Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az milyen lelki betegség?...

Az milyen lelki betegség? Vagy ezt hogy tudom magamon kontrollálni?

Figyelt kérdés

Elég rég óta olyan helyzetben vagyok hogy inkább vagyok itthon sokszor napokig ki se mozdulva. De ha van is programom pl régen a suli vagy meló akkor is előjött ez a dolog. Nehéz körül írni de megpróbálom.

Lényeg hogy ha kint vagyok az utcán akkor sokszor olyan szagok fények érnek amiktől fura rossz érzésem lesz, ilyen nosztalgikus érzések néha meg tudom mondani hogy mire emlékeztetnek de legtöbbször csak valami érzés fog el. Ezek általában fullasztó érzésként jelennek és hosszú távon nem bírok kint maradni a szabadban. Szeretem a természetet meg kint lenni, de amikor elfognak ezek a dolgok akkor annyira rossz érzés kap el hogy szinte megfulladok. Ma is kimentem a kertbe megnézni milyen szép idő van és egyszerűen nem bírtam pár percnél tovább.

Tudom hogy az elmúlt években nagyon antiszociális lettem, de ez már néha nagyon rossz. Főleg a tavasz a legrosszabb ilyen szempontból illetve a nyár.

Nem tudom sikerült e körül írni rendesen, de megpróbáltam, kíváncsi vagyok hogy erre van valami hivatalos név vagy ilyesmi.


2011. ápr. 3. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy kezdődő pánikbetegség..

Szerintem csináld azt, hogy mindennap fokozatosan pár percre előszőr kiméssz a szabadba...aztán egyre több percre. Mert ettől csak rosszabbra fordulhat. Nem oldódik meg magától. Én sem vagyok egy kimozdulós fajta, és én is észrevettem magamon, ha huzamosabb ideig vagyok itthon és ha kimozdulok utána akkor rossz érzés fog el...mondjuk én úgy érzem, hogy az emberektől félek de aztán egy idő után elmúlik az érzés. Csak gyakrabban kéne kint lenni:S.

Menj el futni, vagy kirándulni valakivel. Mindegy, csak kevesebb időt tölts otthon, ha nem muszáj.

Szép az élet, nem kell messzire menni, élvezd ki!

Neked jobb , mert én panelban lakom.Pedig szívesebben laknék kertes házban mert akkor én mindig kimennék a kertbe. Találj ki valami új hobbit:).

2011. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem menj el egy orvoshoz de még holnap nehogy elsúlyosbodjon
2011. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!