni. Tűzzél ki magad elé egy célt és kapcsolj hozzá valami jutalmat. Aztán mindent bele! csak tudatosan. Egyébként egy párkapcsolat sokat segíthet.
2011. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Ezek érdekelnek, amikbe belekezdtem. Amúgy ezzel a "mi érdekel" dologgal most éppen nem vagyok kibékülve mert el kell döntenem hogy hova megyek tovább tanulni és engem nagyon nem érdekel egyik tantárgy se meg semmi igazából...


Második: Sajnos könnyű ezt mondani :/. Az a baj, hogy jár a fejemben a dolog hogy "kéne csinálni ezt is meg azt is" de végül leülök a gép elé és ott vagyok egész nap pedig nem csinálok semmit rajta. A párkapcsolat sajnos nem lehetőség jelen pillanatban.

2011. máj. 14. 15:16
 4/6 valaki234 válasza:
100%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem arra figyeltem, hogy mit akarok megtenni, hanem felbontottam kisebb lépésekre, és ezt tűztem ki magam elé célul.
2011. máj. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szijja én egy 15 éves lány vagyok de velem is ez wan...

belefogok sok dologba de félbehagyom mert már egy idő után nem érdekel... pl megfogadtam már sok ideje hogy sportolni fogok újra de valahogy nem sikerül rávennem magamat hanem leülök a gép elé és órákig, van hogy egész nap ott ülök és a nap végére azt mondom mindig:" na ezt a napot is jól elszúrtam...."és a közérzetem is rosz utána...

egyébként ez volt velem régen is és egy idelyig sikerült felhagynom vele, úgy hogy elromlott a gépem és a huzamos géphanyagolás miatt leszoktam róla és a közérzetem is jobb lett...de újra rászoktam és nem birok leszokni újra

2011. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoval gepfuggok vagytok... En is.

Eloszoris ismerjetek el hogy ez egy kibszott nagy problema, mert mit is csinaltatok az elmult napokban/hetekben? A gepes ido nagyon kis resze telik ertelmesen.


Es ne keress kifogasokat, en is mindig azt mondom, oh de csak uzleti lehetosegek utan kutakodtam... De kozben azt meg lehet csinalni 1 ora alatz es nem 6...


Amit nagyon jonak talaltam: mielott felmesz a redvas eletlopo gepre irj egy gyors listat h miket kell megcsinalni illetve egy keves mit szeretnel: e-mailek megvalaszolasa, vizsgak atirasa, uj tananyag letoltese, friss hirek Harry hercegrol, gyik 3 valasz aztan nyomd is ki a frnacba.


En most ezt gelefonrol irom- ez is egy plusz... Annyibol jo h sokat utazom es tudok netezni kozben, de tul kenyelmes is mert otthon agybol, kanalerorol fekve is nyomom...


Eloszor is szokjatok le a geprol...

Gondolj bele mennyi elvesztegetett ido!

Es tuzzetek ki kisebbcelokat illete kepzeljetek el milyen jo lesz elerni, pl. amikor ah osztaly elott gitarozol az milyen kiraly minden csaj korulotted lesz majd.

Vahy 15/L szep lapso hassal feszitesz a strandon es nem folysz szet mint masok, vagy sokkal jobban tudod lefutni a coopert mint az osztalytarsaid!

2011. máj. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!