Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Néha úgy érzem, a lányok egy...

Néha úgy érzem, a lányok egy része csak akkor hozza fel az egyenjogúság fontosságát, mikor ebből hasznuk van. Mikor hátrányuk, akkor nem. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

hasznuk: pl. mikor ezzel az indokkal elháríthatják azt, hogy néhány férfi szerint inkább illik tudniuk főzni, mint a férfiaknak

hátrányuk: mikor pl. néhány férfi úgy véli, a szórakozóhelyeken nem fair, mikor a lány ingyen megy be, ő meg fizet

Tehát ÉN úgy vélem, egyenlőség soha nem lesz az eltérő adottságok miatt. Viszont nekünk férfiaknak kötelességünk etikusan viselkedni (ebbe szerintem belefér, ha elvárjuk egy lánytól, hogy tudjon főzni). A bajom az, hogy kicsit képmutató dolognak tartom az egyenjogúság hangoztatását, mert HA ŐK komolyan ennek hívei, akkor elvileg egy dologra se mondhatnák, hogy AZ MÁS. Egyébként tisztelem a nőket és nem érzem, hogy elnyomó kizsákmányolójuk lennék.


Jó lenne, ha nem ugranának egymás torkának (és az enyémnek) a tisztelt válaszolók.


2011. okt. 10. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A női egyenjogúság mese. Ezt minden házas férfi tudja!
2011. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Soha nem volt egyenjogúság nem is lesz.

Nem is szoktam erre hivatkozni soha sem. Mert felesleges.

Én inkább úgy mondom, hogy egyenjogúság abból áll, amíg a nemek nem vesztik el a szerepüket.

2011. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én nem szoktam hangoztatni, mert felesleges.


akiknek szüksége lenne rá h ezt az orra alá dörgöljék azok úgysem fognak változtatni az elveiken pl: ha valakit azért nem vesznek fel egy munkakörbe mert nő, (végzettsége ugyanojan vagy jobb mint az előnyben részesített férfié) az elítélendő, de sajnos nem lehet ellene mit tenni..


a társadalom m.o.-n elég jó szerintem e tekintetben, pl a közel-keleten már gondok vannak ebből a kérdésből. szerintem mindenki örüljön h ilyen helyen élünk, ahol a fiúknak nem kell tizenévesen katonának menniük, a nők pedig szabadon házasodhatnak, lehetne rosszabb is!

2011. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyenjogúság nem abban nyilvánul meg, hogy egy nőnek tudnia kell főzni vagy hogy bizonyos szolgáltatásokat kedvezményesen ill. ingyen vegyen igénybe.


Az egyenjogúság nekem sokkal inkább azt jelenti, hogy ha adott egy állás akkor a női alkalmazott ugyan olyan bért kapjon az azonos munkáért, mint férfi társa, vagy hogy nekünk is lehessen szavazni és a nézeteinket érvényesíthessük, vagy ha egy nő bűncselekményt követ el ugyan olyan szigorú büntetést kapjon mintha férfi tette volna (hogy ne csak jó példákat soroljak).


Szóval egy nő ha azzal jön, hogy "nekem miért kell azért tudnom főzni, mert nő vagyok? Te is megtehetnéd, hisz egyenjogúságban élünk."

Akkor az szerintem eléggé elferdíti a fogalom valós jelentését.

21 L

2011. okt. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordítva te is így viselkednél.
2011. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez így van. De én is ezt csinálnám, ha fordítva lenne, meg mindenki más is. És?
2011. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem viselkednék így.

Most jönnek az olyan válaszok, hogy "Nem tudhatod!".

De tudhatom. Nem tenném.

2011. okt. 10. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tudod.
2011. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Magyarul szerinted jogos képmutatónak lenni.
2011. okt. 10. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem abban igazad van, hogy igen, a hátrányokat is vállalni kell. De ez alól kivételt képez az, amit képtelenség vállalni, pl. a nő sose lesz olyan erős testileg, mint a férfi. De igen, az jogos, hogy nekünk is fizetnünk kéne stb.


A főzésben viszont nem értek egyet. Mi van ha én is elvárom, hogy csak olyan pasival jövök össze, aki tud főzni?

2016. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!