Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet tudatosan tenni az...

Mit lehet tudatosan tenni az álmok ellen?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 hete nem tudom kialudni magam, mert minden egyes éjjel álmodok, és agyilag teljesen lefáraszt. Semleges álmaim vannak amúgy, nem rémálom, semmi értelmük. altató és egyéb szerek nem jöhetnek szóba, mert terhes vagyok, és emellett nem szednék. Már teljesen ki vagyok készülve ettől, hogy minden reggel kialvatlanul kelek.
2009. jan. 30. 08:59
 1/5 anonim válasza:
96%

Szia nézd meg ezt :)


ezen kivül minden nagyobb könyvesboltban kapható egy künyv a cime: -Irányitsd az álmaid

Elsajátitható belőle egyfajta tudatos álmodás melyet 7 lépésben ír le. Nálam bevált...

2009. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
96%

Bocsi ezt nézd meg:


[link]

2009. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Az álomnak ehhez semmi köze, az az agy nomrális működésénhez tartozik, nem okoz kialvatlanságot. Sokkal valószínűbb, hogy más ébreszt fel, pl: egy ébresztőóra, vagy rúg a bab stb. Lényeg, hogy az álomnak vannak fázisai, ha rosszban ébredsz, akkor mentehetlenül fáradt leszel, még akkor is, ha egyébként 10-12 órát aludtál. Zavarhatja továbbá az álot, pl ha az utcai lámpa a szembe világít, ilyenkor az agy ellentétes jelet kap, mivel egyrészt a belső órája szerint aludni kéne, másrészt a szem szerint meg "nappal" van, és ébren kell lennie.

Ha mindenképpen egy időpontban kell kelned, akkor érdemes bemérni, hogy mikor van az ideális állapot, nálam pl 3-3,5 óra alvás után kell szólnia a órának, hogy ne legyek álmos (ez még akkor is működik, ha csak 3 órát alszok). Egy másik módszer lehet, hogy veszel spéci lámpát, ébresztőt, ami a felkelő napot, reggeli hangokat stb. utánozza és így ébreszt, kihasználva az agy normális ébredési folyamatát, pl a már említett szem általi visszacsatolást kihasználva. Ennek olcsóbb formája, hogy veszel egy digitális időkapcsolót, rákötöd az ágy meletti lámpára, és az is fel tud kelteni, persze nem időhöz kötve mint az ébresztő óra, hanem amikor az agyad abba a szakaszba ér éppen.

2009. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy álmodsz, még nem leszel kialvatlan. Valami más okozhatja. Mennyit szoktál egy nap aludni átlagosan? Ez befolyásolhatja a kialvatlanságot, illetve az egészségi állapot, egészen véletlenül nem kerülget téged is az influenza?


Én minden éjjel álmodok szinte, és tökéletesen kipihenten ébredek reggel, ha tudok eleget (átlag 7 órát) aludni, de pl. volt, hogy nem álmodtam, és sokat is aludtam, ki kellett volna pihennem magam elvileg, mégis fáradtabb voltam, mint mikor egy éjjel egymás után 3-4 álmom volt egymás után, amiket el is tudtam különíteni.

2009. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, a harmadik miért lett lepontozva..

Elképzelhető szerintem, hogy tényleg fény zavar, jó, nem a szemembe világít, de aránylag sok fény szűrődik be éjszaka. Korábban így soha nem tudtam aludni, viszont már egy éve ugyanitt alszok, és úgy gondolom hozzászoktam. Viszont ha mostanában sok álomszakaszom van, aközben lehet, hogy zavar, vagy nem tudom. Ma éjjel is álmodtam, baromságot persze, de rossz álom volt. Úgy érzem magam, mint akit fejbevágtak.

2009. jan. 31. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!