Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lábalhatok ki ebből?

Hogyan lábalhatok ki ebből?

Figyelt kérdés
Mostanában egyre gyakrabban iszok, nem tanulok, lusta vagyok, halogatom a dolgokat, sokszor szorongok teljesen széthullottam. Tudom hogy nem kéne, de mégis iszok,sokszor este, néha iskolába indulás előtt ami elviselhetővé teszi, már ha bemegyek egyáltalán. Igazából nem tudom mit csináljak.
2011. máj. 11. 22:08
1 2
 1/13 anonim válasza:
Erre a kérdésre csak akkor próbálhatok meg választ találni, ha legalább nagy vonalakban leírod ,hogy mi az , amit pótolni akarsz az alkohollal. Mennyi idős vagy? Így látatlanban annyit sejtek, hogy az alkoholt te sem érzed megoldásnak, de vmiért beépítetted az ideál én-képedbe ,hogy alkohollal próbálod megoldani a problémáid. Vagy azért , mert egy általad becsült ember is ezt teszi, vagy mert így rosszabb színben tudod magad előtt feltüntetni az életed , ami által csökkenteni akarod a felelősségtudatod arra hivatkozva ,hogy ki vagy szolgáltatva a sanyarú sorsodnak , vagy tényleg az alkoholban látod a megoldást. Annyit mondok ,hogy ezzel ne játssz , mert az alkohol komoly függőséget okoz , és komoly károkat a szervezetedben, és még ha most valójában nincs is széthullva az életed, az alkohol hatására biztosan szét lesz. Mindenki szereti magát sajnáltatni önmaga előtt, de ezért nem éri meg az alkohollal játszani. Úgyhogy az alkoholt tudatosan zárd ki minden erőddel az életedből, vagy legalábbis ne hitesd el magaddal ,hogy szükséged van rá. Nem hallottál még elég elrettentő történetet az alkoholfüggőkről? Mi a baj?
2011. máj. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! Nem tudom, talán a nem tanulás az ami miatt idegeskedek, mert olyan szinten nem érdekel, ezért nem tudok jóformán semmit. Ha mégis valamit megtanulok utána megint feladnak valamit, soknak érzem. Ha iszok olyankor megnyugszok, olyan értelembe hogy nem görcsölök azon hogy nem tanultam. Viszont másnap már nem olyan jó, akkor már hiányzik az az érzés, pláne hogy egyedül vagyok jóformán. Este is csak addig érzem jól magam amíg be van kapcsolva a számítógép mert utána már egyedül érzem magam. Érdekes mert alapvetően nagyon sokat viccelődök meg nevetek emberekkel amíg körülöttem vannak. Nem idegenekkel mert a tömegbe kellemetlenül érzem magam , mintha folyton néznének. Lusta vagyok , nem motivál semmi. Folyton jár az agyam gondolkozok, elmélkedek leülök tanulni hiába olvasom a tanulnivalót azt veszem észre hogy elolvastam, de semmire nem emlékszek mert közbe mindenen járt a fejembe csak az nem. 19 éves fiú vagyok.
2011. máj. 12. 10:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia szüleid miért vagy egyedül otthon?
2011. máj. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyedül itthon. De mégse feküdhetek be anyám mellé az ágyba.
2011. máj. 15. 16:10
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem alkoholista lettél...és azért szorongsz, mert hiányzik az a megszokott mennyiség..:/ sztem menj elvonóra..(bocsi, de ha nem sikerül leszoknod, akkor nem marad más választásod)
2011. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért annyira csak nem súlyos a helyzet. Nem vedelek éjjel nappal.
2011. máj. 15. 16:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran vedelsz? mit értesz azalatt, hogy gyakrabban?
2011. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy ez most annyira lényeges dolog lenne. Eddig havonta egyszer egyszer iszogattunk. Mostanában heti 2szer biztos iszok.
2011. máj. 15. 17:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Nah az éppen elegendő ahhoz, hogy az alkoholizmus út felé haladj...Lehet ital nélkül is szórakozni nem? Meg mi köt le? Van valamilyen hobbid? Mozogj többet a természetben, és vedd rá magad valami sportra (meglátod sokkal jobb lesz a közérzeted is meg minden javulni fog.)
2011. máj. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vannak dolgok amiket szeretek, de olyan lusta lettem, hogy már mindent elhanyagolok. Hiába szánom el magam valamire elindulok, belekezdek aztán inkább visszafordulok. Aztán nézek ki a fejemből. Nem tudom, hogy szánjam rá magam bármire is, kéne valami húzó erő is.
2011. máj. 15. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!