Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ilyen földhözragadt?

Miért vagyok ilyen földhözragadt?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogyha például a barátaim elhívnak moziba,vagy csak vásárolgatni,mindig találok valamilyen kifogást,nem azért mert nem szeretem őket,egyszerűen csak semmi kedvem az egészhez.Mondjuk ezek a barátok csak olyan "sulis" barátok,csak a suliban találkozunk,még sohasem mentem el hozzájuk,és ők se hozzám.Egyébként az egész családom olyan otthon ülős típus,sose megyünk sehova,és szerintem ezért vagyok ilyen én is.Vagy ha például lenne barátom,mert már gondolkodtam rajta,hogy itt lenne az ideje,el se tudnám képzelni,hogy be mutassam a szüleimnek,anyámnak még csak-csak,de apám olyan igazi régi módú,és tudom hogy ez így nem helyes,de valószínűleg szégyelném őt a pasim előtt.Hogyan tudnék változtatni ezen?15/l
2009. márc. 5. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem földhöz ragadt,az mást jelent.Szerintem nem baj ha ilyen vagy valószínűleg ők nem olyan naggyon jó barátok akik elött ki tudsz nyilni,hanem csak az osztály béke érdekében találkoztok...Azt hogy hogy tudnál változtatni az csak te tudhatod.AKaraterő,helyes gondolkodás.
2009. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sose szegyeld a csaladtagjaidat,ha a lessz baratod szeretni fog eggyutt valtozthattok peldaul az otthonulesen meg minden mason.
2009. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

soha ne szégyeld a szüleid, amig normális emberek - értem ezalatt, nem bántanak, törődnek veled stb,stb. légy büszke rájuk, mert biztos, h van olyan tulajdonságuk is, amiket pedig más fog irigyelni, h lehetne az ő szüleibe is.. csak ezt nem biztos, h bevallják neked. ha zavar, beszélgess el a szüleiddel, h érted, h ilyenek, és tiszteletbe is tartod, azonosulsz velük, ahogy tudsz, de ezért nem azonosulnának ök is veled picit? ezzel a mai korosztállyal? mert te ebbe születtél, nem tehetsz róla, és ebben kell helytállnod, és picit segitsenek hozzá, legyenek nyitotabbak erre ...

az pedig, ha nem értesz egyet azzal, h otthon ülsz, akkor ne azt csináld, ne a szüleidre kend, h ilyen vagy, hisz lehetnél másmilyen, menj és élj:)

2009. márc. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ó én is ilyen vagyok...

nekem sincs sokszor kedvem h elmenjek a barátaimmal, úgy érzem nincs is igazi barátom.


Pedig ez nem jó, zárkózottak vagyunk, talán az a baj, meg kéne nyílni mások elött, beszélgetni sok emberrel, és igenis elmenni velük, mert egy idő múlva tényleg magunkra maradunk...

Húzz álarcot, ahogy én is, próbáld jól érezni magad, és egy idő múlva meglásd,az álarc valóra válik és olyan leszel mint szeretnél, lesz társaságod akikkel jól érezd magad. Lesz barátod, akit majd, még ha nehéz is, de bemutatod a szüleidnek, de majd te tudod h mikor és kivel jön el az az idő.

Carpe diem!

2009. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!